אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

פירנצה Florence בירת מחוז טוסקנה

העיר פירנצה, בירת מחוז טוסקנה המפורסם והיפיפה של איטליה, היא ערש הרנסנס האיטלקי. עירו של מיכאלאנג'לו ולאונרדו דה וינצ'י, רפאל, בוטיצ'לי ואומנים איטלקיים רבי מעלה. העיר בת יותר מאלפיים שנה וכולה מדברת אומנות ותרבות, היא אחד מיעדי החובה באיטליה ובוודאי לחובבי אמנות. במרכז ההסטורי של פירנצה מצוייות כמה מיצירות האכיטקטורה החשובות והידועות ביותר בעולם. פירנצה שימשה מרכז מסחרי וכלכלי חשוב של אירופה במהלך ימי הביניים. היא מוקד תיירותי חשוב באיטליה ומדי שנה מבקרים בעיר מעל לחמישה מיליון תיירים. העיר שוכנת על שתי גדותיו של נהר ארנו Arno אשר נשפך אל הים באיזור פיזה. בעיר חיים כ-370,000 תושבים.


.

עובדות מעניינות על פירנצה

כמה עובדות על העיר פירנצה
בעיר פירנצה חיים כ-370,000 תושבים בלבד, כמות נמוכה יחסית לפופולריות של פירנצה כיעד תיירותי
שם המשפחה הנפוץ ביותר בקרב תושבי העיר פירנצה הוא Fiorentini 
איזור הזמן של פירנצה הוא Central European Time (CET) UTC+1
העיר פירנצה היא בירת מחוז טוסקנה של איטליה 
פירנצה היא העיר הראשונה באירופה שסללו בה רחובות, סלילת הרחובות החלה בשנת 1339
העיר פירנצה הוצפה לחלוטין פעמיים בהיסטוריה, תחילה בשנת 1333 ובפעם הנוספת ב-1966
נהר הארנו הזורם בתוך העיר פירנצה הוא הגורם לשתי הצפות אלה
גלריית אופיצי שבעיר פירנצה היא אחת מ-5 האטרקציות הפופולריות ביותר בכל איטליה, יחד עם:
הקולוסיאום ברומא, הדואמו של מילאנו, הוותיקן ברומא, ופומפי נאפולי
הקהילה היהודית בעיר פירנצה היא השלישת בגודלה באיטליה, היא מונה כ-1100 יהודים
פירנצה היא העיר הבטוחה ביותר באיטליה מבחינת אחוזי פשיעה נמוכים
מרחק הנסיעה מרומא לפירנצה הוא 230 קילומטר. ניתן לעשות את הדרך ברכבת היוצאת מדי יום ואורכת בין שעה וחצי לשעתיים
נמל התעופה של פירנצה הוא בינלאומי ומקבל טיסות סדירות מכל העולם, אך לא מישראל
ניתן להגיע בטיסה פנימית לעיר פירנצה מרומא או מילאנו באיטליה

.

.

הגעה לפירנצה

הגעה לפירנצה
מאחר ופירנצה היא אחת מערי איטליה הגדולות והחשובות יש לה נמל תעופה הממוקם צפונית לעיר, וישנן טיסות רבות וסדירות המגיעות לכאן מכל העולם, מישראל לפירנצה אין טיסות סדירות אל לעיתים יוצאות טיסות צ'רטר מהארץ לפירנצה.
כיוון שפירנצה היא בדרך כלל יעד למטיילים בטוסקנה, רבים המטיילים מישראל שיגיעו אליה עם רכב מרומא במסגרת הטיול.  פירנצה יושבת סמוך לאוטוסטרדה המרכזית של איטליה A1 כך שתוכלו להגיע אליה ברכב מרומא, 
מילאנו, בולוניה או פיזה. רבים גם יגיעו אל פירנצה בדרך נוחה ויחסית זולה והיא ברכבת מרומא, לוח זמנים צפוף ומצויין של רכבות עושה את מסלול רומא פירנצה מדי יום, או מילאנו פירנצה. פירנצה מצוייה על קו הרכבת הראשי של איטליה ולכן זמינות ההגעה אליה מצויינת, אם אתם נמצאים ברומא ורוצים להגיע לפירנצה, אל תחזרו ביום שהגעתם, גם מי שרוצה רק לטעום מפירנצה חייב להישאר כאן לפחות לילה אחד או שנים. רכבת מרומא עולה בין 15 ל-50 יורו לכיוון, משך הנסיעה תלוי בסוג הרכבת ועשוי להמשך בין שעה וחצי לשעתיים וחצי.
למגיעים מרומא במסגרת טיול בטוסקנה, ראו עמוד השכרת רכב באיטליה, להזמנת בטוחה ופשוטה.

