אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

נאפולי Napoli

נאפולי Napoli או Naples היא העיר השלישית בגודלה באיטליה, אחרי רומא ומילאנו. בירת מחוז קאמפניה Campania שבדרום איטליה.  אוכלוסיית העיר מונה כמילון נפשות, והמטרופולין כולו (נפת נאפולי) כ-4 מיליון, העיר היא אחת הערים המאוכלסות באירופה כולה. נאפולי היא צומת התחבורה הראשי של דרום איטליה הכולל רכבות למרכז איטליה ולסיציליה, נמל ספינות ומעבורות לסיציליה ולאיים האאולים, ורכבות לדרום מזרח איטליה לערים בארי וברנדיזי. נאפולי שונה מאד מרומא ובטח ממילאנו, זו ממש איטליה אחרת לחלוטין - חוויה שלא תשכחו, לטוב ולעתים גם לרע.נאפולי היא אחת הערים המרתקות באיטליה ויש האומרים באירופה. חיים בה האנשים המרתקים ביותר, היא בועטת ואחרת, היא מחוספסת ומעניינת וקשה להישאר אדישים אליה. במפגש ראשוני היא אף יכולה להרתיע, אתם תשמעו זאת מכל מי שביקר בעיר, היא סואנת, מלוכלכת, עמוסה, אך תנו לה צ'אנס היא בהחלט שווה את זה, ותיזהרו אתם עוד תתאהבו. משפט נפוץ באיטליה הוא: "לראות את נאפולי ולמות", אין ספק שהאיטלקים אוהבים אותה. נאפולי צריכה זמן, לאחר שמתגברים על הלם המפגש הראשוני ומתחילים לקלף את השכבות מגלים מקום מיוחד במינו.

שלא לומר ששווה להגיע לנאפולי ולו כדי לאכול את הפיצה הנאפוליטנית Pizza Napolitana שהיא אגדה עם היסטוריה ארוכת שנים. ובנוסף להעיף מבט על הר הגעש וזוב המאיים על כל איזור דרום איטליה ועל העיר נאפולי בפרט.  נאפולי היא עיר ססגונית ותוססת ומלאה בהתרחשויות, בעלת חוקי תחבורה ותנועה משלה, כלומר ללא חוקים, המערב הפרוע של אירופה עם הרבה באלגן ואקשן, רחובות צרים עם כביסה מתנפנפת מעל וילדים משחקים כדורגל בסמטאות, ריח של אספרסו מעורב עם עגבניות באוויר, קריאות המאמות מהמרפסות, החספוס הים תיכוני. אין מה לומר, נאפולי נהדרת! ואם אתם צלמי רחוב שמחפשים לצוד את אותם רגעים פועמים, הרי שנאפולי היא התגשמות חלומותיכם. אם הצלחנו לסקרן אתכם ודוקא החיספוס זה משהו שמושך אתכם המשיכו לקרוא, בעמוד זה נערוך סקירה של המקומות ששווה לבקר בהם בעיר וסביבתה, איפה שווה לאכול ואיפה ללון...הגעה לנאפולי  
בעונה סביר למצוא טיסות ישירות מישראל אל שדה התעופה הבינלאומי של נאפולי Aeroporto Internazionale di Napoli השוכן צפונית מזרחית למרכז העיר, הטיסה אורכת כשלוש שעות. בהיעדר טיסה ישירה, תוכלו לטוס אל רומא וממנה לצאת דרומה ברכב שכור בנהיגה עצמאית, הדרך אורכת כשעתיים וחצי, או ברכבת הנוחה שהנסיעה בה אורכת פחות משעתיים. למעשה, אם היעד שלכם הוא נאפולי בלבד, חסכו מעצמכם נהיגה בעיר, קחו רכב רק כדי לטייל מחוץ לעיר אל היעדים של חוף אמלפי. להזמנת טיסה לנאפולי או לרומא לחצו כאן.
כאמור, עשו לעצמכם טובה ואל תיכנסו עם רכב לעיר, בוודאי כבר הבנתם מההקדמה שמדובר בעיר סואנת מאד עם חוקים משלה (יותר נכון ללא חוקים). הדרך הנוחה ביותר היא כמובן במונית, נמל התעופה מרוחק ממרכז העיר פחות מחצי שעה נסיעה ומחיר המונית אינו גבוה ונע בין 20 ל-30 יורו, כך תגיעו בבטחה ובמהירות אל המלון שלכם במרכז. כמו בכל נסיעת מונית בעיר תוכלו לתאם מול הנהג מראש את מחיר הנסיעה או לבקש הפעלת מונה. בכל מונית בנאפולי אמורה להופיע מחירון תעריפי הנסיעות כך שאתם לא צריכים להתמקח יותר מדי.
שדה התעופה של נאפולי עדיין אינו מקושר אל העיר באמצעות רכבת כברוב ערי אירופה, לכן האפשרות השניה והזולה ביותר היא לקחת אוטובוס. ה-Alibus הוא השאטל היוצא מן השדה אל מרכז העיר ועוצר בתחנת הרכבת המרכזית Napoli Centrale או בנמל Molo Angionini, עלות הנסיעה 4 יורו, אך זה אומר שמהתחנה עליכם להמשיך ברכבת התחתית אל היעד שלכם בנאפולי.

