אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

רומאראו גם השכרת רכב באיטליה עד 15% הנחה מחברות ההשכרה המובילות בעולם : לחצו כאן 

רומא : עיר בה המודרני, העתיק, העבר וההווה הולכים יחד יד ביד. בין אם אתם נמצאים ברומא לשלושה ימים, שלושה שבועות או שלושה חודשים, היו מוכנים להכנס למוזיאון האויר הפתוח הגדול בעולם. ברומא ניתן לטייל בעקבות מסלולי התיירים המפורסמים, או להיות אמיצים ולזנוח את הנתיבים הידועים לכל. בכל מסלול שלא תבחרו, רומא לא תשאיר אתכם אף פעם אדישים.

רומא (Roma באיטלקית) היא עיר הבירה של איטליה והעיר הגדולה ביותר של חבל לאציו (Lazio), היא עירה המפורסמת של האמפריה הרומית, שבע גבעות רומא, החיים הטובים (La Dolce Vita), עיר הותיקן ושלוש מטבעות במזרקה. רומא שהיוותה במשך אלף שנה מרכז של כוח, תרבות ודת, השפיעה במידה רבה על העולם במשך 2,800 שנות קיומה. מרכזה ההיסטורי של העיר הינו אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. ארמונותיה המרהיבים, כנסותיה העתיקות, ההריסות והמונומנטים הרבים, הפסלים והמזרקות החינניות, הופכים כולם את רומא לעיר בעלת מורשת היסטורית עשירה אשר בשילוב אווירה קוסמופוליטית, מהווה מוקד תיירותי ראשון במעלה, כאשר היא נחשבת לאטרקטיביות הרבה יותר מבינה זו ממקבילתה והעיר השניה בגודלה באיטליה מילאנו.

מחוזות את רומא ניתן לחלק לכמה מחוזות. מה שקרוי המרכז ההיסטורי(centro storico) הינו איזור קטן למדי החולש על רק כארסעב אחוזים מאיזורה של העיר כולה, אך אף על פי כן זהו האיזור אליו מגיעים רוב התיירים שכן בתחומו שוכנים אתרי תיירות רבים. - המרכז המודרני (Modern Centre): הינו האיזור בו שוכנים מרבית בתי המלון, איזורי הקניות והמסעדות כדוגמת רחוב ויה ונטו (via Veneto) המפורסם. בתחומי האיזור שוכנים גם האתרים המפורסמים: מזרקת טרווי (Trevi fountain), פיאצה ברבריני (piazza Barberini), קאסטרו פרטוריו (Castro Pretorio) וכיכר הרפובליקה (piazza della Repubblica)

רומא העתיקה: מרכז עידן הרנסס של העיר, עם ככרות יפיפיות, קתדרלות, הפנתאון, פיאצה נאבונה (piazza Navona), קמפו די פיורי (Campo de' Fiori), והגטו היהודי (לשעבר). - ותיקן: עיר הותיקן העצמאית על שלל מחזותיה ואוצרותיה. - קולוסיאו (Colosseo): ליבה של רומא העתיקה. בתחומה שוכנים הקולוסיאום, שרידי מקדש השלום, Markets of Trajan וגבעת הקפיטולין (Capitoline hill)

צפון מרכז: ממוקמת בצפון העיר, בתחומה שוכנת וילה בורגזה (Villa Borghese), המדרגות הספרדיות והמחוזות האלגנטיים Parioli ו-Salario. - טרסטוורה (Trastevere): המחוז המקסים מדרום לותיקן, שופע רחובות צרים מרוצפי אבנים ששימשו השראה לאמנים רבים. - אבנטינו-טסטאצ'יו (Aventino-Testaccio): מחוז השוכן מעט מחוץ למסלולי התיירות, אך ניתן למצוא בתחומו הפתעות רבות בינהן אוכל משובח. - Esquilino-San Giovanni: בתחום המחוז שוק מקורה, פיאצה ויטוריו אמנואלה (piazza Vittorio Emanuele II) והקתדרלה של סנט ג'ון. - Nomentano - באזור זה חיי לילה תוססים בסן לורנזו, ושכונת Municipio III.

זקוקים להמלצה על מלון ברומא?
ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לרומא, כמה אנשים אתם ואם יש עמכם ילדים כמה הם ומה הגילאים שלהם, אם יש לכם בקשות מיוחדות פרטו גם אותן ואנו נשלח לכם אפשרויות לינה מומלצות העונות לבקשתכם וזמינות בתאריך ההגעה שלכם לרומא, השתמשו בטופס הכחול הבא לשליחת בקתשכם, השרות ניתן ללא תשלום.

