אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

רומא Romeרומא Rome בירת איטליה ובירת מחוז לאציו Lazio, בירת האימפריה הרומית לשעבר אשר שלטה על שטחים נרחבים באירופה, מתפרסת על שתי גדותיו של נהר הטיבר. עיר בה המודרני, העתיק, העבר וההווה הולכים יחד יד ביד. בין אם אתם נמצאים ברומא לשלושה ימים, שלושה שבועות או שלושה חודשים, היו מוכנים להכנס למוזיאון האויר הפתוח הגדול בעולם. ברומא ניתן לטייל בעקבות מסלולי התיירים המפורסמים, או להיות אמיצים ולזנוח את הנתיבים הידועים לכל. בכל מסלול שלא תבחרו, רומא לא תשאיר אתכם אף פעם אדישים.


רומא היא עיר שבע הגבעות, עיר החיים הטובים La Dolce Vita, עיר הותיקן. רומא שהיוותה במשך אלף שנה מרכז של כוח, תרבות ודת, השפיעה במידה רבה על העולם במשך 2,800 שנות קיומה. מרכזה ההיסטורי של העיר הינו אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. ארמונותיה המרהיבים, כנסותיה העתיקות, ההריסות והמונומנטים הרבים, הפסלים והמזרקות החינניות, הופכים כולם את רומא לעיר בעלת מורשת היסטורית עשירה אשר בשילוב אווירה קוסמופוליטית, מהווה מוקד תיירותי ראשון במעלה.

המטרופולין של רומא מאכלס כ-4 מיליון תושבים והוא המטרופולין הגדול ביותר באיטליה והרביעי באירופה. העיר הוקמה במאה ה-8 לפנה"ס על ידי הלטינים אשר עיקר עיסוקם היה חקלאות והאיזור סביב נהר הטיבר היה איזור פורה מאד. על פי המיתולוגיה, העיר נוסדה ב-21 באפריל שנת 753 לפני הספירה על ידי רומלוס, אשר יחד עם אחיו התאום רמוס ניצלו על ידי זאבה שהניקה אותם כאשר מצא אותם נטושים ומונחים בסל על שפת נהר הטיבר. רומולוס רצח את אחיו רמוס. סמל הזאבה המניקה את התאומים הוא סמלה הידוע של העיר. העיר רומא התפתחה והתעצמה והפכה לאימפריה ששלטתה ברוב איטליה.
בשנת 313 פרסם הקיסר קונסטאנטינוס את צו מילאנו, שהתיר את הכנסיה הנוצרית שהיתה אסורה עד אז, והקים את הכנסיה הקתולית ברומא ובכך ביסס אותה במרכז הנצרות עד שהפכה לדת הרישמית של הקיסרות הרומית.
בשנת 598 הוכר האפיפיור כפטריארך ובכך הפכה רומא לבירת מדינת האפיפיור, כיום הוותיקן. במשך שנים התנהל מאבק בין מוסד האפיפיור לאצולה ולקיסר האימפריה הרומית. במהלך ימי הביניים היתה רומא נתונה לשליטת האפיפיור. שלטון האפיפיור קבע את מעמדה של רומא כמרכז הנצרות של העולם הקתולי וכתוצאה גם מרכז כלכלי ותרבותי.
רומא היתה מרכז תקופת הבארוק וזאת נתנה חותמה באדריכלות העיר.
מעמד שלטון האפיפיור התערער במהלך ההסטוריה בעקבות המהפכה הצרפתית, אביב העמים, איחוד איטליה ואירועים מכוננים נוספים. האפיפיור הכריז על עצמו במהלך שנים אלה כאסיר בוותיקן, מצד אחד הוא היה מוגן אך מצד שני איטליה לא הכירה בריבונותו, זאת עד עלייתו לשלטון של מוסליני, ותחת משטרו הכירה איטליה בוותיקן כמדינת האפיפיור, כך שמשנת 1929 נותרה מדינת הוותיקן, שטח קטן של 440 דונם בליבה של רומא לשריד האחרון של שלטון האפיפיור באיטליה.


את מרכז רומא ניתן לחלק לכמה איזורים: ראשית המרכז ההיסטורי Centro Storico הוא הלב של רומא והמרכז התיירותי, מבחינת שטח, אינו איזור גדול והכל נמצא במרחק הליכה, מה שהופך את הסיור בו לקל ונפלא. המרכז ההסטורי תופס רק כ-4 אחוז משטחה של רומא רבתי. המרכז המודרני Modern Centre הוא האיזור בו שוכנים מרבית בתי המלון, איזורי הקניות והמסעדות כדוגמת רחוב ויה ונטו Via Veneto המפורסם. בתחומי האיזור שוכנים גם האתרים המפורסמים: מזרקת טרווי Trevi fountain, פיאצה ברבריני Piazza Barberini, קאסטרו פרטוריו Castro Pretorio וכיכר הרפובליקה Piazza della Repubblica. רומא העתיקה: הוא מרכז עידן הרנסס של העיר, עם ככרות יפיפיות, קתדרלות, הפנתאון, פיאצה נאבונה Piazza Navona, קמפו די פיורי Campo de Fiori, והגטו היהודי (לשעבר). הותיקן: עיר הותיקן העצמאית על שלל מחזותיה ואוצרותיה. וקולוסיאו Colosseo, ליבה של רומא העתיקה. בתחומה שוכנים הקולוסיאום, שרידי מקדש השלום, Markets of Trajan וגבעת הקפיטולין Capitoline hill. בצפון מרכז רומא שוכנת וילה בורגזה Villa Borghese, המדרגות הספרדיות והמחוזות האלגנטיים Parioli ו-Salario. רובע טרסטוורה Trastevere הואה האיזור המקסים מדרום לותיקן מעברו השני של הנהר, שופע רחובות צרים מרוצפי אבנים ששימשו השראה לאמנים רבים, מרכז תוסס של בילוי. אבנטינו-טסטאצ'יו Aventino-Testaccio, רובע השוכן מעט מחוץ למסלול התיירות הרגיל, ובתחומו הפתעות רבות ובעיקר אוכל משובח. Esquilino-San Giovanni בתחום המחוז שוק מקורה, פיאצה ויטוריו אמנואלה Piazza Vittorio Emanuele II והקתדרלה של סנט ג'ון. 