מתי להגיע לפירנצה?
העיר פירנצה חיה ותוססת לאורך השנה כולה, כך שאם אתם במסגרת טיול ברומא לא משנה מתי, לוקחים את הרכבת לפירנצה לביקור של יום או יומיים, לא תתאכזבו. כיוון שמרבית המבקרים בפירנצה מגיעים במסגרת הטיול בטוסקנה, הזמן המומלץ הוא בראש ובראשונה האביב, שזה נכון לגבי כל מקום בעולם כמעט, אך בנוסף בחודשים מאי ויוני מתקיים בפירנצה פסטיבל מוסיקה והעיר מקבלת אף ערך מוסף נוסף. אם אתם מגיעים בקיץ, העדיפו, אם ניתן, את יולי על פני אוגוסט, בחודש אוגוסט גם תושבי העיר בחופש והיא מעט מנומנמת ביחס לחודשים אחרים בשנה.

.

אטרקציות ונקודות עניין בפירנצה

האתרים החשובים בעיר
לטייל בפירנצה דומה לסיור במוזיאון פתוח, כל העיר נושמת, דוברת וחיה אומנות. בפירנצה נמצאים כמה מאתריה החשובים של איטליה ושל הרנסנס האיטלקי. כאן נפרט על האתרים של העיר פירנצה:

גלריה אופיצי
Galleria degli Uffizi  בפירנצה היא אחת מ-5 האטרקציות הפופולריות ביותר בכל איטליה, יחד עם הקולוסיאום ברומא, הדואמו של מילאנו, הוותיקן ברומא, ופומפי נאפולי.
הגלריה היא אחד ממוזיאוני האומנות הידועים והעתיקים בעולם. בגלריה יצירות אומנות רבות וחשובות ומרביתן מאוסף משפחת מדיצ'י, אשר היתה שושלת סוחרים רבת השפעה באיטליה ומששולת זאת יצאו מספר שליטים של העיר פירנצה וכן מספר אפיפיורים יצאו מקרב המשפחה. שושלת מדיצ'י נחשבת לפטרונית האומנות הגדולה של איטליה. 
בניית הגלריה החלה על ידי האדריכל ג'ורג' וזארי בשנת 1560, המשיכו אותו שני אדריכלים נוספים ובנייתו הושלמה בשנת 1581. המבנה יועד לשרת את משרד המשפטים של העיר, ולכן המקום נקרא אופיצי, כלומר משרד. במהלך השנים משפחת מדיצ'י צברה עבודות אומנות שהוצבו במבנה ועם ירידתה משלטון העיר, האוסף נשאר במבנה. בשנת 1765 הגלריה נפתחה רישמית לציבור כגלריה לאומנות. בגלריה נמצאות עבודות של גדולי אמני איטליה וביניהם של ליאונרדו דה וינצ'י, מיכאלאנג'לו, רפאל, בוטיצ'לי ואחרים. האוסף כולל אומנות הבארוק, הרנסנס וימי הביניים.
מבנה הגלריה מתפרס בין נהר ארנו לכיכר הסיניוריה Piazza della Signoria שבה ניצב פלאציו ואקיו ופסלו המפורסם של מיכאלאנג'לו, דוד.
תוכלו לחסוך לעצמכם את התור בכניסה אם תזמינו כרטיסים מראש אונליין. להזמנת כרטיסי כניסה אונליין לחצו כאן

