אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

cinema italia

ימיו של הקולנוע האיטלקי מתחילים בערך עם תחילתו של הקולנוע. יותר ממאה שנה עברו מאז והקולנוע האיטלקי שידע תקופות טובות יותר וטובות פחות התפתח והשתכלל לאורך ההיסטוריה. ז'אנרים קולנועיים נולדו ומתו, כוכבים עלו ואופנות נקבעו. מהריאליזם לניאו ריאליזם דרך מערבוני ספגטי וסרטי אימה הגיע הקולנוע האיטלקי למקום מכובד מאוד בקולנוע העולמי של היום. הקולנוע האיטלקי העכשווי אסטטי, מדויק ויצרתי. יודע לגעת ברגישות ובהומור בנושאים בוערים במגף האיטלקי כמו שלטונו המושחת של ברלסקוני, ידיה הארוכות של המאפיה, יחסי גברים נשים ומה שביניהם.

אחרי חצות הלילה (2004) סיפור אהבה משולש המתרחש במוזיאון הקולנוע בטורינו. מרטינו, שומר הלילה הצעיר והתימהוני חי את חייו מתוך הסרטים בהם הוא צופה כל לילה. אמנדה, טבחית במסעדת מזון מהיר נמלטת מהמשטרה לאחר ששפכה שמן רותח על מנהל העבודה שלה מוצאת מקלט במוזיאון האפלולי, שם היא מחכה לאנג'ל בן זוגה, גנב מכוניות שחולם ביום מן הימים לקנות יגואר משלו. חיי השלושה מצטלבים באותו הלילה ומעוררים בהם רגשות חדשים. הסרט זכה לפרסים רבים, ביניהם פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל ברלין.

החיים יפים (1997), זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר מציג בחן ובהומור את סיפור אהבתם של גוואדו (מלצר יהודי) ודורה (מורה נוצריה) בטוסקנה המופלאה שבאיטליה של 1939. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה חייה השלווים של המשפחה הצעירה מופרים כאשר האב והבן נשלחים למחנה ריכוז ודורה הנחושה לדבוק במשפחתה מצטרפת אליהם. גוואדו המלצר החביב שומר על בנו הצעיר מגלוי זוועות המלחמה ומגונן עליו בצורה הומוריסטית ויוצאת דופן.

1900 (1976) בבימויו של ברנרדו ברטולוצ'י הוא דוגמא להצלחה קולנועית איטלקית. הסרט עתיר כוכבים הוליוודיים ואיטלקיים, מספר על שני בנים שנולדו בשנת 1900, האחד בנו של בעל אדמות והשני בנו הממזר של איכר כפרי. עלילת הסרט נעה בין השנים 1900-1945 ומתרכזת בעליית השלטון הפאשיסטי מול התנגדותם של עובדי האדמה המזוהים עם הרעיון הקומוניסטי. השניים מגלים חברות רצופת מהמורות אך רגישה ונוגעת ללב המעלה את הקשר האישי שבין אדם לרעהו מעל המצב הפוליטי חברתי.

תגיות: קלונוע איטלקי, קולנוע באיטליה, סרטים איטליה
ראו גם מוסיקה יוונית

 

 

 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il