אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

העיר באריבארי עיר בירה של מחוז Puglia, בדרום מזרח איטליה, על שפת הים האדריאיטי, בארי נוסדה בשנת 181 לפנה"ס בשם בריום, שהייתה לחלק מהרפובליקה הרומית בירת פרובינציית בארי. בארי מהווה מרכז כלכלי חקלאי ותעשייתי חשוב בדרום איטליה, הרבה בזכות הנמל אשר משמש נקודת מפגש ונקודת קישור עם אירופה והמזרח התיכון. עיקר פרנסת התושבים הוא על גידול גפנים ותעשיה של יין, העיר משתרעת על שטח של 116 קמ"ר ומונה כמיליון תושבים (בערך) רבים מהאזור מגיעים אליה כדי לעבוד , או לעבור דרכה ממקום למקום. עם זאת בארי היא עיר יפה ומחויטת , בתים לבנים , סימטאות מרוצפות, כיכרות וגנים מעוצבים מקשטים אותה, העיר מתחלקת לשני חלקים עיקריים: העיר העתיקה אשר מאופיינת בפסלים עתיקים וסמטאות צרות, והעיר החדשה שמלאה בכיכרות חדישים,
כמו כן לבארי אזור שוקק חיים בלילה מועדונים ובארים.  לבארי חשיבות היסטורית רבה מה שמורגש מאוד הן באווירה והן בכל שפע המבנים, ההיסטוריים, שאת רובם ידעה בארי לשמר, הארכיטקטורה המגוונת המשקפת את ההשפעות השונות, מהתקופות בהם נשלטה ע"י: הביזנטים, גותים, לומברדים, נורמים והרומים, מעבר לשפע רב, מרשים ורחב ביותר, המיוצג באדריכלות רבת משמעות ועומק, דתית והיסטורית, אפשר להתרשם מהנוף הים תיכוני הררי במקצת, ליהנות מטיול לאורך הטיילת, ומשפע חנויות מזכרות רבות, שמציעות מגוון של מתנות וסמלים דתיים, מהתקופות השונות.  


איך מגיעים : שדה התעופה הבין לאומי של בארי -  "Karol Wojtyla" מקושר למרכז העיר – אפשר להגיע אליו וממנו באוטובוס ישיר , משך הנסיעה: 25 ד', או באוטובוס עקיף , משך הנסיעה : 35-40 ד', כמו כן אפשר לתפוס מונית. משדה התעופה יוצאות ומגיעות טיסות מערים מרכזיות באירופה. 

היסטוריה כללית : בארי נהרסה רבות במהלך ההיסטוריה והוקמה כל פעם מחדש, העיר נכבשה ע"י האימפריה הרומית לאחר מלחמות פיראוס ושימשה כעמדה אסטרטגית בזכות הכביש ויה טריאיאנה אשר חיבר בין החוף לעיר. בשנת- 852 בארי הפכה למרכז כוח המקומי של האימפריה הרומית המוסלמית – תחת שלטונו של האמיר הראשון משושלת אומיה ועבאס. בשנת- 885 הפכה למושבו הרשמי של המושל ביזנטי. בשנת- 1025 קיבלה מעמד של עיר פרובינציאלית תחת שלטונו של הארכיבישוף ביזנטיוס – מה שקשר אותה לאפיפיור. בשנת- 1095 יצאו ממנה למסע הצלב הראשון ע"י פטר הנזיר. בשנת - 1156 נחרבה ונבזזה בארי, היא שוקמה מחדש ע"י פרידריך השני שהיה מלך סיציליה  וקיסר האימפריה הרומית. בשנים- 1499-1524, איזבלה נסיכת נאפולי וכלותו של דוכס מילאנו, עברה להתגורר בטירה שבעיר ובשנת 1557 הפכה העיר להיות חלק ממלכת נאפולי. בשנת - 1805 נאפוליון בונפרטה הוכתר למלך איטליה ומינה את אחיו יואכים מוראט, למלך נאפולי, שבנה בשנת- 1808 את "מוראטיאנו" – חלק חדש לעיר הנקרא על שמו. מוראט גם פיתח את נמל העיר, שהפך מאז ועד היום לנמל חשוב ומרכזי לכל האזור. 