הדואמו של פירנצה
Catedrale di Santa Maria di Fiore היא ה-Doumo, הקתדרלה המפורסמם של פירנצה. ובתרגום, מריה הקדושה של הפרחים.
כפי שהבנתם, בכל עיר באיטליה יש את הדואמו שלה, היא הקתדרלה המרכזית של העיר וניצבת בדרך כלל בכיכר המרכזית. הדואמו של פירנצה היא ליבה של העיר, היא הקתדרלה השלישית בגודלה בעולם, הדואמו של רומא והקתדרלה של סיינט פול בלונדון, גדולות ממנה. בנייתו של המבנה הכה מרשים החלה במאה ה-13 ונמשכה כמאתיים שנים, ועיקר מימונה נעשה על ידי משפחת מדיצ'י.
גולת הכותרת של הבזיליקה היא הכיפה העצומה, עם קוטר של 43 מטר וגובה של 103 מטר (רק הכיפה), נראית למרחקים ומעטרת את קו הרקיע של פירנצה. מה שהכי מרשים בכיפה הם הציורים המעטרים אותה מבפנים, ציורים המתארים את יום הדין שהתווספו במאה ה-16. בתוך הקתדרלה תוכלו לטפס ב-463 המדרגות המובילות אל ראש הכיפה, גם כדי להתרשם מן הציורים מקרוב וגם כדי להינות מהנוף של העיר הנשקף מלמעלה. לחובבי אדריכלות אנו ממליצים לחפש את הספר "הכיפה של ברונלסקי" של רוס קינג - Brunelleschi's Dome by Ross King, קיים גם בתרגום לעברית, הספר מתאר את חייו של פיליפו ברונלסקי סביב תכנון הכיפה של הדואמו, על האתגר, ועל ההכלים וכן על ההכרה וההערכה שזכה להם בזכות המשימה הכה מורכבת הזאת.
הקתדרלה פתוחה לקהל לאורך כל השבוע, רק שעות הביקור משתנות: ימי ראשון יש חלון קטן רק בין 13:00-16:00, ימים שני עד שישי מ-08:30 ועד 19:00 וביום שבתמ-08:30 ועד 17:00.
עוד בכיכר הדואמו, מול הבזיליקה נמצא הבפטיסטריום, הוא בית הטבילה המפורסם ה-Battistero, אחד המבנים העתיקים בעיר, מבנה בצורת מתומן עם דלתות ברונזה ענקיות ועליהן תבליטים מרהיבים המתארים אירועים מחיים של ישו ועוד סיפורים, הדלתות הללו מכונות דלתות גן העדן. בתוך בית הטבילה תוכלו להתרשם מן הפסיפס הענק המעטר את תקרתו.
מצידה השני של הדואמו נמצא מוזיאון הדואמו הכולל אוסף עבודות ופסיפסים.
וסמוך לדופן הדרום מערבית של הדואמו ניצב מגדל הפעמונים Campanile di Giotto, מגדל בעיטורי שייש מרשימים המתנשא לגובה של כ-85 מטר, בעיצובו של ג'יוטו די בונדונה, אמן רנסנסי, אשר תכנן את המגדל במאה ה-14 ויצק לאלמנטים הרבה משמעויות, כמו למשך המוטיב 7 החוזר על עצמו הן באלמנטים והן בפסלים המוצבים סביבו הבאים לתאר את שבע המידות על פי הנצרות ואת שבעת נביאיה. למעשה האלמנטים והעיטורים אשר על המגדל הם העתקים של המקור, המקוריים מוצגים במוזיאון הדואמו השוכן מצידה השני של הקתדרלה. אם לא התעייפתם מלטפס את 463 המדרגות אל הכיפה בדואמו, תוכלו לטפס אל ראש המגדל והפעם רק 415 מדרגות.

פאלצו וקיו Palazzo Vecchio
נחזור אל איזור גלריה אופיצי, אשר שוכנת לצד נהר ארנו ומצידה השני נמצאת כיכר הסיניוריה ובכיכר גם ארמון הסיניוריה וכן מגדל השעון, וארמון וקיו, הארמון הישן בתרגום לעברית ששימש משכנם של שליטי פירנצה עד אשר בני מדיצ'י העבירו את המשכן לארמון פיטי. כיום הפלאצו וקיו משמש בית העיריה של פירנצה ובו מוצגות גם כן עבודות אומנות. בתוך המבנה 3 חצרות יפות.
בכניסה למבנה ניצבים שני פסלים, האחד פסלו של הרקולס של הפסל ברתולומאו בנדילני, והשני "דוד" של מיכאלאנג'לו, אך שימו לב, זהו העתק של הפסל המקורי. הפסל האייקוני הזה שנוצר על ידי מיכאלאנג'לו בתקופת הרנסנס, הוזמן על ידי רפובליקת ונציה ונועד להיות מוצב על אחת התומכות החיצויות בדואמו של פירנצה, אך כאשר הושלם הפסל הוא עורר התפעלות כה עזה עד אשר כונסה ועדה מיוחדת שתחליט היכן ראוי להציבו, והועדה קבעה שיש להציבו בכניסה לפלאצו וקיו, ושם הוא הוצב משנת 1504 ובמשך 370 שנים, עד אשר בשנת 1873, מחשש לפגיעה בפסל הוא הועבר לאקדמיה לאומנות של ונציה, שם הוא שמור ומוגן, ובמקומו בכניסה לארמון וקיו הוצב העתק אחד לאחד של הפסל.
העתק נוסף של "דוד" ניצב בכיכר פיאצלה מיכאלאנג'לו, כיכר קטנה בעיר, שם עשוי ההעתק מברונזה צבועה בצבעי השייש של הפסל המקורי.

