אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

העיר פיזה, לא רק המגדל הנטוי..

פיזה / pisa 

הזמינו מלונות בפיזה עם בוקינג.קום ללא עמלות הזמנה!

כולם מכירים את העיר פיזה בזכות מגדל אחד עקום ומפורסם שנראה כאילו הוא עומד לקרוס כל רגע הלא הוא "מגדל פיזה", מגדל פעמונים עתיק הנוטה על צידו  אך בנוסף לכוכב הפופולרי הזה, היא עיר מלאה בעוד עשרות מוניומנטים מופלאים, טירות, גשרים כנסיות וארמונות מרהיבים. העיר פיזה ממוקמת במערב מחוז טוסקנה שבאיטליה (כתשעים וחמישה קילומטרים מפירנצה), היא קרובה לים אך איננה עיר נמל, חוצה אותה נהר הארנו ומתגוררים בה מעל לתשעים אלף תושבים כיום.

לעיר פיזה עבר היסטורי מרשים והיא משופעת במומנטים ומבנים עתיקים ויפים אשר שווה לבקר בהם . בין היתר מומלץ לבקר בכיכר המרכזית - פיאצה דיי מיראקולי , לסייר בדומו של פיזה , בבית הטבילה העתיק , חובבי האופרה ייהנו מביקור במוזיאון האופרה של הדומו ושווה לקנח בשוק המזכרות של פיזה, העיר פיזה עברה תהפוכות רבות במשך ההיסטוריה, למרות עמידות היחסית גבוה, היא הצליחה לנצח רבות מהמלחמות שפקדו אותה. בימי הביניים שימשה כעיר מסחר מרכזית והאוניות היו מגיעות אליה מהים דרך תעלה. במלחמת העולם השנייה הגיעו חיילי בעלות הברית עד למרכזה והחריבו את רובה עד ליסוד.

בליבה של העיר פיזה נמצאת הפיאצה (כיכר) המרכזית של העיר piazza del doumo או בשמה השני "כיכר הניסים", עליה הכריז יונסקו כנכס מורשת עולמי (מצד שני הוא הכריז על הרבה נכנסים עולמיים) על שיטחה נמצאים ארבעת המוניומנטים העיקריים של העיר - המגדל הנטוי , הקתדרלה, היכל ההטבלה, ובית הקברות. הכיכר בחלקה מרוצפת וחלקה מדשאות ירוקות ומטופחות.

הגעה לפיזה : טיסה / רכב / רכבת

לעיר פיזה נמל תעופה בינלאומי המקבל טיסות מכל העולם, אך בעיקר משמש לטיסות צ'ארטר ממגוון של יעדים באירופה ולטיסות פנים בתוך איטליה, חברת אלאיטליה מפעילה מספר טיסות מדי יום ממגוון של יעדים לעיר פיזה כך שתוכלו לעלות על טיסה ברומא, מילאנו, קטניה ולהגיע בטיסה קצרה לפיזה, לעתים ובעיקר בעונת התיירות מתפרסמות גם טיסות לפיזה מישראל, כדאי לבדוק באתרי ההזמנות השונים ברשת, או להכנס לעמוד
טיסה לאיטליה של אתר זה.

הגעה ברכב היא אולי הדרך המקובלת ביותר להגעה לפיזה, בין אם אתם בטיול בחבל טוסקנה, אליו משוייכת פיזה או באם אתם נוספי לעיר פיזה באופן ספציפי, להגעה לפיזה מרומא יש לכם שתי אפשרויות המהירה היא לעלות על אוטוסטרדה A1
ולנסוע איתה עד פירנצה, אחרי פירנצה ישנה פנייה לכביש E76 לכיוון פיסטויה, לוקה, ליבורנו ופיזה, זו כאמור הדרך המהירה ביותר שכן רוב הנסיעה היא על האוטוסטרדה בדרך זו יקח לכם להגיע מרומא לפיזה 3 שעות ו 30 דקות, המרחק כ 360 ק"מ, דרך נוספת להגעה מרומא לפיזה היא על כביש החוף [היפה הרבה יותר] אך גם האיטי יחסית, אז משך הזמם הדרוש להגעה לעיר פיזה עומד על 4 שעות, צאו מרומא צפונה על כביש E80 חלק ניכר מהכביש עובר לצד חוף הים והערים והעיירות שבדרך, הנופים בהחלט יפים יותר ומרשימים יותר והכביש במצב מעולה אם כי אינו אוטסטרדה.

