אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

חוף אמלפי איטליה

הגעה לאמאלפי :
אם יש טיסה לנאפולי זה הכי נח, 50 דקות נסיעה דרומית לנאפולי והגעתם! בהעדר טיסה לנאפולי קחו טיסה לרומא השכירו רכב וסעו כ 3 שעות דרומה, דרך נאפולי עד אמאלפי. אפשרות נוספת : הזמינו טיסה לקטאניה [סיציליה] וסעו כ 4 שעות צפונה על אמאלפי. ראו גם : טיסה לאיטליה וגם השכרת רכב באיטליה

חוף אמלפי הוא רצועת חוף של כ-50 ק"מ במחוז קמפניה שבדרום מערב איטליה. בגלל יופיו העצום, המצוקים החופיים וכפרי הדייגים שלו, הוא הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי UNESCO. במורדות המצוקים התלולים גדלים עצי לימון וזיתים. אפשר להגיע לכל יעד ברצועת החוף בסירה. מי שאינו חובב מסעות בים, יכול להנות מנסיעה חווייתית באוטובוס או במכונית בכבישים הצרים והמפותלים לאורך המצוקים הנישאים מעל הים. האזור מאופיין על ידי השילוב הכמעט פרדוקסלי בין הרים לים, חקלאים ודייגים. בעבר הייתה אמלפי מעצמה ימית (במאה ה-9 ועד המאה ה-12). אבל במשך מאות שנים האזור היה עני ומבודד עם כפרים בודדים לאורך החוף. בתחילת המאה ה-20 המקום משך מבקרים אירופאים בגלל יופיו ומיקומו לאורך החוף. היום זהו אחד ממוקדי התיירות החשובים ביותר באיטליה ומרכז נופש מרכזי.

הזמן הטוב ביותר לבקר בו הוא האביב או בסתיו המוקדם. בזמנים האלה נמצאים פחות תיירים באזור מאשר בקיץ, והכבישים אינם עמוסים בתיירים. מזג האוויר בעונות אלה מושלם ואינו חם מדי אבל נעים ושמשי לרוב. התחבורה באזור נוחה מאוד וניתן להתנייד גם דרך היבשה וגם דרך הים בקלות. שירותי האוטובוסים לאורך החוף פועלים לאורך כל השנה והם יעילים ונוחים. האזור גם מרושת בכבישים מהירים נוחים למי שמעדיף לנהוג. ניתן גם לקחת רכבת מנאפולי לסורנטו או סלרמו ולהמשיך משם באוטובוס. שירותי מעבורות וסירות פתוחים בדר"כ בין אפריל לאוקטובר. ניתן לקחת מעבורת כמעט מכל עיירה לאורך חוף אמלפי. לאורך החוף מספר ערים חשובות. העיר פוסיטנו היא העיר היקרה ביותר והציורית ביותר ברצועת החוף. העיר אמלפי מהווה יעד פופולרי לטיול יום והעיר ראבלו משקיפה מעליה מעל מצוק גבוה. העיר סלרמו מהווה מרכז תחבורתי חשוב, אבל גם לה יש עיר עתיקה יפה שכדאי לבקר בה. טיול לאורך החוף יכול להתחיל בעיר סלרמו, עיר נמל מרושתת היטב ברכבות ובאוטוסטרדות. אפשר לבקר גם בכפרים הקרובים ויאטרי סול מארה וקאפו ד'אורסו, מאיורי ומינורי (ובהם גם שרידים רומאים). משם ניתן להגיע לעיר ראבלו, עיר רומאנטית ויפה.

העיר ממוקמת על מדרונות מצוקיים תלולים בגובה של 365 מטר מעל פני הים. מהעיר ניתן לצפות בחוף. בלב העיר קתדרלה מהמאה ה-11 והויללה רופולו, מבנה מהמאה ה-13 שהתארחו בו מלכים, אפיפיורים ומפורסמים אחרים. לאחר מכן ניתן להמשיך לעיר אמלפי, הנמוכה מראבלו וממוקמת קרוב לים. עיר זו הייתה מרכז סחר ימי חשוב בעבר. כיום העיר משמשת עיר חוף יפה עם בתי קפה וחנויות וחופי רחצה רבים. בעיר אפשר למצוא את הדואומו די סנט אנדריאה, כנסייה מהמאה ה-9 ששופצה מחדש במאה ה-19. בעיר מבנים נוספים בעלי חשיבות ארכיטקטונית רבה. ניתן גם לצאת מהעיר לטיול רגלי לגבעות שמעליה. שביל פופולרי למשל הוא ה Valle dei Mulini, עמק תלול ובו שרידי טחנות רוח הרוסות ששימשו לתעשיית ייצור הנייר באמלפי. מאמלפי אפשר להמשיך מערבה בדרך המרהיבה והמתפתלת לאורך המצוקים החופיים, ולעבור ליד מערת ה Grotta dello Smeraldo, מערה ימית שאפשר להגיע אליה בסירה, מעלית או מדרגות חקוקות באבן. בהמשך הדרך ניתן לטייל גם ב Vallone di Furore - מקום מרשים במיוחד לטיולים רגליים. בסופו של דבר מגיעים לעיר פראינו או לעיר פוסיטנו, שתי ערים ציוריות במיוחד שמסביבן כפרים חופיים. מכאן הדרך ממשיכה לעיר סורנטו, עיר נופש מפורסמת. הכבישים לאורך חוף אמלפי ידועים לשמצה בכך שהם צרים, מתפתלים, ממוקמים על סף תהום ומסובך לנהוג בהם. אופי הנהגים האיטלקים החצוף והלא צפוי רק מוסיף לחוויית הנהיגה ההרפתקנית. כביש החוף הפופולרי עוקב אחר קו החוף מ סורנטו ודרומה לסלרמו.
זקוקים להמלצה על מלון, וילה או בית נופש בפוזיטאנו, השאירו לנו פנייה כולל תאריכים בהם אתם מתכננים להגיע לפוזיטאנו ונשלח לכם מגוון הצעות מומלצות להזמנה עצמאית באינטרנט ללא עמלות הזמנה.

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il