פונטה וקיו Ponte Vecchio
ובתרגום, כבר הבנתם בטח...הגשר הישןהגשר הישן. הגשר המקורי מעל נהר ארנו נהרס משיטפון בשנת 1117, הגשר שנבנה במקומו נהרס גם הוא בשריפה בשנת 1332 והנוכחי הוקם ב-1345. בעת מלחמת העולם השניה והפצצות הנאצים על העיר, נפגעו כל גשרי פירנצה שעל נהר הארנו מלבד הגשר הזה שהיה היחיד ששרד את ההפגזות. מה שמייחד אותו הוא שאינו מעבר רגיל מעל נהר אלא כמו העיר ממשיכה במבניה ועל הגשר יש מבנים וחנויות. בעבר היה על הגשר שוק מקורה של בשר, אך עם השנים וכדי לסלק את מפגע הריחות, פונו הקצביות ואת מקומן תפסו חנויות תכשיטים ומזכרות. בקומה השניה נמצא מסדרון וזארי שנבנה במאה ה-16 על מנת לשמש מעבר פרטי לקוזימו הראשון לבית מדיצ'י, דוכס פירנצה, בין ארמון וקיו והארמון החדש פיטי.

ארמון פיטי וגני בובולי Palazzo Pitti, Giordani di Boboli
ארמון פיטי אשר בגדה הדרומית של נהר ארנו מעבר לגשר וקיו. הארמון נבנה על ידי לוקה פיטי ועל שמו הוא קרוי, הארמון נרכש על ידי משפחת מדיצ'י והפכה למעונם החדש של שליטי פירנצה במקום הארמון הישן שבכיכר הסיניורינה, הלא הוא פלאצו וקיו. במאה ה-18 שימש הארמון גם את נפוליאון. וכיום הוא מהווה את מתחם המוזיאונים הגדול של פירנצה. בגב הארמון, נפרסים גני בובולי. גן בסגנון רנסנסי מובהק, עם שבילי הליכה והמון מדשאות מטופחות ובשטח הגן פזורים הרבה פסלים, בריכות מים ומזרקות. 

בית הכנסת הגדול של פירנצה
מזרחית לדואמו של פירנצה נמצא בית הכנסת הגדול והמרשים של פירנצה Tempio Maggiore Israelitico. בית הכנסת נחנך באוקטובר 1882 וכובד בביקורו של מלך איטליה אומברטו הראשון, בהשראת הפופולאריות שלו נבנו בתי כנסת דומים גם ברומא ובטורינו. 
בית הכנסת משרת את הקהילה היהודית של פירנצה המונה כ-1100 יהודית והיא הקהילה היהודית השלישית בגודלה באיטליה, אחרי יהדות רומא ומילאנו. הקהילה של פירנצה מאז המאה ה-15.
מבנה בית הכנסת הגדול הוא מבנה מרשים וכיפתו הכחולה בולטת בקו הנוף של פירנצה. בקומה השניה של בית הכנסת הוקם מוזיאון לתשמישי קדושה ויודאיקה. נוסח התפילה בבית הכנסת של פירנצה הוא הנוסח הספרדי.
כתובתו: Via Luigi Carlo Farini 4

עם ילדים בפירנצה
יכול להיות מאתגר, בפרט אם כל האדריכלות והאומנות לא עושה עליהם רושם, ועל רוב הילדים היא לא עושה, ומצד שני כל הגלידריות המפתות הפזורות בעיר אך תורים ארוכים משתרכים בהן. ומצג שני בפירנצה קיימות גם אפשרויות שיכולות לעשות לילדים שלכם הרבה שמח, אחת מהן היא סדנאת ילדים ללימוד אמנות תך כדי משחק. הסדנא מצוייה ברחוב via dei fabbiai עלות הכניסה כ-14 יורו, לילדים קטנים יותר מומלצת האטרקציה מונדו בימבו, עולם הילדים, אוהל ענק ובו מתנפחים בצורה של טירות קדומות, בריכות ענק ועוד, ממוקדם ב-Via Ponte Rosso והכי טוב לשאול את המקומיים איך להגיע, עלות כניסה 6 יורו לילד. אם באתם לצרוך תרבות ואומנות, השאירו את הילדים לטיול ביעד אחר.