קצת הסטוריה
עדויות להתיישבות ראשונה בנאפולי יש מהתקופה הנאוליתית, אך ההתיישבות המשמעותית בנאפולי החלה באלף השני לפני הספירה על ידי מהגרים מיוון, ככל הנראה מהאי רודוס. המתישבים היוונים הקימו את הנמל המסחרי הראשון. ההתיישבות היוונית במקום גדלה עד אשר במאה השישית לפני הספירה ניתן למקום השם נאפוליס שמשמעותו ביוונית הוא נאה=חדשה, פוליס=עיר, העיר החדשה, וזאת המשיכה לגדול להתפתח והפכה לעיר הכי גדולה בדרום איטליה והכי מיושבת. נאפולי התחזקה הן מבחינה פוליטית והן מבחינה מסחרית והיתה לבת בריתה של האימפריה הרומית, אך במאה ה-4 לפני הספירה, השתלטו הרומאים על העיר והקימו בה מושבה משלהם. תחת שלטונה של האימפריה הרומית על נאפולי, שמרו תושביה ההלניסטים על המסורת היוונית, השפה והמנהגים שהביאו מבית.
העיר נאפולי המשיכה להתפתח וכבישים נסללו ממנה אל רומא ואיזורים נוספים באיטליה, נבנו בה אמפיתיאטרון, בתי אצולה, בתי מרחץ, נאפולי הפכה ליעד תרבותי והיתה היעד האטרקטיבי אליו הגיעו קיסרי רומא לנפוש ולהקים בה את בתי הקיץ שלהם, עיר המפלט הנעימה לעומת רומא הסואנת, אף אחד לא ראה בהר וזוב שסוכך על העיר איום כלשהו ואף אחד לא צפה את התפרצות הר הגעש שהתרחשה בשנת 79 לספירה, ההתפרצות שזרעה הרס רב בעיר והחריבה קליל את פומפיי.
בשנת 536 לספירה כבש בליסאריוס את העיר, שכבר לא היתה בשליטת האימפריה הרומית באותה העת והוא, בליסאריוס, השיב את השלטון הרומאי לנאפולי, ובמהלך השנים הבאות עברה נאפולי מיד ליד, משליטת רומא לשלטון טוטילה האוסטרוגותי ושוב לשליטה ביזנטית, ועל רקע מאבקי השליטה בעיר נוסדה דוכסות נאפולי שהחלה בקיום שלטון עצמאי בעיר. ובמאה ה-9 לספירה היתה נאפולי לעיר עצמאית, אך זה לא נגמר שם ובמשך שנים המשיכו מאבקי שליטה בעיר, כולם רצו שלטון ריבוני, הלומברדים, הסרצנים, המוסלמים והיא עברה מיד ליד והמשיכה לאורך כל תקופת ימי הביניים בחוסר יציבות שלטונית. זה המשיך עם מלחמות נפוליאון, העיר עברה לשליטה צרפתית.
בתקופה שלאחר מכן תחת שלטונו של פרננדו הראשון, החלו רוחות שינוי נושבים בנאפולי, על אף ניסיונו של המלך לדכא את הרעיונות החדשים. ובשנים שלאחר מכן ניסו מלכי נאפולי להוביל את העיר ברוח התקופה המודרנית זה בא לידי ביטוי בחיזוקה של העיר כמרכז תרבותי ומסחרי חשוב באיטליה.
במהלך מלחמת העולם השניה תחת שלטון מוסליני הפשיסטי באיטליה, גוייסו רבים מתושבי העיר ויחד עם זאת גם היתה העיר לשדה קרב. הנמל האסטרטגי שלה היווה יעד לנסיונות בלתי פוסקים של השתלטות והיא היתה העיר המופצצת ביותר בעת המלחמה ובשנת 1943 עם נפילת השלטון הפאשיסטי העיר נפלה לשלטון הגרמני. נאפולי היתה העיר האיטלקית הראשונה שהתקוממה נגד שלטון הנאצים ובעזרת כוחות בריטים ואמריקאים שוחררה העיר. נאפולי ספגה פגיעה קשה מאד במלחמה ונותרה זרועת הרס ופצועה.
נאפולי המדממת שלאחר המלחמה החלה בשיקום ובסיוע ממשלתי אך היא לא קמה על רגליה ולא חזרה לתהילתה, שיעור האבטלה בעיר היה ועודנו הגבוה באיטליה, זאת לצד המאפיה הנאפוליטאנית הפועלת בעיר. לצד כל אלה המשיכה העיר לגדול להיות למטרופולין החולש על כל המפרץ. 

