אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

רכבות באיטליה

רכבות באיטליה TreniItalia
אם במהלך טיולכם הינכם מתכננים נסיעות ברכבת ברחבי איטליה, כדאי להכיר במקצת כיצד פועלת מערכת הרכבות האיטלקית ,על מנת שתוכלו להבין איזו רכבת לקחת , איך מתמצאים בתחנות, בהחלפת רכבות, איך קונים כרטיסים, מהי עלות הנסיעה ועוד ועוד חשוב לדעת ולהכיר את סוגי הרכבות שלרשותכם מכיון שהבחירה ברכבת מסוימת (במידה שניתן לבחור) משפיעה בראש וראשונה על זמן הנסיעה ועל מחירה.רכבת מהירה AV Frecciarossa

סימלה של הרכבת Frecciarossa

 

רכבת מהירה זו חוצה את איטליה במהירות גבוהה תוך עצירה במספר קטן של ערים חשובות.

כמה דוגמאות: נסיעה בקו מילאנורומא (Milano – Roma – Milano), נמשכת כ שעתיים ו 45 דקות. נסיעה בקו טורינורומא    (Torino – Roma – Torino) נמשכת כ ארבע וחצי שעות.

ברכבות אלו תנאי נסיעה נוחים (כמו מושבים נוחים) ושירות ברמה גבוה.

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

מחירי רכבת זו גבוהים במיוחד .

 

רכבת מהירה AV  Frecciargento

סימלה של הרכבת Frecciargento

 

רכבות מהירות במיוחד לנסיעות בקוים מסוימים בלבד: Roma Venezia, Verona- Bari/Lecce -Lamezia Terme/ReggioCalabria

ברכבות אלו תנאי נסיעה נוחים ושירות ברמה גבוה.

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

מחירי רכבת זו גבוהים במיוחד .

 

רכבת מהירה AV  Frecciabianca

סימלה של הרכבת  Frecciabianca

רכבות מהירות במיוחד לנסיעות בקווים מסוימים בלבד לאורך חופי הים האדריאטי.

ברכבות אלו תנאי נסיעה נוחים ושירות ברמה גבוה.

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

מחירי רכבת זו גבוהים במיוחד .

 

Eurostar Italia Alta Velocità

סימלה של הרכבת ES*

המאפיינים העיקריים של רכבות אלו הינם מהירות הנסיעה שהיא 300 ק'מ לשעה. לרכבות אלו מסלולים מיוחדים המיועדים ,ובהן תנאי נסיעה נוחים) ושירות ברמה גבוה. רכבות מהירות אלו עוצרות במספר ערים בלבד.

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

 

Eurostar City Italia

סימלה של הרכבת ES*city 

רכבות אלו גם הן רכבות מהירות שבהם המושבים בקרונות נמצאים באותו חלל ללא חלוקה לתאים. תנאי הנסיעה נוחים והשירות ברמה גבוה. רכבת זו עוצרת במספר מקומות מצומצם אך ביותר מקומות מה - ES* .

ברכבת תמצאו בר ומסעדה.

 

EuroCity

סימלה של הרכבת EC

רכבות אלו הינן רכבות בינלאומיות המקשרות ערים שונות ברחבי אירופה.

ברכבת תמצאו בר ומסעדה.

 

Eghturoni

סימלה של הרכבת EN

 

רכבות אלו הינן רכבות ליליות בינלאומיות המקשרות ערים שונות ברחבי אירופה. ברכבות אלו קרונות שינה עם מיטות cuccette ו Sleeperetteשהינו קרון מחלקה ראשונה ובו 55 מושבים נוחים לשינה. במחלקה שניה ניתן למצוא גם קרון עם מקומות ישיבה רגילים . בתחילת הנסיעה נאספים הדרכונים לשם בדיקות המשטרה הנעשות במעברי הגבול בין המדינות השונות. הנוסעים יכולים להמשיך בשנתם מכיוון שצוות הרכבת דואג להציג את הדרכונים למשטרת הגבולות. שימו לב: שירותי בר ומסעדה קיימים רק במידה ומסלול נסיעת הרכבת ארוך במיוחד.