שוק האוכל של פירנצה  
אי אפשר ללא הקולינאריה המקומית, ואין כמו האוכל האיטלקי בעולם. שוק האוכל של פירנצה מצוי כ-10 דקות הליכה מזרחה מתחנת הרכבת המרכזית, השוק מקורה, ומציג את כל נפלאות המטבח האיטלקי והטוסקני בפרט, שפים ידועים מכל העולם נוהגים להגיע לשוק זה. תמצאו כאן נקניקים מכל הסוגים, גבינות מכל הסוגים, ירקות נפלאים, פירות, שימורים מיוחדים, פטריות כמהין ועוד, כמו כן בתוך השוק קיימת מסעדה עממית נפלאה, בה מוגשים בדרך קבע, קיבת בקר ברוטב עגבניות, פסטה פרימוורה או פומודורו עם בזיליקום, ובכל יום מנה נוספת המשתנה לפי רצון השף המקומי והתוצרת הטרייה המגיעה לשוק. כל המנות מוגשות עם לחם ג'בטה אמיתי ויין, הרבה יין, שהאיטלקים שותים אותו ממש כמו מים, חובה להגיע לכאן.
כתובת: Piazza del Merkato Centrale, Via dell'Ariento

פיורנטינה!
לקראת סיום, כדורגל, פיורנטינה Fiorentina, אחת מקבוצות הפאר של הכדורגל האיטלקי ואחת היצירתיות שבהן כיאה לקבוצת הכדורגל של העיר פירנצה. פיורנטינה זכתה באליפות איטליה בשנים 55-56 ובשנית בשנים 68-69 ובעוד מספר גביעים איטלקיים וגביעי אופא. כמה משחקי הכדורגל הגדולים ביותר של איטליה שיחקו בשורותיה של פיורנטינה במרוצת השנים ובינהם נזכיר באיזכור קצר זה על קבוצת הכדורגל של פירנצה את רוברטו באג'יו, גילארדינו, באטיסטוטה מארגנטינה, לוקה טוני האיטלקי, רוי קושטה ועוד כמה שמות גדולים בכדורגל האיטלקי. אם יוצא לכם להגיע לעיר פירנצה בזמן שמתקיים משחק באיצטדיון ארטמו פרנקי Artemio Franchi Stadium, אנו ממליצים על כך בחום, בטח ובטח אם אתם אוהדי כדורגל ולא בהכרח כאלה של פיורנטינה וגם אם אתם לא/ במשחקים החשובים האיצטדיון מלא עד אפס מקום בכ-47 אלף אוהדים בקירוב והחוויה וואו, בעיקר אם יתנגון ההימנון הנפלא של פיורנטינה.

לסיכום לפני המלצות הלינה
בעיר פירנצה מלבד המבנים המתוארים לעיל קיימים עוד מאות מבנים יפיפיים בסגנונות הבארוק, הרנסנס וימי הביניים, כיכרות, מוזיאונים, ארמונות, בזיליקות וכנסיות, וכפי  שציינו בהקדמה, לטייל בפירנצה זה לטייל במוזיאון פתוח ובו אין סוף מוצגים מרהיבים. הרשו לעצמכם לשוטט ברחובות העיר ולהסתחרר מיופיה הרב. 
כדי להנות במקסימום מהחוייה של פירנצה מומלץ לקרא מעט על ההיסטוריה של העיר, על משפחת מדיצ'י, על מיכאלאנג'לו ואת סיפור חייו של לאונרדו דה וינצי, ידע מוקדם יכול לשדרג את החוויה ולעזור בהבנה עמוקה יותר של המקום. פירנצה היא באמת מפנינות האמנות של העולם, אך למי שאינו מבין את היסודות והמקורות היא עשויה להיתפס כעוד עיר איטלקית, עתיקה. 