רשימת המקומות המומלצים לביקור ברומא היא עצומה. העיר העמוסה באטרקציות תיירותיות והאתרים מהמפורסמים בעולם, מקשה מעט על התייר בעל לוח הזמנים הצפוף, פשוט כי יש כל כך הרבה מה לראות! על כן בנינו לכם רשימה של עשרה אתרים מומלצים שאסור לפספס:

 1. הקולוסיאום (colosseum): הקולוסיאום או Colosseo באיטלקית, הוא כנראה המבנה המרשים ביותר של האימפריה הרומית. האמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם נבנה בתקופת רומא העתיקה במטרה לארח מופעי בידור, כמו קרבות גלדיאטורים ותצוגת אוניות. הוא נבנה במאה הראשונה לספירה על ידי הקיסר אספסיינוס ​​כמקום בילוי לתושבי רומא. שמו המקורי היה "האמפיתיאטרון הפלאבי" ( Flavian Amphitheatre), על שם אספסיאנוס האיש שהרים את האימפריה הרומית מהסף ולא זכה לראות את השלמתה. ביקור בקולוסאום מציע תובנות רבות על חייהם של אזרחי רומא העתיקה ואלה שאיתרע מזלם להילחם בה. ניתן כיום לסייר במסדרונות תת קרקעיים בהן גלדיאטורים היו מתכוננים ללחימה. כמו כן נפתחו לאחרונה האזורים הגבוהים יותר של המבנה, שממנו ניתן להשקיף על האמפיתיאטרון כולו. כתובת: Piazza del Colosseo הגעה: תחנת מטרו Colloseo בקו B.

2. הפורום (Forum Romanum): הפורום שנבנה במשך 900 שנה היה מרכזה של רומא העתיקה. ממקדשים מפוארים ושערי נצחון ועד למושת כוח בבית הסנאט, הפורום הרומאי היה במרכז כל זה. לאורך כל שנות ציביליזצית רומא העתיקה, שימש הפורום כמוקד החיים הפוליטיים, הציבוריים והדתיים. כיום, יכול להדמות הפורום כאוסף פרוע של חורבות, אבל עם קצת דמיון ניתן לראות את האימפריה הרומית קמה לתחייה. בפורום ניתן להבחין בשרידיהם של מבנים רבים מתקופות שונות בין השאר מקדשים, בזיליקות ושערי נצחון. שימו לב: מומלץ לרכוש את הכרטיס המשולב בכניסה לפורום ולא בקולוסאום על מנת לחסוך זמן המתנה בתור העמוס. כתובת: Via dei Fori Imperiali הגעה: ניתן להיכנס דרך הפיאצה שיוצאת מהקולוסאום מטרו – קו B, תחנה 3.

3. הפנתיאון (pantheon): הפנתיאון ברומא הוא אחד המבנים העתיקים והמפורסמים ביותר שהשתמרו היטב בעולם. נבנה במקור על ידי מרקוס אגריפה ב25 לפני הספירה, הפנתיאון שימש כמקדש לאלים הרבים של רומא. הפנתיאון המקורי נהרס בשריפה גדולה והמבנה שבו הוא עומד היום הושלם סביב שנת 125 בתקופת שלטונו של קיסר אדריאנוס. כיום, ניצב הפנתיאון כאתר מפואר במרכז רומא, ואחד היעדים הפופולריים ביותר לביקור עבור תיירים. הכניסה לפנתיאון אינה כרוכה בתשלום. כתובת: Piazza della Rotonda הגעה: תחנת המטרו הקרובה ביותר אל הפנתיאון היא Barberini (קו A) או Colosseo (קו B) אבל הפנתיאון עדיין ממוקם מרחק קילומטר וחצי משתיהן. אוטובוסים מקומיים או תיירותיים יכולים לקחת אתכם מהתחנות המטרו לפנתיאון.

4. פונטנה די טרבי (Fontana Di Trevi): את הפונטנה די טרבי שנבנתב במאה ה-18 שומעים עוד לפני שרואים אותה. המזרקה הציורית הזו היא ללא ספק ה'פונטנה' (מזרקה) הכי מפורסמת וגדולה ברומא. פסליהם של אלים עתיקים מוצגים במזקרה בצורה מרהיבה ובכנסייה הסמוכה ניתן לחזות בציורי קיר מרשימים. המזרקה ידועה גם בכינוי 'מזרקת המשאלות', משום שעל פי האמונה, מי שישליך לאחור מטבע למימיה יזכה לשוב לרומא בעתיד. מומלץ לבקר בפונטנה די טרבי גם בשעות הערב, בהן היא מוארת. כתובת: Piazza di Trevi הגעה: תחנת מטרו Barberini.