אם אתם מגיעים לפיזה דווקא דרך מילאנו סעו על כביש E35 דרומה לכיוון פארמה ואז כנסו לכביש A15  לכיוון
לה ספציה ועד פיזה, משך הנסיעה מעט פחות מ 3 שעות וסה"ע כ 282 ק"מ, דרך נוספת להגעה ממילאנו לפיזה היא דרך ג'נובה, סעו דרומה ממילאנו על כביש A7 שהינו אוטוסטרדה ולאחר כ 30 דקות נסיעה כנסו לכביש מספר E65 המשיכו בכביש זה עד פיזה, סה"כ 305 ק"מ ומשך נסיעה של כ 3 שעות וחצי.

ברכבת : ניתן להגיע לפיזה דרך רומא, מילאנו, פירנצה וגנובה, משך הנסיעה ברכבת דומא לזה של רכב ותחנת הרכבת ממוקמת במיקום נח מאד במרכז העיר פיזה, עם זאת הבדלי המחירים בין רכב לרכבת אינם גדולים באיטליה, ובעיקר תיירים דלי תקציב במיוחד משתמשים בשרותי הרכבת האיטלקית באיזור פיזה, כרטיסים אין צורך להזמי מראש, יש מגוון סוגי כרטיסים למחלקות שונות ברכבת, ריכשו בתחנה של היעד בו אתם נמצאים.

אטרקציות מרכזיות בעיר פיזה

מגדל הפיזה - או באיטלקית la torre di pisa הוא בעצם מגדל הפעמונים של הקדתרלה הראשית של העיר. הבנייה של הקומה הראשונה החלה במשנת 1173 המגדל התחיל את השקיעה שלו כמהלך בניית הקומה השלישית בשנת 1178, בגלל תכנון קלוקל ויסודות רעועים ומאז עבר תהפוכות קונסטרוקציה מסובכות, בהמשך ניבנו הקומות הבאות שהן נמוכות בחלקן הנגדי לכיוון שקיעת הבניין, כך שהבניין בעצם בעל עיקול בלתי נראה. תהליך הבנייה נחתם סופית בשנת 1372 ובגג נמצאים שבעה פעמונים כשכל פעמון מכוון כצליל מדוייק בסולם המאז'ורי המערבי. הוא משתרע לגובה 55.863 מטרים (במדויק!)

הקתדרלה דומו - קתדרלה עצומה ומרשימה ביופיה! נבנתה בימי הביניים, מקושטת בסגנון בנייה רומנטי, שזורה במוזאיקות נהדרות, ובכיפות דוקרניות המרמזות על השפעות מוסלמיות, עטופה בצבעי פנינה ואבן לבנה, הכניסה אליה היא דרך דלתות ברונזה כבדות ומעוטרות. הכנסיה ספגה שריפה בשנת 1595 וחלק מעבודות האמנות הפנימיות נפגעו, בכנסייה יש יציאה לארבע שורות של גלריות בינהן נמצא פסל של המדונה עם התינוק, קברו של בושטו ועוד.

היכל ההטבלה - מבנה עגלגל בעל אקוסטיקה מופלאה ומהדהדת במיוחד, נבנה באמצע המאה השתיים עשרה, והוקדש לקדוש ג'ורג' באפטיסט ובו מתקיים טקס ההטבלה הנוצרי, זהו היכל ההטבלה הגדול והמפורסם באיטליה, החלונות עמוסי ויטראז'ים מרהיבים וצבעוניים ופסלים של דמויות נוצריות.

בית הקברות - קאמפו סאנטו, נבנה גם הוא במאה השתיים עשרה, נחשב לאחד מבתי הקברות המרהיבים בעולם, מטופח ומסודר להפליא, נפרשים מסדרונותיו הלבנים שנפגשים במבנה המרכזי בעל הכיפה. עמוס בפסלים רומאיים ובסרקופגים ומעוטר באיורים מרשימים על התיקרות הנקראים "פרסקו".

כוכב נוסף שעזר לעיר להתפרסם היה המדען המוכר גלילאו גליליי שנולד בעיר בשנת 1564, שמלבד שמו המתגלגליי, עסק במחקר הגרביטציה וניסה לעשות הכל כדי להפריך את התיאוריה של אריסטו בנוגע לתנועה של גופים בחלל ומשקלם. האגדה מספרת שגלילאו היה עורך ניסויים וזורק עצמים שונים במשקלם ממגדל פיזה למטה, וכך היה מתקדם במחקרו. (על שמו קרוי גם שדה התעופה המרכזי של העיר) גליליי מוכר גם בתור זה שלקח את המצאת הטלסקופ (שהיא המצאה הולנדית בכלל) ושכלל אותה, באמצעותה חקר את הכוכבים ותנועתם, וכתב תיאוריות חדשות על תנועת כדור הארץ מול שאר גרמי השמיים.