רשימת המקומות המומלצים לביקור ברומא היא עצומה. העיר מלאה באטרקציות תיירותיות ובתחומה האתרים מהמפורסמים בעולם, מקשה מעט על התייר בעל לוח הזמנים הצפוף, פשוט כי יש כל כך הרבה מה לראות! המשיכו לקרוא את הסקירה בעמוד זה, לתכנון הביקור שלכם ברומא.

כמה עובדות על רומא
רומא היא בירת מחוז לאצ'יו של איטליה.
רומא, היא אחת בין שלושת היעדים המתויירים בעולם. השניים הנוספים הם פריז ולונדון.
בעיר רומא  חיים קרוב ל-3 מיליון תושבים, יחד עם הפרברים של רומא מתקרבים ל-4 מיליון תושבים.
בעיר רומא מתקיימת מדינה ריבונית עצמאית, היא מדינת הוותיקן שהיא גם המדינה הקטנה ביותר בעולם, חיים בה 920 תושבים.
על מדרכות רומא ועל חלק גדול מהפסלים מופיע הכיתוב PSQR ראשי תיבות של Senatus Populusque Romanus משמעו: "הסנאט והעם של רומא".
הקניון הראשון בעולם נבנה בעיר רומא והיו בו למעלה מ-150 דוכני מכירה הוא הוקם ע"י הקיסר טריאנוס.
שטחה הכולל של רומא עומד על 1285 קמ"ר.
איזור הזמן של רומא הוא GMT/UTC + 1 hour + 2 hours in summer
תיירים מכל העולם זקוקים לויזה על מנת לשהות ברומא, היא מותרת לשהיה עד 90 יום (כמו בכל מדינות האיחוד האירופי).
אתם בצרה כל שהיא בעיר רומא ויש לכם מכשיר טלפון עם sim מקומי, פשוט חייגו 112, מוקד העזרה גם לתיירים.
העיר רומא בנוייה על שבע גבעות, יש עוד עיר אחת בעולם שגם כן בנוייה על 7 גבעות, אתם מכירים אותה, שמה ירושלים :-)
בעיר רומא מטיילים בממוצע כ-100 אלף תיירים מדי יום, לאורך השנה כולה
נמל התעופה של רומא ממוקם 30 ק"מ מערבית ממרכז רומא, בישוב על שמו, פיומיצינו Fiumicino
רומא קיימת כברר למעלה מ-2500 שנה והיא העיר הראשונה בהיסטוריה של העולם שהגיע ל-1 מיליון נפשות.
אף שהעיר רומא היא מוקד תיירים גדול היא נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר של אירופה.
מלונות 5 כוכבים ברומא נחשבים למהודרים במיוחד באירופה ראו: 
מלונות 5 כוכבים ברומא


הגעה לרומא והתניידות בעיר
טוב, זה החלק הקל, שכן כל הדרכים מובילות לרומא. מישראל יוצאות מגוון טיסות ישירות של מגוון חברות תעופה, כך שלמצוא טיסה לרומא זאת לא בעיה.
להזמנת טיסה לרומא עברו לעמוד הזמנת טיסה

קו רכבת מחבר בין נמל התעופה של העיר רומא אשר בפרבר פיומיצ'ינו, אל מרכז רומא ואל תחנת טרמיני. מתחנת טרמיני יוצאים כל קווי המטרו לכל חלקי העיר וכל קווי האוטובוס לכל רחבי העיר, טרמיני היא נקודת הבסיס שלכם לביקור בעיר רומא. משדה התעופה קיים גם קו אוטובוס המגיע אל תחנת טרמיני. 
מרבית המלונות בעיר יציעו לכם הזמנה של איסוף משדה התעופה, העלות של מונית הוא כ-55 יורו.
רומא עצמה מקושרת לרשת הרכבות האיטלקית עם מספר תחנות רכבת שהמרכזית ביניהם היא Rome Termini שלצידה מסוף אוטובוסים נרחב. אגב, בתחנת Termini קיים דוכן בצבע כתום הניקרא 365 ומיועד לסיוע לתיירים ולרכישת כרטיסים לנסיעות מחוץ לעיר. במרכז העיר מצויים גם שני קוי רכבת תחתית  A B שחוצים אחד את השני בתחנה המרכזית Terminiבאופן כללי, הרכבת התחתית ברומא יעילה מאד ובטוחה, אולם המטרו אינו עובר מתחת לאתרי התיירות הרבים אלא רק חוצה  את האתרים המפורסמים ללא תחנות עצירה. הסיבה לכך היא שקו הרכבת התחתית עובר מתחת לאזורים של רומא העתיקה ולפיכך קשה לחפור תעלות ומחילות מתחת לעתיקות בנות 2,000 שנה. זמני הנסיעה של הרכבת התחתית הן מ 5 וחצי בבוקר עד 11 וחצי בלילה כל יום פרט ליום שבת שהרכבת פועלת עד 12 וחצי. זמן המתנה ממוצע לרכבת נע בין שבע לעשר דקות. בסוף שנת 2004 הוחל בבניית קו הרכבת התחתית השלישי. בנוסף, ישנה ברומא חשמלית קטנה המקשרת בין מרכז העיר לרובע הטרסטברה.