5. המדרגות הספרדיות (Scalinata di Piazza di Spagna)/ המדרגות המפוארות שעוצבו בשנת 1720 על ידי ארכיטקט איטלקי, בנויות מ- 138 מדרגות ומובילות את הפוסע בהן אל עבר פיאצה די ספניה Piazza di Spagna (כיכר ספרד). מקור שמן של המדרגות הוא בשגרירות הספרדית הסמוכה למקום. גרם המדרגות היפיפה הוא אחד ממעוזי התיירות הפופולריים ביותר ברומא. הפופולאריות שלו החלה עוד במאה השמונה עשרה וממשיכה היום לרחוש בתיירים המגיעים בין השאר אל אזור הקניות היוקרתי ביותר ברומא. מומלץ לבקר במדרגות בחודש מאי, כאשר הוא מעוטר בפרחים מרהיבים. שימו לב, בדרך כלל מלאות המדרגות עד אפס מקום שכן לא רק תיירים מגיעים אליהן אלא גם מקומיים המשתמשים בהן כמקום מפגש. כתובת: Scalinata della Trinità dei Monti הגעה: תחנת מטרו Spagna

6. פיאצה נבונה (Piazza Navona) הפיאצה נאבונה ממוקמת במרכז ההיסטורי של רומא, ממערב לפנתיאון. הככר שנבנתה במקור במאה הראשונה כאצטדיון לתחרויות ספורט ומרוצי מרכבות, מעוטרת כיום בארמונות בארוק ומזרקות יפיפיות. זוהי גם אחת מהככרות התוססות של רומא המכילה בתחומה בתי קפה רבים, מסעדות ומועדוני לילה. כתובת: Piazza Navona Parione הגעה: אוטובוס 30, 40, 62, 64, 70, 87, 116 

7. בזיליקת פטרוס הקדוש (Basilica Papale di San Pietro in Vaticano) בזיליקת פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן היא אחד האתרים הנוצריים החשובים ביותר בעולם, והיא כנסייה עם היסטוריה ארוכה ומפוארת. במסורת הקתולית, מהווה הכנסייה מקום קבורתו של פטרוס הקדוש, שהיה אחד משנים עשר השליחים של ישו ולפי המסורת גם הבישוף הראשון של רומא ולכן גם הראשון בשושלת האפיפיורית. כמה מיצירות המופת של אמנים ידועים שוכנים בבזיליקת פטרוס הקדוש, בינהן ניתן למצוא את פסלהים של מיכאלאנג'לו ושל ארנולפו די קמביו. בזיליקת פטרוס הקדוש היא חלק מאתר המורשת העולמית של אונסק"ו במרכז ההיסטורי של רומא. כתובת: Piazza San Pietro, Vatican City הגעה: אוטובוסים 23, 40, 49, 64, 492. תחנת מטרו Ottaviano-San Pietro.

8. מוזיאון הוותיקן מוזיאון הותיקן (Musei Vaticani) הינו משכנם של כמה מפרטי האמנות המרשימים והחשובים ביותר בהיסטוריה. במקור שימש האתר כארמונות האפיפיור, אך כעת הינו סדרה של גלריות בעיר הוותיקן. המוזיאונים כוללים את הקפלה הסיסטינית הידועה וכן את חדרי רפאל (Stanze of Raphael) ששימשו כמגוריו של יוליוס השני ושל ממשיכיו. עם זאת, האטרקציה של מוזיאון הוותיקן היא ללא ספק הקפלה הסיסטינית, יצירתו המרהיבה של מיכלאנג'לו. תקרתה המפורסמת מעוטרת בשלל צבעים עם תיאורים מהברית הישנה והברית החדשה, בין השאר, בריאת העולם והחטא הקדמון. שימו לב: הכניסה למוזיאונים והקפלה מותנית בלבוש צנוע. כתובת: Viale Vaticano, Vatican City הגעה: אוטובוסים 49, 23, 81, 492. תחנת מטרו: Ottaviano-S.Pietro-Musei Vaticani או Cipro .

9. גני טיבולי בווילה ד'אסטה (Villa d'Este) וילה ד'אסטה בעיירה טיבולי ממזרח לרומא, הינה קומפלקס גן והארמון יפה שמופיע ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו. הווילה שנבנתה בשנת 1560 על פי חזונו של קרדינל Ippolito II d'Este (שנכשל בנסיונו להיות אפיפיור), מפורסמת בזכות הגנים המרהיבים שלה הכוללים מערות, מזרקות, פסלי נימפות וסילוני מים. במשך השנים שופצה וילה ד'אסטה וגניה, הושארו להירקב, שופצה מחדש, הופצצה (במלחמת העולם השנייה) ולבסוף הועברה לידיה של ממשלת איטליה אשר פתחה את האתר לציבור הרחב. כתובת: Piazza Trento הגעה: אוטובוס (נסיעה של שעה בערך) קווי חברת Cortal לכיוון Tivoli תחנת Largo Nazioni Unite. ברכבת קו Roma – Pescara.