בתי הטרולים שהם דוגמא חיה ונושמת לטכניקת בניה פרהיסטורית שעדיין מקובלת ומאוכלסת באזור זה , זו טכניקת בניה ללא שימוש במלט, הבתים הם קטנים צבועים לבן, דמויי פרמידות קטנות בעלות גגות עגולים , או דמויי כוורות שלהם ארובה או צריח בקצה, בניהם סמטאות צרות ומרוצפות, ועל חלק מ"קירות" הבתים מופיעים סמלים אסטרולוגיים או דתיים, אזור יפיפה כמו לקוח מספר אגדות. מערת הקסטלנה מערת נטיפים מדהימה ביופייה, אחד מפלאי הטבע אשר נתהווה במשך מיליוני שנים, מערה תת קרקעית הגדולה ביותר באיטליה, גובהה כ- 60 מטר.
בעלת נטיפים וזקיפים רבים ויפים, מומלץ מאוד לבקר ולהתרשם מפלא זה. 

העיר העתיקה סמטאות רבות לה וכן כנסיות רבות ועתיקות כמו כנסיית סנט ניקולה בעיר העתיקה, איקונות של מאריה הקדושה וכמו כן עוד רבים מקדושים אחרים, אשר מצויים על קירות הבתים ופסלים עתיקים. מומלץ לטפס על הארמון המשמש נקודת תצפית מרשימה ומאפשרת ליהנות מהנוף המרשים המשקיף על העיר ועל המרינה. 

הקתדרלה של בארי אשר מוגנת ע"י אונסק"ו כמורשת העולמית של האנושות, יצירת המופת שבנה פרידריך השני, מלך ששלט על דרום איטליה וסיציליה בימיי הבניים ואשר חודשה בשנת – 1876.הקתדרלה בנויה על גבעה ויש אומרים כי שימשה מגורים לציידים, המבצר בנוי בצורת מתומן ובצידיו 8 צריחים עגולים, מוקף גן ירוק ומשלב בהרמוניה מופתית מגוון רחב של סגנונות : קלאסי , אסלאמי, וצפון אירופאי גותי, מה שניכר מאוד באווירה המיוחדת, המורגשת ביצירה מופתית זו. מלאה בסמלים היסטוריים, אסטרולוגיים ואלכימאים, שקושרים אותה לאותה תקופה, בה היא נבנתה. כמו כן היא מופיעה על מטבעות 1 אירוסנט של איטליה. מומלץ מאוד לבקר בה וליהנות מהאווירה הקסומה עד מסתורין ששוררת בה. 

כנסיית סנט ניקולא שבנויה בסגנון אדריכלי רומנסקית, הראשונה שבנו הנורמים בפוליה ואשר שימשה לאב טיפוס הראשוני, להרבה כנסיות אחרות שנבנו בהשראתה. היא שוכנת בלב ליבה של העיר העתיקה  והוקדשה כל כולה לניקולס הקדוש, בה מצויים שרידים של עצמותיו, אשר הובאו מאסיה הקטנה ולכן משמשת כמוקד מרכזי לעליה לרגל, במיוחד בתקופת חג המולד, מגיעים לביקור בכנסיה נוצרים רבים, שלהם משמשת בארי, כסמל בעל ערך רב וקדוש, המקום שממנו יצאו הנוצרים למסע הצלב הראשון, ובארי גם שימשה למקום מפגש מרכזי בדרכם חזרה הביתה.

האוניברסיטה של בארי נוסדה בשנת 1923 היא בעלת 23 פקולטות שונות, לכל פקולטה ספריה משלה, אשר מתחברות כולן יחד לספריה ענקית. באוניברסיטה לומדים כ- 60,000 סטודנטים שונים , חלקם מגיעים לשם במיוחד ממקומות שונים בעולם, מאחר ושכר הלימוד נחשב, יחסית למקומות אחרים בעולם – זול, יש בה תוכניות לימוד מגוונות שמשתדלות לענות על הצרכים השונים של הסטודנטים. 