 

 

 

Intercitynotte

סימלה של הרכבת  IC notte

 

רכבות אלו הינן רכבות ליליות הנוסעות רק בתחומי איטליה וגם בהם ניתן למצוא  Sleeperette.

שימו לב: לא תימצאו ברכבת זו שירותי בר ומסעדה .

 

InterCity

סימלה של הרכבת  IC

 

מהירות הנסיעה של רכבות אלו אינו עולה על 200 ק'מ לשעה . רכבות אלו עוצרות במספר ערים בלבד ובמספר מצומצם של תחנות ביניים. (ערים בסדר גודל קטן יחסי).

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

 

Treno Espresso

סימלה של הרכבת E או EXP

רכבת זו מחברת בין מחוזות איטלקים רחוקים אחד ממישנהו והיא עוצרת רק במספר מצומצם של תחנות חשובות. רכבת זו יכולה גם להיות רכבת לילית עם קרונות שינה וישיבה.

ברכבת זו תמצאו שירותי בר ומסעדה.

 

Diretto סימלה של הרכבת D או DIR

רכבת זו הינה רכבת מחוזית או בין מחוזית (המקשרת בין מחוזות קרובים הגובלים זה בזה) והעוצרת בכל הערים החשובות של המחוז ורק בכמה מהתחנות הקטנות.

ברכבת זו אין שירותי בר ומסעדה

 

Regionale

סימלה של הרכבת R או REG

רכבת זו הינה רכבת מחוזית או בין מחוזית (המקשרת בין מחוזות קרובים הגובלים זה בזה) והעוצרת בכל או ברוב התחנות.

ברכבת זו אין שירותי בר ומסעדה.

 

תנאי הנסיעה ברכבת ורמת השירות

באופן כללי הרכבות היקרות מטופחות יותר ורמת השירות בהם טובה יחסית. מחירי הבר והמסעדה אינם זולים וכדאי לקחת נתון זה בחשבון.

ברכבות שאין בהן שירותי בר ומסעדה כדאי להצטייד מראש בשתיה ומזון במידה ומדובר בנסיעה לא קצרה.

שירותים: נושא כאוב- מלבד הרכבות היקרות (וגם לא תמיד) השירותים ברכבות בדרך כלל מלוכלכים ומריחים רע. פעמים רבות חלקם סגורים ואז תאלצו לחפש שירותים בקרונות אחרים.

בתחנות רכבת בערים גדולות הכניסה לשרותים בתשלום. בתחנות קטנות ניתן למצוא שירותים אוטומטים או ציבוריים ללא תשלום.

שמירת חפצים: חשוב לדעת שלא בכל תחנת רכבת ובודאי לא בתחנות של ערים ועיירות קטנות, קיים שירות אחסון ושמירת מזוודות וחפצים.

אבוד חפצים: אם איבדתם מזוודה, מחשב, מעיל או חפץ אחר ברכבת אתם יכולים רק להצטער ולבכות. אין שום סיכוי לאתר או לבקש משירותי הרכבת לחפש ,לשמור או לשלוח לכם את האבידה.

גנבות: היו זהירים לא להשאיר חפצים ללא השגחה, למשל אם אתם הולכים לבר או לשירותים. כאן תלוי גם בחברת מי אתם יושבים. פעמים רבות ניתן לבקש את השכן לנסיעה להעיף מבט ולשמור על החפצים. אל תעדרו לזמן רב גם מתוך נימוס וגם מכיון שיתכן ששכנכם לנסיעה ירד בתחנה הקרובה.

ישיבה ברכבת: לא בכל הרכבות הישיבה ברכבת נוחה והמושבים נקיים. בדרך כלל לא ניתן להזמין מראש מקומות בכוון הנסיעה אלא רק את המקומות עצמם. אם לא הזמנתם מקום ישיבה, בדקו מראש שהמקום עליו אתם יושבים אינו מוזמן. במידה ומגיע בעל הכרטיס המוזמן תאלצו לקום ולחפש מקום אחר.

 

כיצד לבחור רכבת ומהם מחירי הרכבות

 

כדי לבחור ברכבת מסוימת חייבים לדעת מראש כמה נתונים:

באיזו שעה אתם מכוונים לצאת לנסיעה ובאיזו שעה הייתם מעונינים להגיע.