לכמה זמן להגיע?
כמה זמן שיש לכם, כמובן שביקור קצר בעיר יהיה מאד אינטנסיבי כי העיר שוקקת ומלאה באטרקציות ואתרים לביקור שהם אתרי חובה ואסור לפספס. לפיכך מומלץ להגיע למינימום 4 ימים, לא פחות ואם יש באפשרותכם יותר זמן ויכולת אז שבוע זאת לא מילה גסה, וכמובן שגם חודש ניתן למלא פה בלי בעיה בכלל.


מזג אוויר ברומא 

רומא נוחה מאד מבחינת מזג אוויר כמעט כל השנה, הקיץ חם בחודשים יולי אוגוסט, לא שונה מאד מזה שאצלנו אך עם משבי רוח נעימים שהופכים גם את הקיץ לנסבל מעט יותר. כמו כן וכמו בכל אירופה, גשם פתאומי במהלך הקיץ אינו ארוע נדיר, אם כי גשמים בדרך כלל באים לפרקי זמן קצרים מאד בקיץ. החורף לרוב אינו קיצוני ובהחלט נח, גם בקנה מידה זה מזג האוויר באיזור זה של איטליה מזכיר במעט את מזג האוויר אצלנו. על כן רומא היא עיר מתויירת כל השנה. 

רומא והיהדות
ברומא התקייימה ומתקיימת מזה אלפיים ומאתיים שנים אחת מהקהילות היהודיות הוותיקות בעולם. 
בעיר כיום פועל בית כנסת הגדול ברחוב Lungotevere de Cenci ברובע היהודי, רובע סטאנג'לו שעל שפת הטיבר, מלבדו פועלים בעיר עוד 9 בתי כנסת קטנים יותר, והקהילה היהודית מונה מעל 15,000 איש, היא הקהילה היהודית הגדולה באיטליה.
יהודים הגיעו אל רומא בשנת 161 לפני הספירה והקימו בה קהילה גדולה וחשובה שידעה עליות ומורדות. בשנת 1551 אולצו היהודים, כאזרחים שאינם שווי זכויות, לחיות בגטו בעיר, כיום מכונה הרובע היהודי, שם ממוקם בית הכנסת הגדול, שם חיו עד שנת 1798, השנה בה נפוליאון כבש את רומא וביטל את הגטו, היה זה ביטול זמני, שכן עם חזרת האפיפיור לשלטון, כך שוב ושוב יצאו ונכנסו אל הגטו עד אשר בוטל סופית בשנת 1870.
במלחמת העולם השניה נשלחו רבים למחנות ההשמדה וכ-2000 מיהודי רומא נרצחו.


רשימת האתרים והאטרקציות החובה ברומא
הרשימה ארוכה, אינה לפי סדר העדפות שכן, כל אחד והעדפותיו, מומלץ לעבור על הסקירה המלאה ולתכנן את הביקור שלכם בהתאם לזמן העומד לרשותכם.

הקולוסיאום Colosseum 

הקולוסיאום או Colosseo באיטלקית, הוא כנראה המבנה המרשים ביותר של האימפריה הרומית. האמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם נבנה בתקופת רומא העתיקה במטרה לארח מופעי בידור, כמו קרבות גלדיאטורים ותצוגת אוניות. הוא נבנה במאה הראשונה לספירה על ידי הקיסר אספסיינוס ​​כמקום בילוי לתושבי רומא. שמו המקורי היה "האמפיתיאטרון הפלאבי" Flavian Amphitheatre, על שם אספסיאנוס האיש שהרים את האימפריה הרומית מהסף ולא זכה לראות את השלמתה. ביקור בקולוסאום מציע תובנות רבות על חייהם של אזרחי רומא העתיקה ואלה שאיתרע מזלם להילחם בה. ניתן כיום לסייר במסדרונות תת קרקעיים בהן גלדיאטורים היו מתכוננים ללחימה. כמו כן נפתחו לאחרונה האזורים הגבוהים יותר של המבנה, שממנו ניתן להשקיף על האמפיתיאטרון כולו. כתובת: Piazza del Colosseo הגעה: תחנת מטרו Colloseo בקו B. מומלץ להזמין כרטיסי כניסה אונליין ומראש, ובמידה ומשלבים עם הפורום, ריכשו את הכרטיס המשולב.