10. אוסטיה אנטיקה (Ostia Antica) היא אתר רומי מרשים במיוחד המכיל את שרידיה של העיר הנמל העתיקה ששימשה כשער לרומא. חצי שעה בלבד ממרכז רומא, יש באוסטיה אנטיקה את כל ההשראה של פומפיי ללא המוני התיירים. למעשה, אם אתם רוצים לבחון את החורבות רומיים שהשתמרו היטב בשקט ובשלווה קשה למצוא מקום טוב יותר לביקור. באתר ישנו מוזיאון קטן שבו ניתן לקבל מידע נוסף על ההיסטוריה של אוסטיה אנטיקה. במהלך ימות הקיץ מועלות הצגות וקונצרטים בתיאטרון הרומאי הגדול. כתובת: 717 Via dei Romagnoli הגעה: קחו את הרכבת התחתית לתחנת Piramide (קו B) ומשם את קו Roma-Lido לתחנת אוסטיה אנטיקה. האתר נמצא ממש ליד התחנה.

11. סיור קולינארי של אוכל ברומא, אחת הערים המזוהות ביותר קולינאריה בעולם היא העיר רומא, יציאה לסיור קולינארי בין הגלידריות, הפיצריות, המעדניות והשווקים של רומא תחשוף אתכם לטעמים הכל כך מיוחדים של רומא, הסיורים מתקיימים מדי יום ברומא ויש גם סיורים קולינארים ברומא עם מדריכות ומדירכות דורי עברית, להזמנה של סיור גולינארי ברומא חייגו : 03-6206147


אין על טעמי הגלידות של רומא [ מתוך סיור קולינארי ברומא]

עובדות על העיר רומא, בירת איטליה

רומא, פריז והעיר לונדון הם שלושת היעדים המתויירים ביותר באירופה וגם בעולם כולו.
רומא היא בירת מחוז לאצ'יו של איטליה.
בעיר רומא עצמה חיים 2.7 מיליון תושבים, יחד עם הפרברים של רומא 3.6 מיליון תושבים.
בעיר רומא מתקיימת מדינה ריבונית עצמאית, הוותיקן שהיא גם המדינה הקטנה ביותר בעולם, חיים בה 920 תושבים.
על מדרכות רומא ועם חלק גדול מהפסלים מופיע הכיתוב PSQR משמעו : "הסנאט והעם של רומא".
הקניון הראשון בעולם נבנה בעיר רומא והיו בו למעלה מ 150 דוכני מכירה הוא הוקם ע"י הקיסר טריאנוס.
שטחה הכולל של רומא עומד על 1285 קילומטרים רבועים.
איזור הזמן של רומא הוא : GMT/UTC + 1 hour + 2 hours in summer
תיירים מכל העולם זקוקים לויזה על מנת לשהות ברומא, היא מותרת לשהיה עד 90 יום.
אתם בצרה כל שהיא בעיר רומא ויש לכם מכשיר טלפון עם sim מקומי, פשוט חייגו 112, מוקד העזרה גם לתיירים.
העיר רומא בנוייה על שבע גבעות, יש עוד עיר אחת בעולם שגם כן בנוייה על 7 גבעות, היא בישראל שמה ירושלים.
בעיר רומא מטיילים בממוצע כ 100 אלף תיירים מדי יום, כל השנה.
נמל התעופה של רומא ממוקם 30 ק"מ מערבית ממרכז רומא, בישוב על שמו, פיומיצינו.
כמה מהאטרקציות של איטליה כולה מצויות ברומא : הקולוסיאום, וותיקן, פיאצה וונציה.
רומא קיימת כברר למעלה מ 2500 שנה והיא העיר הראשונה בהיסטוריה של העולם שהגיע ל 1 מיליון נפשות.
אף שהעיר רומא היא מוקד תיירים גדול היא נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר של אירופה.
מלונות 5 כוכבים ברומא נחשבים למהודרים במיוחד באירופה ראו :
מלונות 5 כוכבים ברומא

ראו פרטים נוספים : סיור ברומא בעברית.
ראו סיור קולינארי באיטליה.


בירת איטליה, רומא : העיר רומא משתרעת על פני שתי גדותיו של נהר הטיבר באזור לאצְיוֹ. בעברה הייתה הבירה של האימפריה הרומית ששלטה על שטחים נרחבים באירופה ומסביב לים התיכון. לאחר התמוטטות האימפריה המשיכה רומא לשמש כמרכז של הדת הנוצרית הקתולית. ברומא עצמה מתגוררים 2.7 מיליון תושבים. בערים שמקיפות אותה מתגוררים עוד כמיליון תושבים. מרכז העיר פרוש בין שבע גבעות ממזרח לטיבר. מצדו השני של הנהר מצויה גבעת הוותיקן שכיום שייכת גם היא לרומא (מלבד קריית הוותיקן). מסביב למרכז הצפוף פרושים פרוורים ברדיוס עצום מהעיר. בין הפרוורים פזורים שדות חקלאיים ושטחים פתוחים רבים, חלקם בטווח של קילומטרים ספורים מהמרכז.האטרקציות העיקריות ברומא נחלקות על פי תקופות הפריחה של רומא, קיימות אטרקציות מימי רומא העתיקה ואטרקציות מימי הביינים והרנסס.