.

המלצות לינה בפירנצה

לינה ובתי מלון בפירנצה:
בעיר פירנצה קיימים מאות בתי מלון, אך הביקוש גבוה כל השנה התפוסה בהתאם. המלצתנו היא: הזמינו מראש באינטרנט. ראו מלונות בפירנצה ואפשרות להזמנה בקישור זה.  
המלצות הלינה שלנו בפירנצה הן:


Four Season Hotel Firenze
אם בא לכם פינוק במקסימום, כלומר ממש לחוש כמלכים בתקופת הרנסנס, וידכם משגת, הציצו במלון פור סיזן מרשת המלונות היוקרתית. מלון מלכותי ברמה גבוהה השוכן במרכז ההסטורי של פירנצה ובסמוך לגנים הבוטאניים. כל המקום והעיצוב אומרים הוד והדר, החדרים המרווחים, פרטי הריהוט התקופתיים, המסעדה המשובחת וכל הפרטים הקטנים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 

Grand Hotel Minerva
מלון בדירוג 4 כוכבים, המשלב עיצוב מסורתי עם מודרני, מיקומו האטרקטיבי במרכז ההסטורי, חדריו המרווחים, מיטת הקינג המפנקת, הגג המקסים ועליו בריכת שחיה הצופה אל כיפת הדואמו של פירנצה, השירות הלבבי והמסעדה המשובחת על אלה הן סיבות שתיירים חוזרים את המלון המומלץ הזה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Milu
ממוקם בלב של הלב ההיסטורי של פירנצה, כ-300 מטר מגלריה אופיצי, מיקום מובחר. המלון משלב קלאסיקה מקומית עם עיצוב מודרני וססגוני. במלון טרסה נעימה, ובאופן כללי אווירה מעט קלילה יותר מהמלונות הקלאסיים, משהו בעיצוב הרך והצבעוני ובהכנסת האורחים של המארחים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

J.K Place Firenze
מלון בוטיק מקסים ממש, במיקום מרכזי בלב ההסטורי מרחק הליכה קצר מהדואמו של פירנצה. קלאסה מקומית, עיצוב כל כך מוקפד וכל כך נעים, ממש תענוג. למלון יש טרסה על הגג וכן מסעדה. ארוחת הבוקר מושקעת והחדרים גדולים ומאובזרים לפרטי פרטים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Palazzo Guicciardini
ממוקם בגדה הדרומית של הנהר ומציע את החוויה הרנסנסית ולינה בחדרים של האצולה, אך בתקציב נמוך מזה של הפור סיזן. החדרים מעוצבים לפי מיטב מסורת הרנסנס, עם כל העיטורים וציורי התקרה, המיטות הגדולות והחדרים המרווחים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Al Palazzo del Marchese di Camugliano Residenza d'Epoca
נראה אתכם זוכרים את השם הקליט הזה :-) ונראה אתכם שוכחים את החוויה של הלינה במלון הזה. וואו, ארמון, אמיתי. בתוך מבנה מהמאה ה-16 עם ציורי קיר מקוריים, עם חצר פנימית מלכותית ומשגעת, חדרי מלכים ואצולה עם מיטות מפנקות ובעיצוב רנסנסי מובהק, חוויה. במיקום מרכזי בלב ההסטורי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Your Florence
הוא מלון צנוע יותר מאלה לעיל אך מקסים ומומלץ. מיקומו המרכזי, עיצובו הנעים והרך ותחושת הביתיות הופכים אותו למלון מבוקש במרכז של פירנצה. בעיצוב מודרני אך לא מידי, עם נגיעות קלאסיות והמון רכות, הכנסת אורחים חמימה, בחירה מצויינת בלב העיר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

SIlk Art B&B
עוד בחירה מצויינת, ובפרט אם כל העיצוב המלכותי לא בשבילכם, במלון סילק החדרים מרווחים ונוחים ובעיצוב שקט ומודרני. המיקום מצויין, קרוב לגלריה אופיצי וגשר וקיו. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Villa Neroli
מלון וילה נרולי שוכן בבניין מסוף המאה ה-19 מוקף בגן גדול, ונמצא 10 דקות נסיעה מהמרכז ההיסטורי של פירנצה . המלון מדורג 4 כוכבים, יש בו בריכת שחייה חיצונית ואינטרנט אלחוטי חינם. זהו מנזר עתיק לשעבר ששופץ והוסב למלון מודרני ואלגנטי עם כניסה אופנתית ואזור טרקלין. במלון תוכלו להנות מארוחת בוקר ובר. החדרים במלון ממוזגים ויש בהם ריהוט קלאסי. מכל החדרים נשקף נוף של הצמחייה שמסביב . לחצו כאן