פורום רומנו Forum Romanum 
הפורום שנבנה במשך 900 שנה היה מרכזה של רומא העתיקה. ממקדשים מפוארים ושערי נצחון ועד למושב בבית הסנאט, הפורום הרומאי היה במרכז כל זה. לאורך כל שנות ציביליזציית רומא העתיקה, שימש הפורום כמוקד החיים הפוליטיים, הציבוריים והדתיים. כיום, יכול להידמות הפורום כאוסף פרוע של חורבות, אבל עם קצת דמיון ניתן לראות את האימפריה הרומית קמה לתחייה. בפורום ניתן להבחין בשרידיהם של מבנים רבים מתקופות שונות בין השאר מקדשים, בזיליקות ושערי נצחון. שימו לב: מומלץ לרכוש את הכרטיס המשולב בכניסה לפורום ולא בקולוסאום על מנת לחסוך זמן המתנה בתור העמוס, או כאמור, לרכוש אונליין. כתובת: Via dei Fori Imperiali הגעה: ניתן להיכנס דרך הפיאצה שיוצאת מהקולוסאום מטרו – קו B, תחנה 3.

הפנתיאון Pantheon 
הפנתיאון ברומא הוא אחד המבנים העתיקים והמפורסמים ביותר שהשתמרו היטב בעולם. הוא נבנה במקור על ידי מרקוס אגריפה בשנת 25 לפני הספירה. הפנתיאון שימש כמקדש לאלים הרבים של רומא. הפנתיאון המקורי נהרס בשריפה גדולה והמבנה שבו הוא עומד היום הושלם סביב שנת 125 בתקופת שלטונו של קיסר אדריאנוס. כיום, ניצב הפנתיאון כאתר מפואר במרכז רומא, ואחד היעדים הפופולריים ביותר לביקור עבור תיירים. הכניסה לפנתיאון אינה כרוכה בתשלום. כתובת: Piazza della Rotonda הגעה: תחנת המטרו הקרובה ביותר אל הפנתיאון היא Barberini (קו A) או Colosseo (קו B) אבל הפנתיאון עדיין ממוקם מרחק קילומטר וחצי משתיהן. אוטובוסים מקומיים או תיירותיים יכולים לקחת אתכם מהתחנות המטרו לפנתיאון.

פונטנה די טרבי Fontana Di Trevi 

את הפונטנה די טרבי שנבנתב במאה ה-18 שומעים עוד לפני שרואים אותה. המזרקה הציורית הזו היא ללא ספק ה'פונטנה' (מזרקה) הכי גדולה ברומא והכי מפורסמת בעולם. פסליהם של אלים עתיקים מוצגים במזקרה בצורה מרהיבה ובכנסייה הסמוכה ניתן לחזות בציורי קיר מרשימים. המזרקה ידועה גם בכינוי 'מזרקת המשאלות', משום שעל פי האמונה, מי שישליך לאחור מטבע למימיה יזכה לשוב לרומא בעתיד. מומלץ לבקר בפונטנה די טרבי גם בשעות הערב, בהן היא מוארת. כתובת: Piazza di Trevi הגעה: תחנת מטרו Barberini.

המדרגות הספרדיות Scalinata di Piazza di Spagna 

המדרגות המפוארות שעוצבו בשנת 1720 על ידי ארכיטקט איטלקי, בנויות מ-138 מדרגות ומובילות את הפוסע בהן אל עבר פיאצה די ספניה Piazza di Spagna, כיכר ספרד. מקור שמן של המדרגות הוא בשגרירות הספרדית הסמוכה למקום. גרם המדרגות היפיפה הוא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר ברומא. הפופולאריות שלו החלה עוד במאה השמונה עשרה וממשיכה היום לרחוש בתיירים המגיעים בין השאר אל אזור הקניות היוקרתי ביותר ברומא. מומלץ לבקר במדרגות בחודש מאי, כאשר הוא מעוטר בפרחים מרהיבים. שימו לב, בדרך כלל מלאות המדרגות עד אפס מקום שכן לא רק תיירים מגיעים אליהן אלא גם מקומיים המשתמשים בהן כמקום מפגש. כתובת: Scalinata della Trinità dei Monti הגעה: תחנת מטרו Spagna

פיאצה נבונה Piazza Navona 

הפיאצה נאבונה ממוקמת במרכז ההיסטורי של רומא, ממערב לפנתיאון. הככר שנבנתה במקור במאה הראשונה כאצטדיון לתחרויות ספורט ומרוצי מרכבות, מעוטרת כיום בארמונות בארוק ומזרקות יפיפיות. זוהי גם אחת מהככרות התוססות והמרכזיות של רומא המכילה בתחומה בתי קפה רבים, מסעדות ומועדוני לילה. כתובת: Piazza Navona Parione הגעה: אוטובוס 30, 40, 62, 64, 70, 87, 116 

סיור בוותיקן
גבעת הוותיקן הוא אחד אתרים היפים והעוצמתיים בעולם, אנו בהחלט ממליצים על סיור מודרך ומרתק ברחבי הוותיקן הכולל את המוזיאונים השונים ואת הקפלה הסיסטינית המופלאה, בלי לחכות בתור ועם הדרכה שתעשה סדר במקום העצום וההומה הזה. בסיור תזכו לצפות בעבודתו הנדירה של מיכאלנג'לו בקפלה הסיסטינית, ללמוד על ההיסטוריה והאגדות של תקופת הרנסנס הפוריה באיטליה, להתפעל מפרסקואים עוצרי נשימה, מאמנות יחודית ועוד. 