עדיף לא להסתמך רק על החלטה מראש על שעת יציאה או הגעה ליעד אלא  כדאי לוודא גם את היצע הרכבות  ולוח הזמנים.

האם אתם חייבים להגיע ליעד בשעה מדויקת כמו למשל להגיע לשדה תעופה.

לא כדאי להסתכן: אם אתם צריכים להגיע לשדה תעופה בבוקר ואתם מתכוונים לקחת רכבת מעיר אחרת-  עדיף  לישון לילה קודם בעיר הקרובה ביותר לשדה התעופה.

האם אתם נוסעים לבד או עם המשפחה או כקבוצה.

אם אתם נוסעים עם ילדים כדאי לשקול את אורך הנסיעה. אם הנסיעות מאד ארוכות ואיטיות הילדים יכולים    לאבד את הסבלנות והנסיעה תהפוך למעייפת במיוחד.

מהו התקציב העומד לרשותכם.

כדאי לעשות חישוב בין כל הנתונים  כמו מחיר הרכבת, זמני הנסיעה והוצאות לוואי ולהחליט . כדאי תמיד לבדוק  אם ישנן ההנחות לילדים ולקבוצה. אם אתם מחליפים רכבות קחו בחשבון שבזמני השהייה בתחנה, במהמתנה  בין רכבת אחת לשניה, יכולות להיות לכם הוצאות נוספות כמו קנית חטיפים, סנדביצ'ים שתייה וכו'.

עם כמה מזוודות וציוד אתם נוסעים.

      לתשומת ליבכם:קיים שירות להובלת אופניים אך לא בכל הרכבות. צריך לבדוק מראש.

 לגבי המזוודות : קחו בחשבון שהחלפת רכבות כרוכה בסחיבת מזוודות. אם המזוודות כבדות ומסורבלות קשה        להחליף רכבות בזמן קצר ומוגבל. אתם יכולים למצוא את עצמכם יורדים מרכבת אחת ברציף מרוחק מרציף הרכבת הבאה ,עליה אתם צריכים לעלות. קחו גם בחשבון שלא תמיד תמצאו בתחנת הרכבת מעלית ופעמים רבות תאלצו לעלות ולרדת במדרגות כדי להחליף רציפים או לצאת מהתחנה.

כמה זמן מראש יש לכם כדי להכין את הכרטיסים.

     עדיף תמיד לקנות כרטיסים מראש ולהיות מוכנים לנסיעה.

     לרכבות המהירות וה IC חובה להזמין כרטיס 24 שעות לפני היציאה.

בדרך כלל כרטיסים לרכבות מהירות כמו ES ו IC צריך להזמין  לפחות 24שעות לפני הנסיעה. ברכבות אלו מקומות הישיבה מסומנים. ב IC יש רק קרון אחד בכל רכבת ללא מקומות מסומנים אך לא בטוח שתמצאו בו מקומות ישיבה. ב ES חובה להזמין מקום ישיבה.

אם אתם קונים כרטיסים ביום הנסיעה, מתחנת רכבת בעיר גדולה, עדיף להגיע לתחנה שעה מראש כי התורים ,לקנית כרטיסים ,ארוכים ואתם עלולים להפסיד את הרכבת הרצויה. בתחנות בערים קטנות יותר עדיך להיות בתחנה לפחות חצי שעה לפני מועד הנסיעה.

להלן כמה תאריכים חשובים שבהם עומס הרכבות גדול ובהם יש סיכון לא למצוא כרטיסים אלא אם קונים אותם זמן רב מראש:

·        קריסמס – Natale , 23 לדצמבר עד ה6 לינואר

·        השבוע של חג הפסח הנוצרי- Pasqua, במיוחד שבת ראשון ושני.

·        25באפריל , 1 במאי, 2 ביוני.

·        חודש אוגוסט.

 

 

לתשומת לבכם: זמני הרכבות ומספר הרכבות שונה בימי החול ובסוף השבוע. בסוף השבוע מספר הרכבות פחות אך ישנן גם כמה רכבות שנוסעות רק בשבתות או ימי ראשון. לא כל הרכבות שנוסעות בשבת נוסעות גם בימי ראשון. 