.

מרכז העיר ומה לעשות בנאפולי
מרכזה של העיר פועם בין תחנת הרכבת המרכזית של נאפולי סטציונה צ'נטראלה Napoli Centrale ופיאצה גריבאלדי Piazza Gribaldi שלצידו, אוזור סואן ומרכזי, אל העיר העתיקה Centro Storico ובין הים מדרום אל המבצר של נאפולי מצפון.
מרכז נאפולי הוא איזור צפוף עם אווירה ייחודית ותוססת מאד, נאפולי היא עיר גדולה מאד שכיף לטייל בה בעיקר ברגל כדי לחוות את הקצב המיוחד שלה, ואת כל רגעי הקסם האותנטיים של עיר שחיה באיטלקית ללא גינונים.
כיכר גריבאלדי Piazza Garibaldi היא כאמור לב ליבה של נאפולי, כיכר מאד סואנת והומת אדם, טוסטוסים, רכבים, צפירות ורעש וסמיכותה לתחנת הרכבת המרכזית ה-Napoli Centrale הופכת אותה לאף סואנת יותר. בין כיכר גריבאלדי לרחוב המרכזי של העיר, Via Toledo מתפרס המרכז ההסטורי Centro Storico, העיר העתיקה של נאפולי.
בעיר העתיקה הכי כייף זה ללכת לאיבוד בין הרחובות הצרים בהם יחלפו תדיר טוסטוסים והמולת עיר נעימה תלווה את הסיור. הרחובות הבולטים בעיר העתיקה הם רחוב טריבונאלי Via dei Tribunali המחבר בין כנסיית San Pietro a Majella, שלא רחוק ממנו נמצאת קפלה San Severo, אחד המוניומנטים המבעיתים בנאפולי, שכן במרתפה ניתן להתרשם מעבודתו של האלכימאי ריימונדו הכוללים חלקי גופות משומרים בנוזל מסתורי, מפוקפק :-), בקצהו האחר של הרחוב נמצא ארמון קפונאו ובדרך אליו נמצא גם הדואמו של נאפולי, הקתדרלה המרשימה לכבודה של Santa Maria Assunta, לצד הדואמו נמצאת בזיליקת Santa Restituta שהיא המבנה העתיק ביותר בנאפולי ובה עמודי טווח ממקדש אפולו, זכר להתיישבות היווניתי הקדומה בנאפולי. בסמטה מרחוב טריבונאלי נמצאת גם העיר התחתית של נאפולי, דרך מעבור צר תגיעו אל נאפולי שמתחת, במקום ניתן לערוך סיור עצמאי או מודרך בין שבילים ותעלות תת קרקעיות, האמת שזה די מרתק אך לא מתאים לקלסטרופוביים שכן חלק מן המעברים הם צרים וחשוכים. עוד על רחוב טריבונאלי, מוזיאון Civico, מוזיאון אומנות לתערוכות מתחלפות.
הרחוב המרכזי השני בעיר העתיקה הוא סאן ביאג'יו Via San Biagio di Librai שמוביל אל הרובע Sccanalopi ובו ריכוז גבוה של מבנים הסטוריים מרשימים. שני רחובות אלה במרכז העיר העתיקה וכל הסמטאות הצרות המסתעפות מהם, מספקים יום עמוס של טיול שחושף בפניכם מבנים הסטוריים מרשימים, בתי אצולה עתיקים, קשתות, סמטאות צרות צרות היוצאים מהם, בזיליקות וקפלות לרוב, המון בתי קפה, טרטוריות, אוסטריות וגלידריות ועוד מפגשים שהדרך תזמן. 