דברים נוספים לראות בעיר פיזה :  כיכר האבירים - נחשבה למרכז פוליטי חשוב ביותר בתקופת ימי הבינים, בכיכר נהגו להתכנס מנהיגי העיר ולדסקס בעינייני המדינה, כמו כן נהגו לחגוג בה את נצחונות המלחמות, כיום הכיכר משמשת כמרכז להשכלה גבוהה והבניינים בה משרתים את כל צרכי האוניברסיטה החל מספריות ועד מעונות סטודנטים, בסמוך לכיכר, ישנה כנסייה מרהיבה שתוכנה ע"י האמן ואסארי שהיה ארכיטקט ומאייר איטלקי, הכנסייה נקראת על שמו של הקדוש סטפאנו, בחלל הכנסייה תמצאו פסלים ביניהם של האמן דונאטלו, ואיורים רבים של אמנים איטלקיים מפורסמים נוספים כגון ליגוזי, שימנטי ועוד.

עם מתחשק לכם לעזוב קצת את הכנסיות (כי יש המון בפיזה!) ולשקוע לעולם רגוע,קסום וירוק כדאי לכם לנסוע לגן הבוטני orto botanico di pisa. זהו גן מופלא ועתיק שהוקם בשנת 1544 והועתק ממקומו שלוש פעמים, בתוך הגן יושבת האוניברסיטה ללימודי בוטניקה הראשונה שנפתחה באירופה, יש בו שבילי הליכה מקסימים, בריכות ומוזיאון, הצמחיה בו משלבת צמחייה עתיקה ונדירה וצמחים מתורבתים, הכל במגוון עשיר ומוריק. כדאי.

מי שאוהב את אמנות הפופארט בוודאי ישמח לעבור ולראות את אחת מיצירותיו העדכניות של האמן קית' הרינג שצויירה על קיר שלם של מנזר על שמו של הקדוש אנטוניו (מעניין מה הנזירים היו חושבים על זה) הציור אוייר בשנת 1989 ומאז מקרין את צבעונויותו על העוברי והשבים, כמו כן כדאי לפקוד במוזיאון הלאומי של פיזה על שם הקדוש מתיאו, מכיל תערוכות של ציורים בין המאות השתיים עשרה לחמש עשרה של אמנים שכבר הזכרנו את שמם ועוד יזכירו את שמם רבות.  

מזג האויר בעיר פיזה אופיני גם למרכז ודרום איטליה הינו ים תיכוני וידמה למזג האויר המוכר לנו בארץ (כמובן מלבד המשקעים שהם רבים יותר). התחבורה בעיר מפותחת יחסית, ישנן שלוש תחנות רכבת מרכזיות המקושרות עם ערים גדולות נוספות ברחבי איטליה בינהין רומא, פירנצה, ועוד, ורשת אוטובוסים נוחה.

Viareggio וירג'יו
וירג'יו עיירת חוף תיירותית בטוסקנה, נמצאת על החוף המערבי, הים הליגורי. העיירה ממוקמת כשעה מערבית מפרנציה וכ 20 דקות צפונית מפיזה האטרקטיבית. Viareggio היא העיר הגדולה באיזור, עם חופים לרוב, מרכז שייט. העיר קרנבלים ופסטיבלים לרוב, העיר מרובה בעתיקות, חומות כנסיות מימיי הבייניים. העיר ידועה בעיקר בגלל הקרנבל שלה, תחפושות ומסיכות עצומות בגודלן, הקרנבל הראשון נערך ב 1873. הגעה מרומא, A1 E35 עד פירנצה, לעקוף את פירנצה ולחבור לכביש E76 A11. להזמנת מלון,
לחצו כאן, בתי מלון בפיזה : תוכלו לראות ולהזמין בהנחה דרך הקישור הבא : מלון בפיזה

הזמנת מלון בכל איטליה ללא עמלות תיווך!
לרשימה המלאה של כל ערי / ישובי איטליה
לחצו כאן
לעמוד איטליה הראשי באתר ההזמנות לחצו כאן
למלונות מומלצים בערי איטליה המרכזיות לחצו כאן ואז ביחרו את העיר הרצוייה

מלונות מומלצים בפיזה  לאחר שהחלטתם על חופשה בניחוח טוסקני , כול שנותר לכם הוא לבחור מלון , בו תתארחו במהלך שהותכם בעיר .  אספנו עבורכם המלצות על מלונות מומלצים בעיר , בדרגות שונים של מחירים וכוכבים . מלון מומלץ הוא כזה שעונה של השילוש המקודש של מיקום מרכזי , חדרים מאובזרים ומחיר אטרקטיבי. 