רומא ומילאנו הן שתי הערים הגדולות ביותר באיטליה, אך רומא היא בירת האימפריה הרומית ונחשבת בעייני רבים לעיר הדרמטית בעולם ולאחת הערים היפות בעולם, התמזל מזלנו הישראלים ויש לנו למעלה מ 3 חברות תעופה המוציאות טיסות מישראל לרומא, קל לנו להגיע וגם לא במחירים מטורפים, רומא אמנם ענקית, אך מוקדי העניין המרכזיים קרובים אחד לשני, הקולוסיאום, פיאצה וונציה, הוותיקן, המדרגות הספרדיות, קאמפו די פיורי, כולם במרחק הליכה של אחד מהשני, בינהם תמצאו פיצריות מעולות, בתי קפה עם ניחוחות איטלקיים, גלידה איטלקית. אתר אין איטליה יספק לכם את המידע הרלוונטי אודות בירת איטליה רומא, כל האטרקציות, כל המסעדות המומלצות, כל ההיסטוריה וכמובן כל המלונות השווים ביותר, בדילים הטובים ביותר! 

הגעה לרומא :
איטליה היא אחת המדינות היחידות בעולם שקשרי התעופה שלה עם ישראל מצויינות, במשך כל השנה קיימות טיסות צ'רטר רבות ליעדים שונים באיטליה כגון : רומא, מילאנו, וונציה, ורונה, קטניה, לאחרונה נוספו מעת לעת גם טיסות לוונציה, פירנצה, בולוניה וגם טורינו, אך עם זאת לא תמיד טיסות הצ'רטר נוחות מסיבה זו או אחרת, טיסות סדירות מתקיימות באופן יומי, ניתן להגיע ליעדי איטליה המרכזיים בטיסה סדירה של אל על, אלאיטליה [טיסות ישירות] או עם מגוון גדול של חברות המפעילות טיסה בלתי ישירה מישראל לאיטליה, החברות הנוחות שבהן הם : אולימפיק [דרך אתונה], טורקיש [דרך איסנטבול], טארום [דרך בוקרשט], סוייס [דרך ציריך] ולופהאנזה [דרך יעדי גרמניה] עוד פרטים על
טיסה לאיטליה

רומא : הגעה מנמל התעופה :
קו רכבת מחבר בין נמל התעופה של העיר רומא [לאונרדו דה וינצ'י] המצוי בישוב פיומיצ'ינו, אל מרכז רומא ואל תחנת טרמיני, מתחנת טרמיני יוצאים כל קווי המטרו לכל חלקי העיר וכל קווי האוטובוס לכל רחבי העיר רומא, טרמיני היא נקודת הבסיס שלכם לביקור בעיר רומא וגם תוכלו למצוא מלון במחיר סביר למדי באיזור זה, שבעבר לא היה מאיזורי הלינה המומלצים ברומא, אך כיום נחשב לאחד האיזורים המומלצים והבטוחים ללינה במרכז רומא, כמו כן קיים קו אוטובוס המקשר את נמל התעופה של רומא עם תחנת טרמיני, מלונות מסויימים עשויים להציע לכם הסעה מנמל התעופה של רומא לעיר, שווה לשקול זאת אך קחו בחשבון שדרכי ההגעה האחרות פשוטת למדי.

מזג אוויר ברומא :
רומא נוחה מאד כמעט כל השנה, הקיץ חם בעיקר בחודשים יולי אוגוסט, מזג האוויר ברומא לא שונה מזה שאצלנו כאן באיזור תל אביב , אך ישנם משבי רוח נעימים שהופכים גם את הקיץ לנסבל כמו כן וכמו בכל אירופה, גשם פתאומי במהלך הקיץ אינו ארוע נדיר, אם כי גשמים בדרך כלל באים לפרקי זמן קצרים מאד בקיץ,  למרות שזו לא העונה המומלצת ביותר לטייל כאן, החורף לרוב אינו קיצוני ובהחלט נח, גם בקנה מידה זה מזג האוויר באיזור זה של איטליה מזכיר במעט את מזג האוויר אצלנו,  על כן רומא היא עיר של לנסוע כל השנה מבלי להיבהל ממזגי אוויר קשים או קיצוניים, אלה בהחלט אפשריים בערים אחרות של איטליה כגון מילאנו בחורף, וורונה או טורינו בחורף, ופלארמו או נאפולי.