פיאצה דל פלבישיטו
הכיכר המרכזית והחשובה Piazza del Plebiscito, כיכר העם של נאפולי, ולמעשה פירוש השם הוא משאל עם, על שום משאל העם שהתקיים בכיכר זאת בשנת 1860 בדבר צירוף נאפולי לממלכת איטליה המאוחדת, שכאמור תוצאות המשאל היו חיוביות ומאז נאפולי היה חלק מאיטליה המאוחדת. הכיכר יפה ובנויה כפרסה שסביבה בנינים הסטוריים מרשימים שבמרכזם עומדת בזיליקת סן פרנצ'סקו די פאולה בעלת העמודים. מול הכיכר ניצב ארמון Palazzo Reale, מצידה הדרומי גני מולוסיגליו.

הארמון המלכותי Palazzo Reale
הארמון המלכותי של נאפולי שוכן כאמור מול כיכר פלבישיטו ולצידה של הדואמו של מילאנו. הארמון בו השתכנו מלכי מילאנו בעבר משמש כיום כמוזיאון אומנות חשוב ומרשים. בית כתליו מוצג אוסף אומנות של אמנים חשובים באיטליה ובאירופה המודרנית של המאה העשרים. הארמון הוא גם בית לאירועי אמנות חשובים וגם גלריה של תערוכות מתחלפות.

גני מולוסיגליו
Molosiglio Garden הוא פארק ירוק ומרשים שעוצב ב-1920 ושוכן סמוך לכיכר פלבישיטיו וארמון המלוכה מצידו האחד ומצידו האחר הים ונמל המעבורות של נאפולי. בגן רחב הידיים תהנו מטיול נינוח בין גנים מטופחים וירוקים, מזרקות מים מעוטרות, פסלים של שועי העיר. אתנחתא ירוקה ונעימה בנאפולי הסואנת

גלריית אומברטו אונו
Galeria Umberto Uno הוא ממרכזי הקניות המפוארים באולם, קניון מרשים ביותר באדריכלות שלו. הגלריה נחנכה בשנת 1892 בעת תנופת חידוש העיר לאחר התאוששות ממגיפת הכולרה הקשה שתקפה את אירופה. גלריית המלך אומברטו הראשון מעוצבת כרחוב מקורה בעל רצפה מעוטרת בסגנון רנסנסי ותקרתו בגובה 56 מטרים עשויה זכוכית וברזל. בגלריה חנויות מעצבים ובתי קפה. קניון שהקדים את זמנו, מרשים ביותר ולו לחוויה אדריכלית ולא רק לשופינג יוקרתי. הגלריה מהווה את אולם הכניסה לתיאטרון המפורסם החשוב סן קרלו הסמוך.

תיאטרון סן קרלו
San Carlo Theatare הוא בית האופרה של מילאנו ואחד מבתי האופרה המפורסמים והחשובים באיטליה. התיאטרון נבנה ביוזמתו של המלך שארל השלישי בשנת 1737  מתוך כוונה לקדם את מילאנו כמרכז תרבות. בית האופרה סן קרלו הוא מבנה מרשים מאד וכולל מעל 3000 מושבים בריפוד קטיפה מהודר. כל עיצובו פאר והדר. האופרה הראשונה שהועלתה באולם היתה של המלחין האיטלקי דומיניקו סארו Achile in Scaro בכיכובם של נשים בלבד. התיאטרון פעיל עדיין בימנו ואם אתם חובבי אופרות אל תפספסו את החוויה של לצפות באחת בתיאטרון המרשים בעת שהותכם בנאפולי.

קסטל דל'אובו
Castle dell'Ovo ובתרגום מאיטלקית: מבצר הביצה ומקור השם הוא אגדה ימי ביניימית לפיה ביצת הקסם שטמונה במבצר אמורה להגן על העיר נאפולי. המבנה המרשים מן המאה ה-12 ניצב בכניסה לנמל כמגן העיר מן הפולשים הימיים. ניתן לטייל על הרציף עד לטירה אך לא ניתן להיכנס פנימה, המקום סגור למבקרים. ממנה ניתן לצפות בתותחים המבצבצים מן החריצים. גשר מחבר בין הטירה לרציף. המבצר הוא תמונת הכניסה אל נאפולי מכוון הים והוא חלק מרובע סנטה לוצ'יה של הנמל של נאפולי, רובע תוסס ומלא חיים שכדאי ללכת לאיבוד בין סמטאותיו, להינות מפיצה טובה או גלידה.