מלון 5 כוכבים - Hotel Relais Dell'Orologio
המלון הינו למעשה , אחוזה היסטורית מהמאה ה -14 , אשר עברה שחזור והוסבה למלון מפואר ויוקרתי, השוכן בלב ליבה של העיר פיזה. חדרי המלון מעוצבים בסגנון עתיק ומאובזרים בכל המתקנים המודרניים לנוחיות מושלמת . למלון לובי נעים ומרגיע וגן רומנטי ושלוו בו גם תוכלו לאכול ארוחת בוקר . במרחק של מספר דקות הליכה תוכלו לבקר במבנים האטרקטיביים של העיר , המגדל הנטוי , הדואומו המפורסם , הכנסייה המרהיבה סנטה מריה דלה ספינה והכיכר המרכזית Piazza dei Miracoli. בהגיעכם לשדה התעופה  , מומלץ לקחת מונית או רכב . המלון שוכן כחמישה קילומטרים בלבד מהשדה.
עלות חדר ללילה לזוג – החל מ -200 יורו , בהתאם לסוג החדר אותו בחרתם, להזמנת חדר במלון זה בפיזה ראו כאן
 

מלון 4 כוכבים - Hotel Bologna
Hotel Bologna שייך לרשת המלונות Minotel . במלון שוכנים 64 חדרים מעוצבים להפליא, מרווחים ומאובזרים היטב . המלון מציע חניה מקורה פרטית , שירותי כביסה , שירות חדרים 24 שעות ביממה , מרכז קונגרסים לפגישות עסקיות ועוד . המלון ממוקם בלב המרכז ההיסטורי של פיזה וקרוב מאוד אל תחנת הרכבת ואל שדה התעופה . המלון מעניק שירותי הסעה אל שדה התעופה וממנו אל המלון . תחנת הרכבת בה עליכם לרדת היא Centrale , מספר דקות הליכה מהמלון . את הסיורים בעיר עצמה ניתן לעשות ברגל היות וכול האטרקציות המרכזיות שוכנות בסמוך . מגדל פיזה למשל שוכן מרחק 15 דקות הליכה .
עלות חדר ללילה לזוג – החל מ - 140 יורו , בהתאם לסוג החדר אותו בחרתם, להזמנת חדר במלון זה בפיזה ראו כאן
 

מלון 3 כוכבים - מלון אלסנדרו דלה ספינה - Hotel Alessandro Della Spina
מלון אלסנדרו דלה ספינה מציע לכם 16 חדרים נעימים ומעוצבים בטוב טעם . חדרי המלון כוללים מיזוג אויר, טלוויזיה עם כבלים וגלישה באינטרנט במתחם הלובי . בבוקר מוגשת ארוחת בוקר תוצרת בית ,עשירה ומלאה ריחות וטעמים . המלון ממוקם קרוב מאוד למרכז העיר (10 דקות הליכה )  ולאטרקציות המרכזיות בה : מגדל פיזה , לנהר הארנו , למוזיאון הלאומי סן מטאו המוזיאון הלאומי (10 דקות הליכה ) .תחנת הרכבת הקרובה היא – Centrale . נמל התעופה שוכן במרחק 10 דקות נסיעה מהמלון . למלון חנייה פרטית עבור אורחיו . אם אתם מגיעים ברכב , פשוט סעו אחרי השלטים .
עלות חדר ללילה לזוג – החל מ - 100 יורו , בהתאם לסוג החדר אותו בחרתם , להזמנת חדר במלון זה בפיזה ראו כאן

מלון 2 כוכבים – מלון ססיל – Cecile hotel
אלו מכם שמטיילים טיול דל תקציב ומחפשים בעיקר מקום לשים את הראש , אך עדיין במיקום מרכזי ובמחיר אטרקטיבי , מלון ססיל הוא המלון האידיאלי עבורכם . מלון ססיל מציע 19 חדרים באווירה חמה ומשפחתית . כול חדרי המלון נקיים ומרווחים . המלון ממוקם באזור שקט , כ- 200 מטרים מן המגדל הנטוי של פיזה . מהמלון יוצאים אוטובוסים בתדירות גדולה אל העיר ומוקדיה המרכזיים . במלון תמצאו לנוחיותכם מסעדה ובית קפה חביב . עלות חדר ללילה לזוג – החל מ - 50 יורו , בהתאם לסוג החדר אותו בחרתם תהיה גישה נוחה לכל החנויות של פיזה, מסעדות ובתי קפה בבית ססיל. כל המונומנטים שלה הם במרחק הליכה משםף להזמנת חדר במלון זה בפיזה ראו כאן

 מידע בעמוד זה : העיר פיזה איטליה כולל אפשרות של הזמנת מלון בפיזה בהנחה באינטרנט
 information this page pisa italy booking hotel in pisa

תגיות: פיזה, מלון בפיזה, אטרקציות בפיזה, pisa


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il