החלפת כרטיסים: במידה ושינתם את התכניות ואתם רוצים להחליף את הכרטיסים. הדבר ניתן להעשות בדלפק הכרטיסים של כל תחנה בתנאי שהגעתם לפני זמן הנסיעה הרשום בכרטיס. שינוי הכרטיס כרוך בקנס כספי.

מחירי הרכבות משתנים לפי סוגי הרכבת ומרחקי הנסיעה. חברת הרכבות מציעה גם מספר הנחות לנוסעים שבחלקן הינן הנחות בתקופה מסוימת בלבד. כמו למשל בתקופת Low traffic  ניתן לנסוע בשבת IC   ברכבת  במחיר הנע בין 10 עד 15 יורו , מחיר קבוע ( ללא קשר למרחק) לכל יעד באיטליה. רכבות לשדות התעופה מחירן גבוהה יותר.

ההנחות הקבועות (במשך כל השנה) הינן:  ילדים עד גיל ארבע נוסעים חינם. ילדים בגיל 5 עד 12  משלמים כרטיס בחצי מחיר. משפחה או קבוצה החל מ 6 נפשות, שלפחות אחד מהם הוא בוגר, יכולים לבקש הנחה של 10 עד 20 אחוזים ממחיר הכרטיס.

חשוב לדעת: חברת הרכבות האיטלקית מפחיתה כל שנה את רמת השירות והתחזוקה של הרכבות הרגילות ומטפחת את שירותי הרכבות היקרות. כך גם פוחת מספרן של הרכבות הזולות יותר ולעיתים קרובות בשעות מסוימות ניתן לנסוע רק ברכבות מהירות ויקרות.

שביתות ושיבושים: באיטליה שביתות רבות בשל הרעת תנאי העבודה והשירותים ,לכן כדאי תמיד לברר אם אכן יש שביתה והיכן. גם אם יש שביתה כללית של רכבות ,ניתן תמיד שירות של מספר רכבות ביום ליעדים מסוימים.

כמו כן אתם יכולים למצוא את עצמכם במבוכה כאשר תגלו שתכננתם נסיעה וקניתם כרטיס ברכבת מסוימת וללא כל התרעה מראש הרכבת בוטלה לאותו יום. חשוב לקחת בחשבון שישנם איחורים רבים והרכבות אינן יוצאות או מגיעות תמיד בזמן. נתון זה חשוב ביחוד אם עליכם להחליף רכבת בתחנה מסוימת ולעלות על רכבת ליעד אחר תוך זמן מוגבל וקצר . יש סיכוי רב לאחר ולהפסיד את הרכבת. במידה ואחרתם גשו מיד לדלפק הכרטיסים  לברור אפשרויות המשך הנסיעה.  

כדי להבין היטב את ההבדלים ניקח לדוגמא מסלול נסיעה מפירנצה- Firenze SMN לרומא- Roma termini ונראה את כל האפשרויות.

נבחר את השעה 10 בבקר ביום חול רגיל ובמחלקה שניה.

בשעה 10:10 יוצאת מפירנצה SMN (סנטה מריה נובלה היא תחנת הרכבת המרכזית של פירנצה הנמצאת במרכז העיר), רכבת FRECCIAROSSA המגיעה ישירות לרומא ב11:45 ומחירה- הלוך במחלקה שניה הינו  44 יורו.

באותה שעה יוצאת רכבת IC , אך מתחנת פירנצה Rifredi   והמגיעה ישירות לרומא בשעה 13:24  ומחירה -  הלוך במחלקה שניה הינו  28 יורו.

כדי להגיע לתחנת Rifredi  ממרכז פירנצה תצטרכו להגיע באוטובוס, במונית או ברכבת מתחנת הרכבת של Firenze SMN. הכל אפשרי, לשיקולכם.

בשעה 11:13 יוצאת מ Firenze SMN רכבת מחוזית R המגיעה לרומא בשעה 15:23 ומחירה -  הלוך במחלקה שניה 16,95 יורו. הרכבת מתאימה למי שאוהב  לקרוא ולהנות מהנופים היפים בדרך וכמובן לכל מי שמעונין או צריך לחסוך בכספו.

 

 היכן ניתן לקנות כרטיסי רכבת

 

 דלפק מכירת כרטיסים בתחנת הרכבת - Biglietterie

 

כדאי להכין מראש את מסלול הנסיעה. כלומר לדעת את שם תחנת היציאה ואת שם היעד.