נאפולי של מתחת
The bourbon tunnel - Napoli Undergraound הם שניים מהספוטים שתוכלו לבקר בנאפולי של מטה. מתחת לעיר נאפולי בנויה עיר תחתית, רשת מסועפת של מעברים ותעלות ומאגרי מים ומחסנים ובקיצור מרתק. 
תעלת בורבון נבנתה ביוזמת המלך פרדיננד השני למלכי בורבון בין השנים 1627-1629 והיא כוללת רשת של תעלות בהן תוכלו לסייר ולהתרשם מן האקוודוקט ומן העיר שמתחת לפני השטח ובה לצפות גם בשלדי רכבים ואופנועים. הנאפולי אנדרגראונד גם כן כזאת וניתן להיכנס אליה מן העיר העתיקה ורחוב טריבונאלי הידוע.

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה של נאפולי
זהו אחד המוזיאונים החשובים לארכיאולוגיה בעולם, המוזיאון פועל בארמון עתיק מן המאה ה-17. המוזיאון ממוקם ב-Piazza Museo במערב העיר וכולל אוסף מרשים וחשוב של ממצאים ארכיאולוגים וביניהם האוסף החשוב ביותר של בית מלוכת בורבון. בין אלפי המוצגים במוזיאון יש גם חדר סתרים ובו מוצג האוסף האירוטי הארכיאולוגי הכולל קמעות, ציורי קיר ופסיפסים שנחשפו בחפירות בפומפיי והיו אסורים להצגה במשך שנים רבות. אם אתם חובבי הסטוריה וארכיאולוגיה, אל תפספסו ביקור במוזיאון זה. המוזיאון פתוח מדי יום בין 09:00-19:30

הקטקומבות של נאפולי
קטקומבות סן ג'נארו Catacombe di San Gennaro הוא אתר קבורה מרשים השוכן צפונית למרכז העיר חצובים בתוך סלע וולקני וקרויות על שם הקדוש סן ג'נארו, פה הוא גם קבור (מצלצל לכם מוכר? נסו ג'נוארי.. כן, על שמו נקרא חודש ינואר :-) הביקור באתר מרשים ובין הקטקומבות ציורי קיר ופסיפסים מרשימים ועתיקים. האתר מתפרס על פני שתי קומות וכולל בית טבילה נוצרי.
.

סביב נאפולי
מפרץ נאפולי מספק לא מעט טיול יום מהעיר.  
הר הגעש וזוב Vesuvio השוכן כעשרים דקת דרומית לעיר. הר וזוב הוא הר געש פעיל ואחד המסוכנים בעולם, השאלה אינה אם הוא יתפרץ אלא מתי. בעבר היו כבר כמה התפרצויות הרות אסון שהמפורסמת בהן היא ההתפרצות של שנת 79 לספירה, זאת שהחריבה כליל את העיר פומפיי ואת העיר הרקולנאום ששכנה למרגלות ההר.
האיזור למרגלות ההר מיושב בצפיפות רבה כל כך וזה מה שהופך אותו למסוכן כל כך. ססמוגרפים מיוחדים עובדים 24/7 על מנת לחזות מראש את ההתפרצות הבאה ולפנות את התושבים מבעוד מועד. אך ביום יום ההר משמש יעד תיירותי ואליו מגיעים אלפי תיירים ומטיילים, ללכת בשביליו ולעלות אל פסגתו ואל פי הר הגעש. ניתן להגיע בקלות עם הרכב עד נקודה גבוהה בהר, על מנת להגיע אל הלוע הפעיל - ממנו מיתמר באופן קבע עשן דליל, תצטרכו להמשיך ברגל כחצי שעה הליכה. בשמורה יש שבילים מסודרים ההופכים את הביקור במקום לקל וחוויתי במיוחד, הנופים הנשקפים מלמעלה עוצרי נשימה. בימי החורף מושלג באיזורים הגבוהים של ההר, אך עדיין ניתן לבקר שם.