אטרקציות מרכזיות בעיר רומא העתיקה:

 • ארה פקיס 
 • ביתן הזהב
 • גבעת הקפיטולין
 • הפורום של רומא העתיקה
 • הפנתאון
 • הקולוסיאום
 • ויה אפיה
 • מרחצאות דיוקליטיאנוס
 • מרחצאות קרקלה
 • סירקוס מסימוס
 • עמוד טריאנוס
 • שער הניצחון של טיטוס
 • שער הניצחון של ספטימוס סוורוס
 • שער קונסטנטינוס - שער הניצחון של קונסטנטינוס
 • תיאטרון מרקלוס
 • המדרגות הספרדיות

 אטרקציות ברומא של ימי הביניים והרנסאנס :

כיכרות ברומא :

פיאצה די ספניה (הכיכר הספרדית) והמדרגות הספרדיות

 • קמפו די פיורי
 • פיאצה נאבונה
 • מזרקת טרווי
 • מזרקת טריטון
 • פיאצה ונציה
 • פיאצה דל פופולו
 • פיאצה דלה רפובליקה

ארמונות ברומא

 • ארמון ברבריני
 • ארמון הלטראנו
 • ארמון פרנזה
 • קווירינאלה
 • ארמוון פולי
  איל ג'סו
 • בזיליקת יוחנן הקדוש בלטראנו
 • סנטה מריה מג'ורה
 • סנטה מריה דלה ויטוריה - מריה הקדושה של הניצחון
 • פנתאון - מרים של הקדושים המעונים
 • בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות
 • סנטה סבינה
 • סנטה מריה דל אנימה - מריה הקדושה של הנפשות
  בזיליקה די סנטי אפוסטולי (השליחים הקדושים)
 • סן מארקו
 • בזיליקה די סן קלמנטה (קלמנטוס הקדוש)
 • סאנטי קווטרו קורונאטי
 • סאנטי קוזמה אי דמיאנו (קוסמאס ודמיאנוס הקדושים)
 • סן ברנרדו אלה טרמה
 • סן לורנצו אין לוצינה
 • סן מרטינו איי מונטי
 • סן סבא
 • סן סבסטיאנו פיורי לה מורה
 • סן אנגס פיורי לה מורה (בזיליקת אנגנס הקדושה שמחוץ לחומות)
 • סן אנדראה דלה פראטה
 • סן פייטרו אין וינקולי - פטרוס הקדוש בשלשלאות
 • סנטה מריה אין ארקולי
 • סנטה מריה אין טרסטוורה
 • סנטה מרידה דליי אנג'לי אי דאי מרטירי
 • סנטה מריה סופרה מינרווה
 • סנטה סבינה
 • סנטה פרסדה
 • סנטה קרוצ'ה אין ג'רוזלמה (הצלב הקדוש בירושלים)

רבעי רומא

 • אי הטיבר (איזולה טיברינה)
 • טראסטברה

מוסדות יהודיים ברומא

 • גטו רומא
 • בית הכנסת הגדול של רומא
 • המוזיאון היהודי 

מוזיאונים ברומא

 • גלריה בורגזה
 • המוזיאון הקפיטוליני

תחבורה

רומא עצמה מקושרת לרשת הרכבות האיטלקית עם מספר תחנות רכבת שהמרכזית ביניהם היא Rome Termini שלצידה מסוף אוטובוסים נרחב. אגב, בתחנת Termini קיים דוכן בצבע כתום הניקרא 365 ומיועד לסיוע לתיירים ולרכישת כרטיסים לנסיעות מחוץ לעיר. במרכז העיר מצויים גם שני קוי רכבת תחתית  A B שחוצים אחד את השני בתחנה המרכזית Terminiבאופן כללי, הרכבת התחתית ברומא יעילה מאד ובטוחה, אולם המטרו אינו עובר מתחת לאתרי התיירות הרבים אלא רק חוצה  את האתרים המפורסמים ללא תחנות עצירה. הסיבה לכך היא שקו הרכבת התחתית עובר מתחת לאזורים של רומא העתיקה ולפיכך קשה לחפור תעלות ומחילות מתחת לעתיקות בנות 2,000 שנה. זמני הנסיעה של הרכבת התחתית הן מ 5 וחצי בבוקר עד 11 וחצי בלילה כל יום פרט ליום שבת שהרכבת פועלת עד 12 וחצי. זמן המתנה ממוצע לרכבת נע בין שבע לעשר דקות. בסוף שנת 2004 הוחל בבניית קו הרכבת התחתית השלישי. בנוסף, ישנה ברומא חשמלית קטנה המקשרת בין מרכז העיר לרובע הטרסטברה.

סיור Segway סביב רומא
בואו לחוות את העיר רומא בסיור יחודי על Segway פרטי משלכם, הזדמנות לגלות את אחת הערים העתיקות והיפיפיות בעולם בנהיגה על כלי הרכב החדיש והמדליק Segway. למי שלא מכיר מדובר בכלי רכב דו גלגלי המופעל באמצעות חשמל ומגיב לתנועות הגוף האינטואיטיביות של הרוכב עליו. זהו אחד הסיורים הכייפים ביותר שיש, המשלב רכיבה מדליקה ובטוחה בקצב אישי והכרה של המוניומנטים המרתקים ביותר של העיר רומא עם הדרכה מוקלטת בשפה האנגלית המושמעת באוזניות אישיות לכל אורך המסלול.