בזיליקת פטרוס הקדוש Basilica Papale di San Pietro in Vaticano 
בזיליקת פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן היא אחד האתרים הנוצריים החשובים ביותר בעולם, והיא כנסייה עם היסטוריה ארוכה ומפוארת. במסורת הקתולית, מהווה הכנסייה מקום קבורתו של פטרוס הקדוש, שהיה אחד משנים עשר השליחים של ישו ולפי המסורת גם הבישוף הראשון של רומא ולכן גם הראשון בשושלת האפיפיורית. כמה מיצירות המופת של אמנים ידועים שוכנים בבזיליקת פטרוס הקדוש, בינהן ניתן למצוא את פסלהים של מיכאלאנג'לו ושל ארנולפו די קמביו. בזיליקת פטרוס הקדוש היא חלק מאתר המורשת העולמית של אונסק"ו במרכז ההיסטורי של רומא. כתובת: Piazza San Pietro, Vatican City הגעה: אוטובוסים 23, 40, 49, 64, 492. תחנת מטרו Ottaviano-San Pietro.

מוזיאון הוותיקן מוזיאון הותיקן Musei Vaticani 
הינו משכנם של כמה מפרטי האמנות המרשימים והחשובים ביותר בהיסטוריה. במקור שימש האתר כארמונות האפיפיור, אך כעת הינו סדרה של גלריות בעיר הוותיקן. המוזיאונים כוללים את הקפלה הסיסטינית הידועה וכן את חדרי רפאל Stanze of Raphael ששימשו כמגוריו של יוליוס השני ושל ממשיכיו. עם זאת, האטרקציה של מוזיאון הוותיקן היא ללא ספק הקפלה הסיסטינית, יצירתו המרהיבה של מיכלאנג'לו. תקרתה המפורסמת מעוטרת בשלל צבעים עם תיאורים מהברית הישנה והברית החדשה, בין השאר, בריאת העולם והחטא הקדמון. שימו לב: הכניסה למוזיאונים והקפלה מותנית בלבוש צנוע. כתובת: Viale Vaticano, Vatican City הגעה: אוטובוסים 49, 23, 81, 492. תחנת מטרו: Ottaviano-S.Pietro-Musei Vaticani או Cipro.

גני טיבולי בווילה ד'אסטה Villa d'Este 

וילה ד'אסטה בעיירה טיבולי ממזרח לרומא, הינה קומפלקס גן והארמון יפה שמופיע ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו. הווילה שנבנתה בשנת 1560 על פי חזונו של קרדינל Ippolito II d'Este (שנכשל בנסיונו להיות אפיפיור), מפורסמת בזכות הגנים המרהיבים שלה הכוללים מערות, מזרקות, פסלי נימפות וסילוני מים. במשך השנים שופצה וילה ד'אסטה וגניה, הושארו להירקב, שופצה מחדש, הופצצה (במלחמת העולם השנייה) ולבסוף הועברה לידיה של ממשלת איטליה אשר פתחה את האתר לציבור הרחב. כתובת: Piazza Trento הגעה: אוטובוס (נסיעה של שעה בערך) קווי חברת Cortal לכיוון Tivoli תחנת Largo Nazioni Unite. ברכבת קו Roma – Pescara.

אוסטיה אנטיקה Ostia Antica 
היא אתר רומי מרשים במיוחד המכיל את שרידיה של העיר הנמל העתיקה ששימשה כשער לרומא. חצי שעה בלבד ממרכז רומא, יש באוסטיה אנטיקה את כל ההשראה של פומפיי ללא המוני התיירים. למעשה, אם אתם רוצים לבחון את החורבות רומיים שהשתמרו היטב בשקט ובשלווה קשה למצוא מקום טוב יותר לביקור. באתר ישנו מוזיאון קטן שבו ניתן לקבל מידע נוסף על ההיסטוריה של אוסטיה אנטיקה. במהלך ימות הקיץ מועלות הצגות וקונצרטים בתיאטרון הרומאי הגדול. כתובת: 717 Via dei Romagnoli הגעה: קחו את הרכבת התחתית לתחנת Piramide (קו B) ומשם את קו Roma-Lido לתחנת אוסטיה אנטיקה. האתר נמצא ממש ליד התחנה.

סיור קולינארי
אוכל איטלקי הוא אחת הסיבות לטיול באיטליה, הרי אין טיול באיטליה ללא התענגות על המטבח האיטלקי שרבים יגידו שהוא הטוב בעולם. אחת החוויות המענגות בביקור ברומא הוא סיור קולינארי ואין יותר טוב מלעשות זאת עם מישהו מקומי שמכיר ויוביל אתכם למסע טעימות מושחת בין חמדות העיר, לטעימה של קפה איטלקי, גלידה איטלקית משובחת, פיצה, פנזרוטי, ושלל מטעמים מקומיים.