האי קאפרי Capri הוא אי סלעי בתוך המפרץ בחלקו הדרומי וקרוב יותר לסורנטו Sorento, אך הוא מהווה אטרקציה לכל מבקר בנאפולי. באי מסעדות, חופים, גנים, וילות עתיקות ומפוארות, והמערה הכחולה שהיא האטרקציה המרכזית של האי, האי קאפרי מצוי 38 ק"מ דרומית מנאפולי וההגעה פשוטה בהפלגה מנמל נאפולי האורכת כשעתיים. יוצאות כמה וכמה הפלגות במהלך היום, זמני הפלגות תוכלו לברר בנמל או בעזרת המלון שלכם. שימו לב המחירים בקאפרי גבוהים בהרבה מנאפולי, יעד יוקרתי של עשירי איטליה. מידע נוסף על האי פה: קאפרי

פומפי Pompei
אחד האתרים המפורסמים ליד נאפולי ובכלל. כאמור, בשנת 79 לספירה ביום 24 לאוקטובר, התפרץ הר הגעש וזוב וקבר תחת עפרו את העיר פומפיי ואת הרקולנאום, עיר נוספת ששכנה למרגלות ההר שהיר זכר להתיישבות היוונית במקום, קרויה על שם האל הרקולס. לפני כ-250 שנים הושלמו החפירות הארכיאולוגיות שחשפו את שרידי העיר פומפיי ואשר מעידים על החיים במקום עד להתפרצות הגעשית.
מומלץ לפנות יום שלם כיוון שהממצאים הרבים שנמצאו פה מרתקים ורבים, שרידים המעידים על תרבות מפוארת. בין הממצאים תצפו בשרידי מקדשים, תיאטאות, פסלים, וילת הפפירוסים המפורסמת, בתי מרחץ, ציורי קיר, פסיפסים, עולם ומלואו שנמחק ביום אחד. באתר יש גם מוזיאון ובו המון ממצאים מרשימים. בכניסה לאתר יש חנות בה תוכלו להצטייד במזון ולעצור במהלך הסיור באתר לפיקניק מוקף בהיסטוריה.
האתר פתוח לקהל מדי יום בין 09:00-19:30 ומחיר הכניסה כ-16 יורו לאדם

קזרטה Caserta 
היא עיירה לא גדולה השוכנת כ-30 ק"מ צפונית מנאפולי ומפורסמת בזכות הארמון המפואר החשוב השוכן בתחומה ארמון קזרטה Reggia di Caserta. העיירה הייתה מקום מושבם של מלכי נאפולי במאה ה-18, אשר השתכנו באמון זה. זהו ארמון מרשים ביותר, בעל 1200 חדרים מרוהטים, 34 מדרגות פאר, מוקף גנים מטופחים. הארמון נמצא בפארק עצום, עם מזרקות ופסלים שנוצרו לפני כ-200 שנה. העיר הקיימת כיום בסביבת הארמון לא הייתה קיימת עד לבניית הארמון, רעיון בניית הארמון היה של צ'ארלס ה-III לימים מלך ספרד, צ'רלס עמד בעיר העליונה והביט אל עבר העמק וראה את הפוטנציאל באיזור לבנות ארמון שיתחרה ביופיו עם ארמון ורסאי. זה מה שתחרות עושה.

.

מעט רחוק יותר
יעדים המצדיקים טיול דרומית לנאפולי של יותר מיום אחד

סורנטו Sorento
סורנטו נמצאת בקצהו הדרומי של מפרץ נאפולי, כ-50 ק"מ וכשעה נסיעה לאורכו של המפרץ.
העיר כמו נשפכת מן ההר אל מפרץ נאפולי וצופה אל האי קפרי היא יעד תיירות מאד מבוקש, עיירת נופש על חוף ים ססגוני. אפשר להגיע הנה ליום טיול אם אתם ממוקמים בנאפולי או לכמה ימים במסגרת טיול בדרום איטליה. אם הגעתם ללילה או יותר הקפידו להזמין מלון מראש, בעונת הקיץ המקום מאד צפוף ומבוקש. מידע בהרחבה בעמוד סורנטו. להזמנת לינה בסורנטו לחצו כאן

חוף אמלפי Amalfi Coast 
מצידו השני של סורנטו, מעברו השני של מפרץ נאפולי, תוכלו לצאת לנסיעה באחד הכבישים היפים והמפורסמים בעולם הידוע כחוף אמלפי ולאורכו כמה עיירות יפיפיות וציוריות וביניהן גם פוזיטנו ואמלפי, ומגיע עד לעיר סלרנו Salerno. עוד על אמלפי בעמוד אמלפי באתר 

Zambrone זמבורנה
הישוב זמברונה שאינו מרוחק מהעיר ר'גיו קלאבריה בדרום איטליה הוא מקום שבהחלט שווה להגיע אליו. הישוב מצוי על קו המים ובאחד החופים היפים ביותר של דרום איטליה ומכונה "חוף האלים". ביום עם ראות טובה ניתן לראות מרחוק את האי סטרומבולי, עליו נמצא הר הגעש הפעיל ביותר בעולם. אם אתם נוסעים על הדרך מסיציליה לנאפולי או ההיפך זמברונה הוא בהחלט מקום מומלץ מאד לעצירה של לילה או אפילו יותר מכך, והוא גם יעד יפיפה בעל חופים נפלאים. לבתי מלון בזמברונה 
לחצו כאן