קחו בחשבון שבדלפק הכרטיסים שבתחנה ,בדרך כלל  מוכרי הכרטיסים אינם דוברי אנגלית ולכן חשוב להכין מראש את השמות, את מספר הנוסעים וגם את השאלות במידה ויש. כדאי להתאמץ ולהעזר במילון עברי- איטלקי או לסמן על המפה את היעדים ולהראות למוכר הכרטיסים. חוסר ההבנה יכולה להביא אתכם ליעדים אחרים לגמרי כפי שקרה כבר לזוג ישראלים שרצו להגיע מרומא לשדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י (רומא) והגיעו לוינצ'י העיירה הטוסקנית…

בתחנות הרכבת בערים הגדולות תמצאו משרדי אינפורמציה. אם יש לכם הרבה שאלות ובירורים עדיף שתלכו לפני קנית הכרטיסים למשרד האינפורמציה. שם תקבלו אינפורמציה מלאה והסברים באנגלית. אם תתחילו לשאול אלפי שאלות בדלפק הכרטיסים מוכר הכרטיסים ,שאינו חיב לתת מידע, יכול להתעצבן ולשלוח אתכם למשרד האינפורמציה.

חשוב לדעת:

היתרון בדלפק הוא שניתן לקנות בו את כל סוגי הכרטיסים. כאן תוכלו למצוא גם כרטיסים מיוחדים כמו  Regional Pass .

דוגמא לכרטיס זה הוא הכרטיס היומי  מ  La Spezia עד Levanto המאפשר לטייל באזור צ'ינקיה טרה

 ( (Cinque Terre ולהשתמש בכל הרכבות שבאזור במשך כל היום וללא הגבלה.  

אם אתם קונים כרטיסים ביום הנסיעה, מתחנת רכבת בעיר גדולה, עדיף להגיע לתחנה שעה מראש כי התורים ,לקנית כרטיסים ,ארוכים ואתם עלולים להפסיד את הרכבת הרצויה. בתחנות בערים קטנות יותר, עדיף להיות בתחנה לפחות חצי שעה לפני מועד הנסיעה.

 

מכונות אוטומטיות לקנית כרטיסים

ישנם שני סוגי מכונות אוטומטיות שקל להבחין בהם בשל גודלן וצבען הצהוב.

בתחנות הרכבת בערים הגדולות תמצאו מכונות למכירת כרטיסים לכל היעדים באיטליה.

כדאי לדעת :

ניתן לבחור שפה : איטלקית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית ופורטוגזית.

בדרך כלל הכרטיסים המוצעים הינם לרכבות יקרות ומהירות יותר ואילו הרכבות הזולות יותר  אינן מופיעות על המסך.

חלק מהמכונות תמיד מקולקל וגם כאן תוכלו להיתקל בתורים. לוקח גם קצת זמן להבין איך להשתמש במסך ולענות לכל השאלות הנידרשות.

מעט מכונות בערים הגדולות מקבלות מזומנים ורוב המכונות פועלות עם כרטיסי אשראי.

 

 

בתחנות הרכבת בערים הקטנות תמצאו מכונות למכירת כרטיסים רק לרכבות מחוזיות או לרכבות בין מחוזיות ( מחוזות קרובים),. לדוגמא תוכלו לקנות כרטיס מפיזה לפירנצה שתי ערים הנמצאות במחוז טוסקנה. או כרטיס מפיזה-Pisa (חבל טוסקנה) לסרזאנה Sarzana -   (חבל ליגוריה).

במכונות אלו משלמים בכסף מזומן וניתן לקבל עודף.

לתשומת ליבכם! מכונות אלו דוברות בדרך כלל רק איטלקית .

 

 

קיוסק למכירת עיתונים – Giornali וחנויות למכירת סיגריות -  Tabacchi

 

כאן ניתן לקנות כרטיסים לטווח נסיעה קצר וברכבות רגילות:מחוזיות ובין מחוזיות.

מחיר הכרטיסים מחושב לפי מספר הקילומטרים של הנסיעה כך שניתן לקנות כרטיס עד 20 ק'מ, 30 ק'מ...60 ק'מ וכדומה.