הסיור כולל: - חצי שעה של הכרה, התנסות ורכיבה על הSegway בליווי מדריך, - סיור של 3 שעות על הSegway ברחבי רומא, 3 שעות של הדרכה מוקלטת בשפה האנגלית הכוללת אוזניות נוחות.
- קסדה (אופציונלי), מעיל גשם ורוח (לימי החורף)
נצא לסיור מVia Ostilia #29 אחרי שהכרנו את הרכיבה על הSegway כשלראשינו האוזניות עם ההדרכה המוקלטת. לאורך המסלול נבקר במוניומנטים המרכזיים של העיר רומא ביניהם: Arch of Constantine, Roman Forum, Colosseum, Traian Column, Platino Hills, Santa Marias Cherch. נגלוש ברחבי הרחובות: Via Dei Cerchi, Via di S. Gorgio, Via Dei Fori Imperiali, Via s. Pietro Carcere, Piazza del Campidoglio, Via Del Tiatro Marcello, Via Petroselli, Piazza Bocca della Verita, Piazz Anastasia, המסלול יסתיים בתום שלושת שעות ההדרכה בנקודת המפגש להזמנת סיור זה חייגו למוקד ההזמנות של אתר איטליה הישראלי : 03-6293434

סיור יום ברחבי הוותיקן
בואו לחזות באחד מהאתרים היפים והעוצמתיים בעולם- הוותיקן, אנו בהחלט ממליצים על סיור יום עשיר ומרתק ברחבי הוותיקן הכולל את המוזיאונים השונים ואת הקפלה הסיסטינית המופלאה, בלי לחכות בתור ועם הדרכה צמודה בשפה האנגלית! בסיור תזכו לצפות בעבודתו הנדירה של מיכאלנג'לו בקפלה הסיסטינית, ללמוד על ההיסטוריה והאגדות של תקופת הרנסנס הפוריה באיטליה, להתפעל מפרסקואים עוצרי נשימה, מאמנות יחודית ועוד, הסיור כולל: הדרכה צמודה ומרתקת ברחבי הוותיקן בשפה האנגלית, הבטחת כניסה לוותיקן ללא עמידה בתור (לא כולל את עלות כרטיס הכניסה).
נתחיל את הסיור בנקודת המפגש בכניסה לאתר הוותיקן Via Germanico 8 שם נפגוש את המדריך ניגש ישירות לקופה ונרכוש לנו את כרטיס הכניסה מבלי לעמוד אפילו רגע בתור. משם יקח אותנו המדריך לאורך מוזיאוני הוותקין המרשימים, בהם יסביר לנו על המוצגים החשובים ביותר, ההיסטוריה והסיפורים שמאחורי הקלעים. שימו לב- יש המון מה לראות ואין זמן להכל לכן עומד לרשותינו מדריך מיומן המכיר את המוזיאונים האטרקטיביים והמרתקים ביותר ויתעקב איתנו על מה שאסור לפספס כמו: Pio Clementino Museum בו נחזה בפסלים עתיקים מרהיבים הכוללים את Apollo Belvedere מהמאה ה15 וכמובן את Laocoon. Gallery of the Candelabra המכיל פסלים רומיים עתיקים מהמאה ה3 לפני הספירה ועד למאה ה3 לספירה וכמו כן תיקרות מצוירות מרהיבות. Gallery of Tapestries- המכיל אוסף נדיר של גובלינים פלמיים מבריסל שנארגו על פי ציוריו של האמן הדגול רפאל פופילס.  Gallery of Maps- נחזה ב40 מפות מהמאה ה16 המאויירות כפרסקואים מרשימים על הקירות.
משם נמשיך את הסיור לאתר המפורסם ביותר בוותיקן הלא הוא הקפלה הסיסטינית, בה נחזה ביצירותיו המופלאות של האמן מיכאלנג'לו המעטרות את התיקרות והקירות באיורים צבעוניים ומדוייקים ביופיים. מיכאלנג'לו נחשב לאחד הפסלים והציירים הטובים בהיסטוריה, בין ציוריו המפורסמים תזכו לראות את המשפט האחרון, ובריאת העולם. הקפלה הסיסטינית שימשה בעברה ומשמשת עד היום כקפלה של האפיפיור ואיזור הבחירות להנהגת הוותיקן. בהמשך נבקר באחד האתרים הקדושים ביותר בעולם לדת הנוצרית- הבזיליקה של סנט פטרס S. Peters Basilica- זהו מבנה עצום מימדים ומאסיבי היכול להכיל מעל ל60,000 אנשים. במסורת הנוצרית מסופר שזהו מקום קבירתו של הקדוש סנט פטר שהיה לאחד מ12 תלמידיו של ישו וכיהן כבישוף הראשון של רומא. בבזיליקה ממוקם פסלו המפורסם של מיכאלנג'לו La Pieta המציג את ישו בחיק אימו מריה לאחר הצליבה. כאן מגיעות לקיצן שלושת שעות הסיור שלנו, להזמנת סיור חייגו למוקד ההזמנות של אתר איטליה הישראלי : 03-6293434