Vico Equense
עיירת חוף תיירותית, הנמצאת כ-40 ק"מ דרומית לנאפולי על חוף הים טיירניאן. מעל העיירה מתנשא לגובה של כ-1400 מטרים הר Fatio, אשר מוסיף לעיירה נוף פראי. באיזור העיירה מעיינות ריפוי, מעיינות גופרית. כמו כן נכסים היסטורים עוד מהמאה ה-7 לפנה"ס. העיירה מתגאה בחופיה, וגם במטבח איטלקי משובח המציע פירות ים, גבינות מקומיות, יין משובח. העיירה יפה מאוד עם צוקים שנשפכים אל המים ונוף פראי ודרמטי. להזמנת מלון במקום 
לחצו כאן.

Agropoli אגרופולי
כשעתיים דרומית מנאפולי במחוז קמפאניה בנפת סלרנו שוכנת עיירת חוף, אתר הנופש, אגרופולי, על הים הטיראני. אוכלוסיית המקום מונה כ- 21,000 תושבים. זו עיירת נופש עם היסטוריה רבת שנים. ממצאים המעידים על התיישבות עוד בתקופה הניאליתית. לאגרופולי חופים יפים, אחד מהם הוא חוף סנטה מריה וכ-500 מטר מעל החוף ישנה תצפית מדהימה על כל האיזור.
בקרו באתרים ההיסטורים של העיירה, ותהנו משוק האיכרים הפועל מדי יום חמישי במרכז העיירה, להנות מהאוכל האותנטי ולנפוש.
ניתן להגיע לעיירה עם רכבת Napales-Reggio , ניתן גם עם מעבורת מ Capri.

אגרולה
עיירה הממוקמת כ-35 קילומטר דרום מזרחית לנאפולי. אגרולה מקום נפלא לטיולים ביערות הסובבים אותה. יש המכנים את העיר כ שוויץ הקטנה The Small Switzerland בגלל שכל כך ירוק שם. ממצאים על התיישבות בעיירה נמצאו מהמאה השלישית לפנה"ס ע"י פליטים מסן צ'יפיאנו פיסיאנטו עיירה שאינה רחוקה מאגרולה. העיירה נכבשה ע"י הרומים ואלו נשארו גם לאחר התפרצות הר הגעש וזוב. האיזור ידע עושר ע"י ייצור חלב. בסביבות שנת 1000 הייערה הייתה ידועה בגידול תולעי המשי, כמו כן בעיירה הייתה קהילה יהודית עד שנת 1821. בימיי הביינים העיירה עסקה בפיתוח סוג חדש של ורד. העיירה ממוקמת כ-600 מטר מעל פני הים ומציע נופים מרהיבים, סובבת יערות עתיקי יומין ובסיס נפלא לטיולים רגליים.

.

האוכל הנאפוליטאני
נאפולי היא ללא ספק עיר האוכל של איטליה, האוכל הטוב ביותר באיטליה הוא ללא ספק בנאפולי. נאפולי עומדת מאחורי הביטוי האוכל של העניים, פה מתמקדים במנות מחומרי גלם זמינים, זולים אך טריים ואיכותיים, הרבה אוכל רחוב, שניתן לקנות בזול ובמהלך השיטוטים הרבים בעיר. הידועה מכולם היא הפיצה נאפוליטנה, הלא מקורה בנאפולי והמתכון הבסיסי כולל עגבניות טריות מזן סאן מרזנו אשר גדולות בשטחי החקלאות סביב נאפולי, ומגבינת המוצרלה באפלו די קמפאניה והיא נאפית על פי מסורת עתיקת יומין.
מלבד הפיצה שכבודה במקומה מונח בין רחובות נאפולי תמצאו עוד  מגוון מנות רחוב הקלאסיות לאיזור זה של איטליה והמשותף לכולן זה שהן מושחתות, עתירות קלוריות וטעימות כל כך.
כולל גם גרסאות מתוקות כמו ה-Sfogliatelle בצק ונימוח וממולא ריקוטה ופירות מסוכרים. 
מנות רחוב מאד נפוצות במילאנו ונוכחות בכל פינת רחוב הן המנות המטוגנות דוגמאת הקרוקטים עשויים פירה תפוחי אדמה מטוגנים, ה-Suppli שהם כדורי אורז מטוגנים וטעימים כל-כך. ה-Frittanita עשוי נטיפי בצק פיצה מטוגנים יחד עם פרושוטו, ואם זה לא מספיק שמן על זה מוזלף רוטב עשיר של בשמל, יש גם גרסאות צמחוניות ובאופן כללי תמצאו המון מנות מטוגנות שניתן לחטוף בקלילות במהלך השיטוט, כך גם הפיצה פריטה שהיא פיצה מטוגנת אופיינית כל כך לנאפולי, ומנת רחוב אופיינית נוספת היא הקופו Couppo קונוס נייר הממולא בכל טוב מטוגן, מירקות ועד פירות ים.
ה-Panouzzo הוא ורסיה של הפיצה הטיפוסית לנאפולי ולחבל קמפאניה, עשו מבצק הפיצה כמין סנדויץ בשלל מילויים.
בין מנות הרחוב הכה רבות לטרטוריות, הן המסעדות הביתיות והאוסטריות, המסעדות השכונתיות נאפולי היא חוויה קולינארית בין הטובות באיטליה אם לא הטובה בהן.


