אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

מזג האוויר באגם גארדה

ראו גם מעל 900 מלונות באגם גרדה ללא עמלות הזמנה : לחצו כאן
ראו את תחזית מזג האוויר באגם גרדה ל 3 ימים הקרובים : לחצו כאן  garda lake forecast
ראו גם את
גארדה לנד - שנבחר לאחד הפארקים הטובים ואטרקטיבים בעולם.

מזג האוויר באגם גרדה, אגם גרדה הוא אחד מאתרי התיירות הפופולאריים ביותר בצפון איטליה. תיירים רבים מארצות צפון אירופה הקרות באים לכאן כדי להנות ממזג האוויר הנעים. מזג האוויר באגם גרדה הוא לרוב ממוזג ונוח. אפשר למצוא צמחייה ים-תיכונית באזור האגם כמו עצי זית ולימון. הטמפרטורה השנתית הממוצעת באגם היא כ 12 מעלות צלזיוס. ערפל ושלג הן תופעות נדירות במיוחד באגם.

לאורך ההיסטוריה, מתועד רק מקרה אחד שבו קפאו מי האגם (ב-1709). הלחות הממוצעת באזור האגם עומדת על 66%, וטמפרטורת המים הממצועת היא 21 מעלות צלזיוס. מזג האוויר באזור האגם הוא נעים במיוחד. דבר זה נובע מכך שהאגם עצמו מתפקד כקולט שמש ענק, וההרים שסביבו מבודדים אותו ושומרים את החום שלו ביניהם.

אגם גרדה ממוקם בצפון מזרח איטליה. חופו הדרומי של האגם גובל עם המישורים של ונטו, דבר המאפשר לרוחות חמות מהדרום להיכנס לאזור האגם. החוף הצפוני של האגם פונה להרי הדולומיטים ודרום טירול, דבר המביא רוחות קרות מהצפון לאזור האגם.

אגם גרדה מהווה בית לענפי ספורט המים השונים, וזאת בגלל משטרי הרוחות השולטים בו. בצפון האגם ניתן לעסוק בשיט מפני שיש שם רוחות חזקות כמעט כל השנה. חובבי סירות המפרס וגלישת הגלים נהנים משני סוגי הרוחות השולטות באגם.

ה"אורה" – הרוח המפורסמת של האגם, היא רוח דרומית המתפצלת להרבה זרמי רוח קטנים. היא יציבה באביב, בקיץ ובסתיו. הרוח הזו חזקה במיוחד בקיץ ובמיוחד בחלק הצפוני של האגם המוקף הרים הלוכדים את הרוח. ה"פלר" היא הרוח השולטת בכל חלקי האגם, היא יציבה וקבועה בחודשי הקיץ והסתיו. ה"פלר" היא הרוח האהובה במיוחד על גולשי רוח אקרובטיים, והיא יוצרת גלים גדולים.

החודש הקר ביותר באזור האגם הוא ינואר, והטמפרטורה המינימלית הממוצעת בו היא 0 מעלות, ואילו המקסימלית היא 6 מעלות. ביולי, החודש החם ביותר, הטמפרטורה המינימלית הממוצעת היא 17 מעלות והמקסימלית 29 מעלות. בחודש ינואר ממצוע ישנם חמישה ימים של גשם, וחמש שעות ביום שבהן זורחת השמש. בחודש יולי, לעומת זאת, יורד גשם בממוצע בעשרה ימים, והשמש זורחת בממוצע כ-12 שעות ביום.

טמפרטורת המים בינואר היא בממוצע 9 מעלות צלזיוס, ובאוגוסט בממוצע 22 מעלות. בעונת החורף רוב העסקים באזור האגם נסגרים ומזג האוויר אינו אידיאלי לחופשה באזור. הזמן הטוב ביותר לתכנון חופשה באגם גארדה הן עונות האביב והסתיו. בעונות אל המזג האוויר הוא אידיאלי, השמיים בהירים והראות אל הנוף ההררי והצמחייה הייחודית היא מצויינת.

 מזג האוויר בגאם גרדה בעונת הקיץ יכול להיות חם ולח מאוד. בחודשים האלה זרמי אוויר חמים הנפגשים עם אוויר ההרים הקר יכולים ליצור סופות רעמים על בסיס קבוע. בנוסף, אירופאים רבים ואף איטלקים רבים מגיעים לנפוש באגם בעונת הקיץ, דבר היוצר עומס על החופים והתשתיות, ומהווה מקור לפקקי תנועה רבים. מומלץ לשהות בצפון האגם בעונת הקיץ.

ראו עמוד מזג האוויר בפירנצה. - ראו עמוד, מלונות באגם גרדה.

זקוקים להמלצה על מלון או וילה באגם גארדה?

השאירו לנו פנייה עם תאיריכם מדוייקים של הגעתכם לאיזור וספרו לנו איזו אופציית לינה מעניינת אתכם : מלון, וילה, בית נופש או בית איכרים ושנח לשלוח לכם קישורים ישירים להזמנה עצמאית של אפשרויות מומלצות, השתמשו בטופס כחול זה :

ראו גם סאן קסיאנו


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il