סיור Segway סביב רומא
צאו לחוות את העיר רומא בסיור יחודי על Segway פרטי משלכם, הזדמנות לגלות את אחת הערים העתיקות והיפיפיות בעולם מזווית אחרת, בנהיגה על כלי הרכב החדיש והמדליק Segway. למי שלא מכיר מדובר בכלי רכב דו גלגלי המופעל באמצעות חשמל ומגיב לתנועות הגוף האינטואיטיביות של הרוכב עליו. זהו אחד הסיורים הכייפים ביותר שיש, המשלב רכיבה מדליקה ובטוחה בקצב אישי והכרה של המוניומנטים המרתקים ביותר של העיר רומא עם הדרכה מוקלטת בשפה האנגלית המושמעת באוזניות אישיות לכל אורך המסלול.

סיור גבעות רומא
עוד דרך נהדרת וקצת מחוץ למסלול התיירים הקבוע הוא סיור באמצעות רכבי גולף בגבעות רומא. נקודת מבט מעניינת על העיר וסביבתה. הסיורים נערכים באמצעות נהיגה עצמאית ועם מדריך בעברית או באנגלית. חוויה נפלאה ומיוחדת.

Tivoli טיבולי
טיבולי, ישוב השוכן כעשרה ק"מ מזרחית לרומא, מתאים מאוד לסיור של יום, הישוב שוכן על נהר Aniene. טיבולי מאוד פופלארית בזכות הגנים המפוארים של וילה ד'אסטה והעתיקות המרהיבות של וילה אדריאנוס. הישוב מאכלס כ 50,000 תושבים, טיבולי ידוע כמו כן במעיינות הטרמים שלה. וילה ד'אסטה היא וילה יוצאת דופן עם גנים ומזרקות מהמאה ה-16, הוילה נבנתה עבור הקרדינל איפוליטו ד'אסטה, הוילה המדהימה נמצאת על צלע גבעה הצופה אל עבר רומא. בגני טיבולי תוכלו לטייל בשבילים ירוקים בין מזרקות וטרסות, הגנים מקום מוצל ונעים לבלות בו בקייץ. וילה אדריאנוס, על שם הקיסר אדריאנוס, אשר בנה מבוך ענק של אגמים, אמבטיות, מיזרקות, מקדשים. רצוי להסתובב עם מפה. 

Spoleto ספולטו
עיר יפיפיה השוכנת צפונית מזרחית כשעתיים מרומא, במרכז איטליה. העיר נמצאת במחוז אומבריה. העיירה מונה כ-38,000 תושבים. Spoleto עשירה בהיסטוריה עוד מתקופת הברונזה, אפילו הייתה לבירת האימפריה הלומבארדית. במאה ה-12 נכנסה תקופת הדימדומים שלה. העיר מחולקת לשניים, העיר המחודשת התחתונה אשר שופצה לאחר מלחמת העולם השניה והעיר העתיקה אשר נמצאת על הגבעה הקדושה Apennines אשר נשתמרה והיא יוצאת דופן ביופיה. העיר מרתקת בכל ימות השנה אך בקיץ היא מושכת הכי הרבה תיירים המגיעים לחגוג את הפסטיבלים במקום. 

Tarquinia טארקוויניה
עיירה עתיקת יומין השוכנת כשעה צפונית לרומא על חוף הים. עיר נהדרת בה ניתן לראות את הקטקומבות של האטרוסקיים. במקום מוזיאון ארכיאולוגיה מצויין לחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה. מרכז ימיי הבייניים ובעיקר הכיכר המרכזית קאבור Cavour מומלצים לביקור. העיר הייתה אחת מ-12 הערים של האטרוסקיים, המתיישבים הראשונים באיטליה. Tarquini עיירת חוף עם הרבה היסטוריה וארכיאולוגיה.

.

קולינאריה ברומא/ המסעדות הכי טובות בעיר
פיצריות, גלידריות, מסעדות שף, אוכל רחוב, טרטוריה ואוסטריה, מכל אלה יש כל כך בשפע, כך שתשכחו מהדיאטה, היא יוצאת לחופש בזמן שאתם בחופשה ברומא. שחררו, חבל על המאמץ וחבל עוד יותר להגביל עצמכם מלטעום את כל השפע הקולינארי שהעיר מציעה. שחררתם? יופי, לפני שנמליץ על כמה ממוסדות הקולינאריה בעיר, אתם רוצים לדעת מה ההבדל בין Trattoria ל-Osteria:
ההבדל הוא בניאונסים, כמו ההבדל בין מסעדה לטברנה. טרטוריה Tratoria הוא מקום המגיש אוכל ביתי ולרוב מנוהל על ידי משפחה. אוסטריה Osteria היא מסעדה קטנה, שכונתית ולרוב יגישו בה מנות קטנות.

Campo di Fiori
כיכר מרכזית בעיר ובה פועל שוק ססגוני של פירות וירקות, גבינות ונקניקים. מלבד הדוכנים הניצבים בכיכר ומוכרים סחורה טריה וצבעונית, סביב ניתן למצוא מעדניות עם שפע מוצרים איטלקיים משובחים.

