אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

פרוגה

הזמינו מלונות בפרוג'יה עם בוקינג.קום ללא עמלות הזמנה!

העיר פרוג'ה (Perugia) , שוכנת במרכז איטליה ומשמשת כבירה של מחוז אומבריה . פרוג'ה עשירה מאוד מבחינה ארכיאולוגית ותוכלו לצפות בה במגוון של שרידים ארכיאולוגיים. את העיר מקיפות שתי חומות : חומה אטרוסקית וחומה מימי הביניים. העיר מהווה מרכז תרבותי וכלכלי ומשמשת כמוקד תיירותי . העיר בנויה על שתי גבעות אשר נישאות לגובה של 450 מטר מעל פני הים ולמרגלות העיר פרוג'ה שוכן עמק נהר הטיבר. מרבית אוכלוסיית פרוג'ה מורכבת מאיטלקים ( כ – 90% ). האקלים של העיר נוח וידידותי למבקרים בו. בעבר, הייתה פרוג'ה מרכז של אמנים ידועים ( פייטרו ואנוצ'י , לאונדרו דה וינצ'י ועוד ) , ניתן לבקר בקתדראלה של העיר ולצפות בציורים מרשימים וידועים. העיר פרוג'ה מאוד ידידותית מבחינת ההתנהלות בעיר עצמה. העיר פועלת ומעודדת את השימוש בתחבורה ציבורית , דבר המקל מאוד על הניידות בעיר ואתריה. אם כן , העיר פרוג'ה אמנם קיימת מאז ימי הביניים, עם זאת היא מלאה ברחובות צרים וציוריים, בפינות חמד הפזורות לרוחבה ובאנשים מסבירי פנים וחייכנים.

הגעה לעיר פרוג'ה : פרוג'ה מצוייה על אמצע הדרך בין רומא לפירנצה, אך מרוחקת כ 40 ק"מ מהאוטוסטרדה A1 אם תגיעו ברכב סעו על האוטוסטרדה עד הפנייה לפרוג'ה, הכביש בחלקו עובר ליד אגם, שימו לב שמרכז העיר העתיק סגור בפני כלי רכב, אמנם רכבי הסעות של מלונות רשאים להכנס לצורך לקיחה והבאה של תיירים, אך רכבים פרטיים זקוקים לאישור מיוחד להכנס לכאן, סביב המרכז מופעים 5 חניוני רכב גדולים ומסודרים, לא תתקשו למצוא אותם,  ברכבת תוכלו להגיע לפרוג'ה מרומא, פירנצה, או רימיני, בטיסה ניתן להגיע לנמל התעופה של פרוג'ה הממוקם 14 ק"מ מצפון מזרח לעיר, נמל התעופה של פרוג'ה אינו גדול ומפעיל בעיקר טיסות פנים למילאנו וטיסות לנמל התעופה סטאנטד בלונדון, בקרוב תיתכן.

זקוקים להמלצה על מלון בפרוג'ה?
ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לפרוג'ה או הסביבה, כמה אנשים אתם ואם יש ילדים בני כמה הם ונשמח לשלוח לכם אפשרויות לינה מומלצות בפרוג'ה והסביבה העונות לדרישה או לבקשה שלכם והזמינות בתאריך ההגעה שלכם לאיזור, השרות ניתן ללא תשלום, התמשו בטופס הכחול הבא לשליחת בקתשכם :

לינה ובתי מלון בפרוג'ה : רוב בתי המלון מצויים במרכז העתיק של העיר וברחובות הסמוכים והמקיפים אותו, כך שיהיה לכם קל להתמצא ולהגיע ממקום למקום, תוכלו למצוא בתי מלון ברמות שונות באיזור זה, בנוסף באיזור העיר פרוג'ה ישנן גם אופציות לינה טובות לטרמילאים, שני אתרי קמפינג ברמה טובה מאד סמוכים לעיר, בנוסף בפרוגה ישנם מלונות בד אנד ברקפסט נוחים למדי, ראו מידע ואפשרות להזמנת מלון בפרוגה בעמוד מלון באיטליה שלנו כאן באתר איטליה, ראו  קישור זה להזמנת מלון בפרוגה באינטרנט בהנחה.