Tivoli טיבולי
טיוולי, ישוב השוכן כעשרה ק"מ מזרחית לרומא, מתאים מאוד לסיור של יום יומיים, הישוב שוכן על נהר Aniene. טיוולי מאוד פופלארית בגלל הגנים המפוארים של וילה ד'אסטה והעתיקות המרהיבות של וילה אדריאנוס. הישוב מאכלס כ 50,000 תושבים, טיבולי ידוע כמו כן במעיינות הטרמים שלה. וילה ד'אסטה היא וילה יוצאת דופן עם גנים ומזרקות מהמאה ה 16, הוילה נבנתה עבור הקרדינל איפוליטו ד'אסטה, הוילה המדהימה נמצאת על צלע גבעה הצופה אל עבר רומא, האטרקציה המרכזית של הוילה הם הגנים המופלאים שלה, שבילים מיזרקות וטרסות, הגנים מקום מוצל ונעים לבלות בו בקייץ.וילה אדריאנוס, על שם הקיסר אדריאנוס, מהקיסרים הטובים של רומא [ לא ליהודים, אלא לרומאים ], בנה מבוך ענק של אגמים, אמבטיות, מיזרקות, מקדשים, רצוי להסתובב עם מפה. כמובן שישנם עוד הרבה אטרקציות בעיר, אך בשביל אלו באים מכל העולם. הגעה מרומא לעלות על כביש SS5 מזרחה. להזמנת מלון בטיוולי,
לחצו כאן.

Sperlonga ספרלונגה
עיירת חוף יפה השוכנת דרומית לרומא, עיירה שבה רחובות צרים מתפתלים, עיר עתיקה קטנה ומעניינת. החוף הצפוני של העיירה מושך אליו תיירים, חופים מודרנים, החוף הדרומי מעבר לכף פחות תיירותי, המיתקנים עולים כסף אבל הוא הרבה יותר יפה, מים צלולים וחוף חולי, עם זאת ניתן למצוא חופים שקטים להנאתכם. העיר מלאה עתיקות ומוזיאון ארכיאולוגיה, מערת טיבריוס ובה וילה רומית והריסות. להזמנת מלון,
לחצו כאן.

Spoleto ספולטו
עיר יפיפיה השוכנת צפונית מזרחית כשעתיים מרומא, במרכז איטליה. בעיר נמצאת במחוז אומבריה. 38,000 תושבים. Spoleto רבויה בהיסטוריה עוד מתקופת הברונזה, אפילו הייתה לבירת האימפריה הלומבארדים, במאה ה 12 נכנסה תקופת הדימדומים שלה. העיר מחולקת לשניים, העיר המחודשת התחתונה אשר שופצה לאחר מלחמת העולם השניה והעיר העתיקה אשר נמצאת על גבעה הקדושה  Apennines אשר נשתמרה והיא יוצאת דופן ביופיה. העיר מרתקת בכל ימות השנה אך כרגיל כאשר מגיע הקיץ, מגיעים הפסטיבלים. להזמנת מלון,
לחצו כאן.

Tarquinia טארקוויניה
עיירה עתיקת יומין השוכנת כשעה צפונית לרומא על חוף הים. עיר נהדרת בה ניתן לראות את הקטקומבות של האטרוסקיים, בעיר מוזיאון ארכיאולוגיה מצויין לחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה. מרכז ימיי הבייניים ובעיקר הכיכר המרכזית קאבור Cavour מומלצים לביקור. העיר הייתה אחת מ 12 הערים של האטרוסקיים, המתיישבים הראשונים באיטליה. Tarquini עיירת חוף עם הרבה היסטוריה וארכיאולוגיה. להזמנת מלון,
לחצו כאן.

Terracina טראסינה
עיירת חוף ממוקמת בין רומא לנאפולי, מחוז לאציו. בתקופת הרומים הייתה לעיר נמל חשובה. העיירה מתאפיינת בצוקים דרמטיים אשר מתרוממים מהמים אל על. טראסינה תיירותית בעיקר בקייץ. Centro Storico, זהו המרכז העתיק של העיירה, פיאצה דל מוניסיפיו, כיכר יפיפיה עם קשתות, הקתדרלה של העיר, מדרכות מאבנים מיוחדות. אחד מהמבנים ההיסטורים המרתקים והחשובים בעיירה הוא מגדל ג'ופיטר. מרומא לעלות על כביש SS148, דרומה. להזמנת מלון,
לחצו כאן.

ראו גם : אתונה | ברלין | לונדון


site map in italy 

תגיות: רומא, אטרקציות ברומא, מלון ברומא, rome


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il