Roscioli
מוסד וותיק. מעדנייה עם שפע של כל טוב איטלקי הכולל נקניקים, גבינות, יינות וכל זאת לצד מסעדה המגישה מנות מסורתיות עם מיטב חומרי הגלם. המעדנייה/מסעדה נמצאת בסמוך לקמפו די פיורי . כתובת: Via dei Giubbonari 21

Trattoria Monti
גם היא מוסד וותיק ברומא וחביב במיוחד על מקומיים. ממוקמת בסמוך לפיאצה ויטוריו עמנואל, מעט מחוץ למסלול התיירים הרגיל. המקום אהוב בעיקר בשל תחושת הביתיות החמה והמנות הטעימות והביתיות. כתובת: Via di S. Vito 13/a

Felice aTestaccio
השאלה כמה תרחיקו בשביל לאכול במקום טוב? מסעדת פליס אינה ממוקמת במרכז רומא, לא במסלול התיירים הרגיל, אלא כ-2 קילומטר דרומית למרכז ההסטורי במיקום יותר שכונתי, נחשבת לאחת המסעדות הטובות ברומא המגישה מנות מסורתיות מן המטבח האיטלקי. כתובת: Via Mastro Giorgio 29

Trattoria Da Enzo al 29
מקום קסום בשכונת טרסטברה, מעין טברנה יוונית קטנה אך עם אוכל איטלקי, עם השולחנות כסויי המפות המשובצות על המדרכה ברחוב קטן וקסום. יחד עם האווירה החמימה והמשפחתית גם המנות הביתיות מצויינות ועשויות מחומרי גלם איכותיים וטריים. כתובת: Via dei Vascellari 29

Trapizzino
סטפאנו קלגרי הוא מלך אוכל הרחוב של רומא. התגלגל למקצוע דרך היותו שליח פיצה, הלך והתמחה והתמקצע ולאחר מכן פתח סדרה של פיצריות בעיר. טרפזינו היא הכוכב החדש והשם טרפזינו הוא שם שהוא נתן להמצאה חדשה שלו שהיא גלגול מודרני ואינטפטציה לפיצה, מדובר במעין קונוסים של פוקצ'ה העוטפים שלל מילויים מושחתים וטעימים. המסעדה ממוקמת ברובע טרבטברה בכתובת: Piazza Trilussa 46

Seu Pizza Illuminati
היא הכוכב התורן בשמי הפיצה הרומאית, ממוקמת בשכונה הנפלא והתוססת טרסטברה. מומלץ להזמין מקום מראש, כי היא באמת מאד פופולארית ברומא גם בקרב רומאים. המסעדה בעיצוב מינימליסטי מודרני ומציעה עשרות פיצות במגוון שילובים. מומלץ. כתובת: Via Angelo Bargoni 10 טלפון להזמנה: 3384 588 06 39+

Il Margutta
גם לצמחונים יש מקום ברומא ומסעדת איל מרגוטה היא ההוכחה לכך. מוסד קולינארי איכותי ולא מתפשר, ומחומרי הגלם האורגניים והכי איכותיים יוצר מנות צמחוניות יצירתיות וכל כך טעימות. המסעדה ממוקמת כ-600 מטר מהמדרגות הספרדיות בכתובת: Via Margutta 118

Picolo Buco
קלאסיקה של פיצה במיקום הכי תיירותי של רומא, מרחק נגיעה ממזרקת טרבי. המקום קטן ומתמלא במהירות, במקום מכינים את הפיצה ידנית ובשיטה המסורתית, היא קראנצ'ית וטעימה ובין הפיצות הטובות ברומא. כתובת: Via del Lavatore 91

Otaleg
בשכונת טרסטברה אחת הגלידריות שהפכו למוסד. הג'לטו, הגלידה האיטלקית שכל כך נפוצה באיטליה ומאד קשה להכתיר גלידה זאת על פני אחרת. סביר מאד שאיפה שתאכלו גלידה, לא תיפלו, יש טוב ויש טוב מאד, אוטלג היא טבה מאד. כתובת: Via di S. Cosimato 14A

.

לינה ברומא
אין ספק שהחוויה של כל טיול וחופשה אינה מושלמת ללא המלון המתאים, שכמובן אידיאלית שיהיה במיקום הכי נח, ויספק תמורה טובה למחיר. אמנם רומא אינה מקום זול מבחינת לינה, כמו כל עיר תיירותית אחרת, אך בהשוואה לשכנותיה פריז ולונדון, היא כנראה סבירה יותר במחירים. ריכזנו עבורכם כמה המלצות שיעזרו לכם לבחור את מקום הלינה לקראת ביקורכם בעיר. חשוב להזמין מראש.