להזמנת מלון בכל איטליה באינטרנט ללא עמלת הזמנה! לחצו כאן

אספנו עבורכם את המקומות המומלצים לביקור בשעת שהייה בפרוג'ה :

העיר העתיקה וחומותיה
העיר העתיקה מוקפת בשתי חומות : החומה האטרוסקית והחומה מימי הביניים .

החומה האטרוסקית מורכבת מארבעה שערים

  1. השער האטרוסקי (Porta Augusta) – משמש דוגמא חשובה לאומנות הבנייה האטרוסקית. השער עשוי מקשה אחת , ובה חלון אחד יחיד . שער זה כולל גם אלמנטים רומאיים שונים .
  2. שער מארציה (Porta Marzia) - אחד מהשערים העתיקים של פרוג'ה . בשער תמצאו חמישה פסלים של דמויות מיתולוגיות שונות .
  3. שער טראסימנו – שער עתיק מהמאה ה-14 .
  4. שער השמש - שער זה הינו הגבוה ביותר בעיר . בשל מיקומו זכה לכינוי "שער השמש" כיום השער עצמו אינו קיים עוד , אלא רק שמו ומיקומו נשמרו .

החומה מימי הביניים מורכבת אף היא מארבעה שערים

החומה כוללת בתוכה את השערים הבאים:

  1. שער סן פייטרו ( Porta Romana ) – חומת אבן אשר נבנתה בין המאות ה- 13 עד המאה ה – 15 .
  2. שער סן-אנג'לו - השער הגדול ביותר . קרוי על שם הרובע השוכן לצידו . השער נבנה בשלהי המאה ה- 14 על מנת לבצר את האזור .
  3. שער סנטה סוסאנה (Porta di Santa Susanna) ושער סנט אנדראה (Porta di Sant'Andrea) שוכנים יחדיו ברחוב via della Sposa .
  4. שער טורה דלי-סקירי (Torre degli Sciri) - היחיד בחומה של ימי הביניים אשר נשמר בשלמותו . את המגדל מעטרות אבנים צבעוניות .

העיר העתיקה משופעת באתרים ומבנים עתיקים כמו: רוקה פאולינה (Rocca Paolina) - המצודה נבנתה בשנת 1540 . המצודה הושלמה רק במאה ה-19 כאשר מחוז אומבריה הפך לחלק מממלכת איטליה . בזמן כיבוש איטליה על ידי נאפוליון , נהרסה המצודה באופן חלקי , אך עברה לאחר מכן שחזור ושימור . 

המזרקה הגדולה  La Fontana Maggiore  המזרקה הגדולה משמשת כאחד מהמונומנטים הייחודים של העיר ומהווה מופת אמנות הפיסול של ימי הביניים. המזרקה נבנתה בין השנים 1275- 1278 והיא מורכבת משני מצולעים עשויים שיש . האחים ניקולה וג'יובני פיזנו הם אלו שבנו דאז את המזרקה . בחלק התחתון של המזרקה פוסלו סצנות שונות המתארות את עבודת האיכרים והתרבות הפיאודלית . בחלקה האמצעי של המזרקה , תוכלו להתרשם מפיסול של דמויות מהתנ"ך ומהמיתולוגיה היוונית .  

מבנים ארכיאולוגיים

הבאר האטרוסקית - באר זו נבנתה במחצית השנייה של המאה השלישית לפנה"ס. הבאר שימשה כמקור החשוב והעיקרי למים עבור תושבי העיר. עומק הבאר כ- 40 מטר. אם הנכם מגיעים לאזור מומלץ לבקר גם בהיפוגאום של משפחת ולומנוס (Ipogeo dei Volumni) - מצבה מרשימה של משפחת ולומנוס האטרוסקית מהמאה השנייה לפנה"ס. המצבה שוכנת בנקרופוליס של העיר, בסמוך לגשר סן-ג'ובני (Ponte San Giovanni) . מצבת ארנט ולטימנה אולס (Arnth Veltimna Aules) - מצבה נוספת מהמאה השנייה לפנה"ס. המצבה שוכנת בווילה בעלת שם זהה .  פסיפס תאור אילופו של אורפאו (Orfeo ammansisce le fiere) - פסיפס יפיפה השוכן במרחצאות שנבנו על ידי הרומאים . הפסיפס נבנה במאה השנייה ועבר שחזור . המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי - במוזיאון זה ימצאו חובבי הארכיאולוגיה מבחר של פריטים ארכיאולוגיים מתקופות שונות ועתיקות , בין היתר במקום נמצאת הכתובת הארוכה ביותר בשפה.