Villa Tolomei Hotel & Resort 
אתר הנופש וילה טולומיי הוא מלון יוקרתי המדורג 5 כוכובים, מוקף בגן ששטחו 200 דונם הכולל כרמים, מטעי זיתים ובריכה חיצונית. הוא נמצא במרחק של 4 ק"מ מהמרכז ההיסטורי של פירנצה וגני בובולי. החדרים המרווחים והאלגנטיים שוכנים בווילה משוחזרת מתקופת הרנסנס ומשקיפים לעבר הגנים היפים. כל החדרים ממוזגים וכוללים תקרות עם ציורי פרסקו, ריהוט קלאסי ופינת ישיבה. מסעדת הא-לה-קארט שבמלון מציעה שילוב של מנות טוסקניות מסורתיות ומאכלים משובחים, המלון כולל בריכת שחייה, חדר כושר וטרסה פנורמי. לחצו כאן 

Villa Cora
מקום האירוח וילה קורה שוכן במבנה מהמאה ה-19 המוקף בפארק עם בריכת שחייה חיצונית. המלון נמצא במרחק של 2 ק"מ ממרכז פירנצה. כל החדרים במלון ממוזגים ומעוצבים בסגנון קלאסי עם ריהוט עתיק. החדרים כוללים מיני בר, אינטרנט אלחוטי, טלוויזיה, מתחם ספא הכולל סאונה, חמאם טורקי, מרכז כושר. עיסויים וטיפולי יופי. לחצו כאן 

Eco Urban B&B
מלון אקו אורבן נמצא במיקום הכי מרכזי בפירנצה דקות הליכה מכל האטרקציות, מדורג 3 כוכבים.  החדרים גדולים וכוללים חומרים טבעיים ומתקנים חסכוניים באנרגיה, מיזוג אוויר, טלוויזיה, אינטרנט אלחוטי חינם. ארוחת בוקר מוצעת מדי יום וכוללת מבחר שונה של מוצרים אורגניים. לחצו כאן

Relais Condotta
מקום האירוח רלה קונדוטה מדורג 3 כוכבים, ממוקם במרכז פירנצה, במרחק של 200 מטרים מפיאצה דלה סיניוריה. ניתן לארגן חניה פרטית תמורת תשלום נוסף. הסגנון והריהוט בחדר המשתלבים בין ישן לחדש החדרים גדולים וממוזגים, אינטרנט, ריהוט, טלוויזיה וחדר רחצה. לחצו כאן 

.

המלצות אוכל בפירנצה

מסעדות מומלצות, אוכל, גלידה ויין בפירנצה
חלק מרכזי בכל טיול באיטליה, מלבד ההסטוריה והנופים הוא כמובן האוכל האיטלקי. כבר קונצנזוס עולמי שזהו המטבח הטוב ביותר בעולם. אלה ההמלצות שלנו בפירנצה:

טרטוריות, אוסטריות, מסעדות ובתי קפה:

Trattoria Dall'Oste - מסעדה וותיקה ומפורסמת בפירנצה, שומרת על איכות וידועה במנות הבשר שלה. נמצאת 2 דקות הליכה מהדואומו. פתוחה מדי יום מ-12:00 ועד חצות. רצוי להזמין שולחן. כתובת: Borgo S. Lorenzo 31. טל: 39-055-2026862+

Trattoria Antico Fattore - טרטוריה וותיקה עם מנות מסורתיות מצויינות. נמצאת 2 דקות הליכה מגלריה אופיצ'י. פתוחה בשני סבבים לצהרים וערב: 12:--15:00 ו-19:00-22:30. ימי שני סגור. מומלץ להזמין שולחן. כתובת: Via Lambertesca 1. טלפון: 390-055-288975+

Gustapizza - התור בכניסה לפיצריה אומר את הכל. פיצה על לבנים מצויינת, כמה דקות הליכה מגני בבוולי. פתוחה לסבב צהרים בין 11:30-15:30 ולסבב ערב בין 19:00-23:00. ימי שלישי סגור. כתובת: Via Maggio 46.