.

לינה בנאפולי
דוקא בעיר כל כך שנויה במחלוקת ובסיומו של יום רצוף חוויות הכי חשוב לחזור למקום שנעים לכם להניח בו את הראש ולהתענג על חוויות היום, להינות מארוחת בוקר טובה ורגועה, וכמובן רצוי במיקום נח. לפניכם כמה המלצות של לינה בעיר:

Il Tesoro Smart Suites & Spa
מלון נעים ושקט ברובע ההסטורי של נאפולי, עם חדרים מרווחים מאד, מקום טוב לחזור אליו בסיום יום סיור סואן בעיר.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Britannique Hotel Naples. Curio Collection
מלון מקסים בדירוג חמישה כוכבים מרשת מלונות הילטון, ממוקם בשכונה שקטה, שרבע שעה הליכה מהמרכז ההסטורי, מערבית לרחוב השופינג טולדו, החדרים מרווחים ונפלאים, במלון גג יפה ממנו תוכלו להינות מנוף אל המפרץ והעיר.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Romeo Hotel
מלון 5 כוכבים במרכז ההסטורי של נאפולי, עם נוף מלא לנמל, מעוצב ברמה גבוהה וכולו הוד ופינוק, בריכות פרטיות בחלק מן החדרים, מרפסות נוף, חדר כושר וספא
. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Grand Hotel Vesuvio
במיקום נפלא על קו הים של נאפולי, סמוך למבצר ולעיר העתיקה, המלון בדירוג 5 כוכבים ובעיצוב קלאסי מסורתי. חדר כושר וספא.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Santa Chiara Boutique Hotel
הוא מלון בוטיק נפלא בלב נאפולי, המרכז ההסטורי, ויחד עם זאת פנימי ושקט. במבנה הסטורי עם חדרים מאד מרווחים ונעימים, עם פאטיו ובר. מומלץ.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Caruso Place boutique & Wellness Suites 
יופי של מלון במיקום מרכזי, על רחוב טולדו ואיזור השופינג של מילאנו. חדרים נעימים ובחירה מאד נוחה.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Piazza Bellini & Apartments
מלון ממש מקסים ובעיצוב צעיר ורענן, חדרים ודירות מרווחות, מיקום מרכזי אך עם חצר פנימית שקטה ומקסימה. נהדר.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Palazzo D'Auria ApartHotel
מלון דירות נוסף הממוקם המרכז ההסטורי של נאפולי, עם דירות נעימות, נקיות, מרווחות ומאובזרות.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Donna Mariella
הוא מתחם דירות מומלץ בלב ההסטורי של נאפולי. הדירות מעוצבות ברכות ובנעימות, מאובזרות לחלוטין. בחירה נוחה למי שלא מחפש מלון אלא דירה.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Residenza Napoli Centrale
דירות אירוח מאד נוחות לארבעה, חמישה או שישה אנשים, הדירות במיקום מרכזי, מרווחות ומאובזרות במטבח.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצות לינה נוספות בנאפולי או סביבתה?
פרטו באילו תאריכים, מה הרכב החדרים ומה הדגשים שלכם ונשמח לשלוח הצעות
השירות ללא תשלום

מלון באמסטרדם  מלון בניו יורק  מלון בליסבון 

site map in italy 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il