Tree Charme Parliament Boutique Hotel
מלון בוטיק מקסים הממוקם במרכז העיר באיזור ספניה. עיצוב ססגוני ומקסים, מודרני. עם חדרים מרווחים מעוצבים. בחירה מעולה ללינה ברומא. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Horti 14 Borgo Trastevere
מלון מעוצב במדוייק בקו נקי ומודרני ובמיקום הנפלא בשכונת טרסטברה התוססת, שופעת מקומות בילוי ומסעדות איכותיות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Parlamento Boutique Hotel
מלון קטן ומקסים במיקום מרכזי באיזור ספניה, מסתתר בכניסה למבנה הסטורי בסמטה מרכזית בעיר, חמים ונהדר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Boutique Hotel Campo de Fiori
מלון מרכזי ובוטיקי באיזור קמפו די פיורי כפי שמעיד שמו, המלון והחדרים בעיצוב מסורתי אך מאד ססגוני, מרפסות החדרים פונות אל העיר ונופיה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Santa Maria
מלון קטן ונחמד מאד ברובע המבוקש טרסטברה. המלון הוא מלון ותיק, העיצוב אינו מודרני אך קלאסי עם קריצה. חצר פרטית פנימית ונהדרת למפלט של שקט בעיר העמוסה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Condominio Monti
שברובע מונטי המרכזי, כחמש דקות הליכה מתחנת טרמיני, הוא מלון קטן ונעים, פונקציונאלי ובעיצוב נקי עם גג נפלא המשקיף אל העיר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Charme Spagna Boutique Hotel
מלון מקסים וקטן בקרבת המדרגות הספרדיות. חדרים מרווחים המשלבים מודרני עם קלאסי. ארוחת בוקר עשירה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Sant'Angelo Apartments
מתחם דירות נהדר במרכז רומא, מרחק הליכה מכל האתרים. דירות של חדר שינה וסלון, דירות סטודיו ודירות של 2 חדרי שינה, בעיצוב נעים מאד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Trevi Luxury Maison
דירה לארבעה במיקום מאד מרכזי בסמוך למזרקת טרבי. הדירה משופצת וכוללת מטבח מאובזר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Gregoriana Apartment
דירה עם 2 חדרי שינה באיזור ספניה, מאובזרת ונוחה למשפחה, נקיה ונעימה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Neman Maison Experience
בלב הגטו היהודי ומרחק 150 מטר מהשוק, מלון בוטיק מומלץ. חדרים זוגיים או חדרי משפחה, מרווחים ונוחים. בקרבת בתי קפה ומסעדות, ומומלץ במיוחד לשומרי כשרות בשל הקרבה למסעדות כשרות. שוק קמפו די פיורי נמצא עשר דקות הליכה מהמלון. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Parisii Luxury Relais Rome
מלון מצויין ומומלץ במיקום נהדר ומרכזי ברומא. מרחק הליכה קצר מהמדרגות הספרדיות. מוקף מסעדות מעולות ובתי קפה. בקרבת תחבורה ציבורית נוחה. המלון בוטיקי ובעיצוב נקי וחם. החדרים מרווחים, יפים וממוזגים. ארוחת הבוקר ממש מעולה. השירות מצויין. אהבנו וממליצים בחום. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Maison Coquette
בית הארחה מתוק ומומלץ במרכז רומא, איזור ויה ונטו. מלון קטן ואינטימי, חדרים טובים ונוחים ונקיים מאד, יש גם חדרים קטנים יותר, ממליצים על החדרים הסטנדרטים ולא על הקטנים. הכנסת אורחים חמה. מיקום נפלא ושקט. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Radical Hotel Rome
מה כל כך רדיקלי אתם שואלים? אז המלון נמצא בקומה השניה של בניין מגורים עתיק במרכז רומא. נכנסים לבנין ועולים לקומה השניה, שם הלובי של המלון. והמלון? מקסים, חדש, מתוקתק, מומלץ. החדרים הרגילים מעט קומפקטים, אך הסוויטות מרווחות ונוחות. ארוחת בוקר קונטיננטלית כלולה. נמצא במיקום ממש מנצח, מרחק הליכה מכל המקומות שרוצים לבקר בהם ברומא, בפרט אם זאת פעם ראשונה בעיר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Residenza B
מלון בוטיק נוסף מומלץ בלב ליבה של רומא, מרחק הליכה מכל האתרים הבולטים בעיר. מלון אינטימי קטן עם מארחים חמים ונפלאים. החדרים מוקפדים ורואים שהקדישו אהבה ומחשבה בעיצוב ובפרטים הקטנים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Baglioni Hotel Regina
מלון 5 כוכבים מקבוצת The Leading Hotels of the World. במיקום נבחר ברומא, מרחק הליכה מכל מקום בעיר שתרצו לבקר בו. העיצוב קלאסי רומנטי בסגנון ארט-דקו. החדרים מלכותיים וכן הלובי ושאר הפסיליטיס ברמה גבוהה. טרסה ומרפסות הצופות לעיר, כמו לגור בתוך מוזיאון. הכל מוקפד ומושקע, הכי אירופה הקלאסית. מלון חוויה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Splendor Suite Rome - Suites & Apartments 
בית דירות מהודר ספלנדור סוויט רום שוכן בבניין היסטורי במיקום מרכזי ומעולה ב-פיאצה סן לורנצו אין לוצ'ינה Piazza San Lorenzo in Lucina. 
החדרים מרווחים ומפוארים, תקרות עם קורות עץ מגולפות ורצפת פרקט, מיזוג אוויר, אינטרנט אלחוטי חינם,  טלוויזיה בעלת מסך שטוח. חדרים מסוימים משקיפים לפיאצה וכוללים חדר אמבטיה מפנק. לחצו כאן

.

לכלל מקומות הלינה ברומא לחצו כאן
.

זקוקים להמלצות לינה נוספות ברומא?
ספרו לנו באילו תאריכים, מה הדגשים ומה הרכב החדרים ונשמח לשלוח עוד הצעות
השירות ללא תשלום


site map in italy 

תגיות: רומא, אטרקציות ברומא, מלון ברומא, rome


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il