אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

לימודים באיטליה / לימודי איטלקית

לימודים באיטליה הם ללא ספק חוויה. אוכל טוב, אנשים חמימים ולימודים ברמה גבוהה במוסדות האקדמיים המובילים בעולם. תנאי הקבלה הנוחים והעלות הנמוכה של הלימודים במוסדות ציבוריים, הם עיקר הגורמים המעודדים צעירים רבים לבחור דווקא במוסד אקדמי איטלקי. אך לפני שאתם אורזים את עצמיכם ועולים על מטוס ישנם כמה דברים שכדאי לדעת, גם אם זה רק בשביל להיכנס לעניינים.

הלימודים באוניברסיטה ציבורית באיטליה מאוד לא יקרים, מחירם נע בין 900-1500 יורו בשנה. לעומת זאת לימודים במוסד פרטי עולים הרבה יותר, בין 5000-9000 יורו בשנה. על כך יש להוסיף הוצאות מחיה בסיסיות בגובה 700 יורו לחודש. יחד עם זאת, סטודנטים רשאים להוציא ויזת סטודנט המאפשרת לעבוד 20 שעות בשבוע ובכך להביא הקלה כלכלית מסוימת. תנאי הקבלה ללימודים באיטליה אינם מחמירים וקשים כמו בישראל, הדרישות בדרך כלל תהיינה תעודת בגרות, פסיכומטרי (בו אין צורך להוציא ציון גבוה במיוחד), מבחנים מקצועיים בהתאם למסלול הלימודים המבוקש וידע בשפה האיטלקית. לבתי ספר פרטיים יספיקו תעודת בגרות וידע באיטלקית. כאן המקום לציין כי לימודי פסיכולוגיה ולימודי משפטים אינם מומלצים באיטליה כיוון שאין חפיפה בין תוכנית הלימודים האיטלקית לבין הדרישות בארץ. כמו כן, תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בדרך כלל מסובכים ומסורבלים ואינם כדאיים.המסלולים הפופולאריים במיוחד בקרב הישראלים הם מדעי החיים, אדריכלות ועיצוב.

לימודי רפואה באיטליה מאוד פופולאריים עקב תנאי הקבלה הנוחים יחסית. מסלול הלימודים כולל 6 שנות לימודים ועוד שנה סטאז' על פי התנאים הקבועים בחוק. לימודי וטרינריה, גם הם מאוד מבוקשים (בעיקר מכיוון שבארץ ישנו מוסד אחד בלבד המתמחה בכך) וכוללים תואר ראשון בביולוגיה 3 שנים ואחריו תואר בווטרינריה האורך 4 שנים נוספות.

לימודי אדריכלות באיטליה אורכים 5 שנים, הם מעמיקים ומקיפים מאוד ובסופם על הסטודנט להמשיך לשנת סטאז' בכדי להשלים את התואר. הלימודים כוללים מגוון נושאים והתמחויות כמו תכנון ערים, אדריכלות נוף, אדריכלות פנים ואדריכלות קלאסית. לימודי עיצוב כוללים עיצוב אופנה, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ועיצוב רכב. כיוון שהלימודים באיטליה במתנהלים בשפה האיטלקית יש להכיר את השפה לפני תחילת הלימודים. ניתן לעשות זאת במספר דרכים.

לימוד עצמי הוא אפשרות טובה לאוטו דידקטיים שבנינו, ישנם ספרי הדרכה לאיטלקית בסיסית כמו "איטלקית מיידית" של אליזבת סמית וגם קורסים מקוונים רבים. כמו כן, ספר ההכנה לבחינות הכניסה הנקרא "אלפא טסט" (שם הספר כשם המבחן) יהיה שימושי וחשוב מאוד להכנה נכונה. קורסים באיטלקית בישראל אפשר לקחת בבתי הספר המוכרים: דיאלוג, קמפוס וברליץ, אך ישנם גם בתי ספר קטנים ומעולים. באופן טבעי הבחירה הטובה והאפקטיבית ביותר תהיה פשוט לנסוע לאיטליה. החשיפה לאנשים ולשפה היא הלימוד הטוב ביותר! בנוסף אפשר לקחת קורס באחד מבתי הספר לאיטלקית כמו בית הספר "לאונרדו דה וינצ'י" אליו מגיעים תלמידים מכל העולם.

 

הזמנת מלון בכל איטליה ללא עמלות תיווך!
לרשימה המלאה של כל ערי / ישובי איטליה
לחצו כאן
לעמוד איטליה הראשי באתר ההזמנות לחצו כאן
למלונות מומלצים בערי איטליה המרכזיות לחצו כאן ואז ביחרו את העיר הרצוייה


חופשה באיטליה

הזמנת מלון בכל ערי איטליה ללא עמלות הזמנה או עמלות תיווך : מלון באיטליה בהנחה
ראו גם : מלונות בפיזה  מלונות במילאנו  מלונות בנאפולי  מלונות בפירנצה  מלונות בוונציה

אתר איטליה הישראלי בשיתוף :


 

תגיות: לימודים באיטליה, ללמוד באיטליה, בתי ספר באיטליה, לימודי איטלקית באיטליה

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il