ארמונות העיר פרוג'ה

העיר פרוג'ה משופעת בארמונות המייצגים תקופות שונות של שלטון בהיסטוריה המפוארת של העיר : ארמון פלאצו דיי פריורי : ארמון זה הינו הארמון הבולט ביותר בארמונות העיר ומהווה דוגמה קלאסית לארמון בזמן שהשלטון היה בידי העירייה. גם היום משמש הארמון למושב העירייה. בקומות העליונות של הארמון ממוקמת הגלריה הלאומית של אומבריה. ארמון גלנגה סטוארט (Palazzo Gallenga Stuart) : הארמון נבנה בין השנים 1748-1758. חזית הארמון מעוצבת בסגנון הבארוק. כיום משמש הארמון כמושב אוניברסיטת פרוג'ה לזרים. פאלאצו צ'זרוני (Palazzo Cesaroni) : משמש כמושב מועצת מחוז אומבריה. ארמון הקפיטן של העם (Palazzo del Capitano del Popolo) : ארמון זה נבנה בין השנים 1472-1481 . פלאצו דלה פנה (Palazzo Della Penna) : ארמון זה נבנה בין המאות ה-16 עד המאה ה -19. הארמון נבנה על שרידי אמפיתיאטרון רומי עתיק . כיום שוכן בארמון מוזיאון.

מלונות מומלצים בפרוג'ה

Brufani Palace hotel
מלון 5 כוכבים בפרוג'ה, זהו מלון המעוצב בסגנון קלאסי, ומפואר, בכדי ליהנות מכך מומלץ לקחת את חדריי הסופרייר, דלוקס וכמובן את הסוויטות , בחדרים מיזוג אוויר, כספת  וטלוויזיה. בלווין. המלון מציע פעילויות כמו בריכת שחייה מקורה עם רצפת זכוכית המאפשר לראות שרידים  ועתיקות, מרכז בריאות, ספא, סאונה, כמו כן באתר מסעדה נהדרת המגישה מאכלים מקומיים ותפריט יין נדיב. המלון נהדר ומומלץ , לפרטים נוספים והזמנה, לחצו כעת, Brufani Palace Hotel.

Hotel Fortuna
מלון 3 כוכבים בפרוג'ה איטליה, המלון שוכן במרכז ההיסטורי של העיר בבניין עתיק, אך המלון עבר חידוש. צוות המלון עוזר ומסביר פנים, חדריי המלון נעימים, עם מיזוג אוויר, כספת, אינטרנט אלחוטי, חלקם עם טרסות ונופים. כמו כן בגג המלון ישנה טרסה מרשימה שמציעה נופים של השקיעה. המלון מגיש ארוחת בוקר למי שמעוניין, דלפק קבלה 24 שעות, שרות הסעות. לפרטים נוספים והזמנה, לחצו כעת, Hotel Fortuna. 

Etruscan Chocohotel
מלון אשר הנושא שלו הוא שוקלוד, כאשר תגיע יקבלו את פניכם עם שוקולדים, ישנו בית קפה שוקולד וארוחת בוקר עם אלמנטים, מאפים, שוקולדים וכו.. זהו מלון 3 כוכבים בפורג'ה. מלון טוב עם בריכת שחייה חיצונית עונתית. לבטח הילדים שלכם יאהבו את המקום. אינטרנט זמין במלון, כמו כן דלפק קבלה 24 שעות, שרות הסעות בתשלום נוסף, מכבסה, שרותיים מיוחדים לילדים. החדרים מנמלים עם טלוויזיה ומיזוג אוויר. לפרטים נוספים והזמנה, לחצו כעת, Etruscan Chocohotel

הזמינו הכל עצמאית באינטרנט, חיסכו זמן וכסף ועמלות הזמנה :
מלון באיטליה > השכרת רכב > הזמנת טיסה > הזמנת אטרקציות > הזמנת וילה בטוסקנה

נייוט מהיר באתר :
הזמנת מלון  השכרת רכב  מזג אוויר  אטרקציות  עלויות באיטליה  היסטוריה  מילאנו  רומא  פירנצה  וונציה  בולוניה  נאפולי

תגיות: פרוגה, מלון בפרוגה, אטרקציות בפרוגה, perugia

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il