Logo Ristorante - מסעדה קטנה ומצווינת עם מנות שף טובות מאד. הזמנת שולחן מראש חובה. נמצאת באיזור גני בובולי. ערב בלבד 19:30-22:30 - ימי א' סגור. כתובת: Via Romana 80. טלפון: 39-055-7093901+

La Bucceta - מסעדה מצויינת עם מבחר מרשים של יינות. דקה מגשר Alle Grazie. פתוחה במהלך השבוע בסבב צהרים 12:00-14:30 וערב בין 19:00-23:00 ובימי שבת וראשון ברצף 12:00-23:00. מומלץ להזמין מראש. כתובת: Via dei Benci 3. טלפון: 39-055-217833+ 

Angel RoofBar - בר מסעדה על גג הצופה אל מרכז פירנצה. אווירה טובה ומנות טובות. מדי יום 12:00-23:00. כתובת: Via Calimala 2.

Melaleuca Bakery - בית קפה מקסים ומודרני עם מאפים ומנות קלות ומצויינות, על שפת נהר ארנו, בקרבת גשר Alle Grazie. פתוח כל יום 08:00-16:00. כתובת: Lungarno delle Grazie, 18.

I'Brindellone - מקום קטן עם אוכל גדול. פינה וותיקה ומקומית של אוכל טוסקני מצויין. פתוח לסבב צהרים 12:00-14:00 ולערב 19:30-22:00, ימי שני סגור. מוטב להזמין שולחן. כתובת: Piazza Piattellina 10. טלפון: 39-055-217879+

.

גלידריות:

Venchi Cioccolato Gelato - גלידה ואיטליה זה חובה ויש הרבה טובות בפירנצה, זאת אחת מהן, מקדש של שוקולד וגלידה איכותית. כל יום 09:30 ועד חצות. בכתובת: Via del Calzaiuoli 65

Galenteria dei Neri - גלידריה וותיקה מ-1989, עם גלידה מצויינת ועוד מיני מתוקים. פתוחה מדי יום 10:30 עד חצות. ימי שלישי סגור. חמש דקות הליכה מגלריה אופיצ'י. כתובת: Via dei Neri 9.

La Carraia in Santa Croce - גלידה משובחת שכבר הפכה לרשת. אחד הסניפים במרכז בכתובת: Via dei Benci 24

Gelateria della Passera - גלידריה קטנה ואיכותית, 2 דקות הליכה מפלאצ'יו פיטי. פתוחה מדי יום מלבד ימי שני בין 12:00-21:00. כתובת: Via Toscanella 15. 

.

סטריט פוד:

Pino's Sandwiches - Salumeria Verdi - סנדוויצ'יה מעדנייה וותיקה שלא נס חינה. כריכים מעולים בלחם פוקצ'ה ומנות ביתיות לקחת או לאכול במקום. עשר דקות הליכה מהדואמו. מדי יום 09:00-21:00. ימי א' סגור. כתובת: Via Giuseppe Verdi 36.

Il Panino del Chianti - סנדוויצ'ים נהדרים מחומרי גלם משובחים לצד משקאות אפריטיף קלילים, בחלק הדרומי של Ponte Veccio. פתוח מדי יום 11:00-19:00. כתובת: Via de Bardi 63.

Panetteria e Stuzzicheria de Neri - מוסד של כריכים ופיצות מקומי. מבחר כריכים, נקניקים וגבינות מצויינות. כל יום מלבד ימי שני: 10:00-17:00. כתובת: Via dei Neri 18.
All'Antico Vinaio - עוד סנדוויצ'יה וותיקה ומצויינת במרכז פירנצה. חומרי הגלם המשובחים הם הסוד. מדי יום 10:00-22:00. כתובת: Via dei Neri 65.
Pizzium Firenze - מסעדת פיצה מקומית מצויינת שכוללת גם מנות ראשונות ואחרונות לצד הפיצה המעולה. פתוחה מדי יום לסבב צהרים 12:30-14:30 וערב 19:00-00:00. כתובת: Piazza del Carmine 5
.
.

צרו קשר

זקוקים להמלצות לינה נוספות בפירנצה?
ספרו לנו דגשים, תאריכים והרכב חדרים ואנו באתר אין-איטליה, נשמח להמליץ (השירות חינם)


. עוד מלונות מומלצים בפירנצה לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il