שימו לב :אם אתם נוסעים מפיזה לפירנצה ובחזרה אתם יכולים לקנות מיד שני כרטיסי קילומטר.

מחירי הכרטיסים משתנים ממחוז למחוז כך שלא תמיד תוכלו להשתמש באותם כרטיסים . לדוגמא: אם ברשותכם כרטיסים כאלו שקניתם בפירנצה ואתם נימצאים ברומא .לפני שאתם עולים לרכבת מחוזית עדיף לברר קודם אם ניתן להשתמש באותם הכרטיסים.

 

סוכניות נסיעות

אם אינכם מעונינים להסתבך או חוששים שלא תצליחו להסתדר בתחנת הרכבת עדיף לקנות כרטיסים בסוכנות נסיעות שם תוכלו לקבל באנגלית ובנחת את כל האינפורמציה הדרושה לכם ולקנות את הכרטיסים.  לא כל סוכנויות הנסיעות מוכרות כרטיסי רכבת. כדאי להסתכל בחלון הראווה של הסוכנות שם יהיה מצוין שירות זה.

 

לתשומת לבכם: רוב הסוכנויות לוקחות מס על השירות .

 

אינטרנט

ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה דרך אתר הרכבות האיטלקי (גם באנגלית) Trenitalia website חובה להדפיס את האימייל בו נמצא קוד קנית הכרטיס .( אותו העיקרון של קנית כרטיסי טיסה דרך האינטרנט). עליכם להראות את האימייל למבקר הכרטיסים ברכבת.   לתשומת ליבכם: לא כל כרטיסי האשראי מתקבלים וכדאי לבדוק מראש את רשימת כרטיסי האשראי שבהם ניתן לרכוש את הכרטיסים.

ניתן לקנות גם דרך אתר RailEurope אך שם תשלמו על כל קניה 50 אחוז יותר מערכו האמיתי של הכרטיס.

אם אתם מתכננים מראש את מסלול הטיול כדאי לבדוק באתר האינטרנט של רכבות איטליה אם יש הנחות ומבצעים.

 

לא לשכוח!!!
לפני העליה לרכבת צריך להחתים את הכרטיסים אחרת תשלמו קנס נכבד ברכבת.  המכונות הצהובות להחתמת הכרטיסים מפוזרות במקומות שונים בתחנת הרכבת ובקרבת הרציפים. ניתן להתחיל  להשתמש בכרטיס במשך שש שעות משעת ההחתמה. אין צורך להחתים כרטיסים עם מקומות ישיבה מסומנים  אך כדי לא להתבלבל כדאי בכל מקרה להחתים את כל הכרטיסים. אם קניתם כרטיסי הלוך חזור הזהרו לא להחתים בטעות את כרטיסי החזור יחד עם כרטיסי ההלוך.

מידע לסקרנים:

אורכן של מסילות הברזל באיטליה הינו 16,200 ק'מ ועל מסילות אלה עוברות מדי יום 9200 רכבות.

אלו הם מספרי ענק בהשוואה לאורך המסילות של ישראל שהינו 1001.4 ק'מ ובהשוואה ל 338 רכבות הנוסעים שעוברות עליהן ביום. אך בקנה מידה אירופאי תחבורת הרכבות האיטלקית היא השלישית בגודלה אחרי גרמניה (40,000 ק'מ של מסילות ו 33,000 רכבות ליום) וצרפת (32,000 ק'מ של מסילות ו14,000 רכבות ליום).

 

הזמנת מלון בכל איטליה ללא עמלות תיווך!
לרשימה המלאה של כל ערי / ישובי איטליה
לחצו כאן
לעמוד איטליה הראשי באתר ההזמנות לחצו כאן
למלונות מומלצים בערי איטליה המרכזיות לחצו כאן ואז ביחרו את העיר הרצוייה

 

הזמינו הכל עצמאית באינטרנט, חיסכו זמן וכסף ועמלות הזמנה :
מלון באיטליה > השכרת רכב > הזמנת טיסה > הזמנת אטרקציות > הזמנת וילה בטוסקנה

 

 

תגיות: רכבת באיטליה, נסיעה ברכבת באיטליה, כרטיסי רכבת איטליה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il