וכמובן האצטדיון המפואר אצטדיון סנט ניקולא אשר נבנה ע"י הארכיטקט המפורסם- רנצ'ו פיאנו בשנים- 1987-1990 האצטדיון זכה לארח את פיפה – גביע העולם בכדור רגל בשנת 1990, זהו אחד האצטדיונים הטובים והמפוארים שקיימים באיטליה , ואשר נבנה בהשראת מבנה של ספינת חלל, ויכול להכיל עד 58,000 איש. 

Castellana Grotte קסטלנה גרוטה
עיירה השוכנת לא רחוק מבארי, תחילת עקב המגף של איטליה. קאסטלנה גרוטה פופלארית מאוד עקב המערות הנפלאות שבה. ניתן לחזור בזמן ע"י המימצאים של העיירה כבר במאה העשירית, בסביבות 1300 האוכלוסיה נטשה את העיירה והתושבים הקימו עיירה חדשה שזו העיירה אשר נמצאת שם היום. העיירה נתרמה ע"י נורמן הרוזן גופרדו למנזר בנדיקטין, העיירה הייתה תחת שלטונה של המנזר עד 1400, משפחת אורסיני רכשה את העיירה ושלטה בה עד 1806. בשנים מאוחרות יותר הגיעו מהגרים אשר שיפרו את כלכלת העיירה ע"י עבודת האדמה. כנסיית מנצר הפרנציסקנים מומלצת לביקור וכן מגוון מערות תת קרקעיות אשר מגיעות לכ 2 ק"מ. כדי להגיע לעיירה מרומא, E45 ל E842 ול E55 ,לבארי. מבארי כביש SS 100 ליציאה  Casamassima. להזמנה
לחצו כאן.

זקוקים להמלצה על מלון בבארי או הסיביבה הקרובה?
ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לבארי, כמה אנשים ואם יש עמכם ילדים כמה הם ובני כמה הם ואנו נשלח לכם אפשרויות לימה מומלצות העונות מחד לדרישה לכם ומאידך זמינות בתאריכי ההגעה שלכם, השרות ניתן ללא תשלום, השאירו פנייה בטופס הכחול שלהלן  :

המוזיאון הארכיאולוגי העירוני - אשר בו נמצאים פריטים רבים מהתקופות השונות 

 

מעבורות יוצאות מבארי ליעדים הבאים:

Durres – אלבניה – משך ההפלגה – 8 שעות.
Igoumenitsa– יוון – משך ההפלגה – 10שעות.
Patras – יוון – משך ההפלגה – 16.5 שעות.
Corfu – אי ביוון – משך ההפלגה 15 שעות.
Kefalonia – אי ביוון – משך ההפלגה – 13 שעות.
Shengjin - אלבניה – משך ההפלגה 10 שעות.
Kotor – יוון – משך ההפלגה 9 שעות.
Dubrovnik – איטליה – משך ההפלגה 9 שעות.
Durres – אלבניה – משך ההפלגה 8 שעות.
Korcula – אי בקרואטיה – משך ההפלגה 13 שעות.
Split – קרואטיה – משך ההפלגה 18.5 שעות. 

המלצות שונות היזהרו מכייסים באזור העיר העתיקה, ואם החלטתם להשכיר אוטו, כדי לתור את העיר , (לא מומלץ) מאחר והרגלי הנהיגה של הנהגים באזור לא מהידידותיים כל כך, מה גם שמרכז העיר לוקה בעומס של מכוניות , וקשיי חניה.

ראו גם
דרום איטליה מאת אתר סי איטליה

תגיות: בארי, מלון בבארי, אטרקציות בבארי, bari 
הפלגות מהעיר בארי לאי היווני
קורפו
 
 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il