אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

ברנדיזי brindizi - נמל יציאה לאיי יוון ובסיס טיולים בפוליה

הכי מומלץ, הזמינו טיסה לברנדיזי, או הגיעו לאיזור מרומא או נאפולי טיילו עצמאית, הזמינו מלונות מראש.

הזמנת טיסה לברנדיזי :
לחצו כאן
השכרת רכב בברנדיזי : לחצו כאן
הזמינו מלונות בברנדיזי עם בוקינג.קום או עקבו אחר ההוראות למסלול טיול שאנו מציעים מברנדיזי!
חבילת נופש לברנדיזי, פחוץ מומלץ, אלה אם בא לכם כל יום לנהוג 400 ק"מ לפחות..

Regioni Italiane: Puglia


הקדמה, ברנדיזי, מחוז פוליה, איי יוון וטיל בקאמפניה

עבור רוב התיירים המגיעים לעיר ברנדיזי, היא נמל היציאה הראשי בדרום איטליה לאיי יוון הצפון מערביים ובעיקר לאי
קורפו, מנמל ברנדיזי יוצאת לפחות הפלגה אחת מדי יום לאי קורפו ולעיר איגומיניציה שבצפון מערב יוון, אם גם אתם בעניין של ניצול הטיסה לברנדיזי לטובת חופשה באיי יוון, תוכלו להמין כרטיסי הפלגה ולברר לוחות זמנים באתר הבא, אך עם זאת ברנדיזי יכולה גם לשמש כבסיס מצויין לטיול מרתק בדרום איטליה, תזמינו טיסה, השכירו רכב וסעו לגלות את אחד האיזורים המרתקים באיטליה, כמובן שאנו ממליצים לכם לשלב את ברנדיזי עם מחוץ קאמפאניה ולא רק עם מחוז פוליה בוא היא נמצאת, כך תקבלו באמת את היופי המרהיב של איטליה, אבל תכינו את עצמכם לנהיגה, בכל זאת אם רוצים לראות הרבה, צריך לנהוג הרבה, ראו מסלול מומלץ בהמשך העמוד לאחר מעט מידע על העיר ברנדיזי עצמה.

ברנדיזי, העיר

ה
עיר ברנדיזי היא עיר נמל חשובה בדרום איטליה, שוכנת במחוז פוליה אשר ממוקם בחלקו הדרומי של המגף האיטלקי , נפה ארוכה וצרה המשתרעת לאורך 760 קילומטרים של חוף הים האדריאתי. ברינדיזי המוקפת חופים וחולות לבנים , בורכה בטבע שופע תודות למיקומה הטבעי ליד המים, אפשר ליהנות מטבע משולב – פארקים רבים, עצים ירוקים המשלבים ומבטאים התגלמות של טבע מפואר ומגוון, הממזג נהרות עם אגמים וצמחיה ירוקה רבה, חלקי אדמה בין ים. יערות המכסים על מורדות הגבעות.

כמו כן בברינדיזי רווית ההיסטוריה, ניתן ליהנות  מנוף משולב של אדריכלות, שפע של כנסיות המקיפות את העיר, חורבות ארכיאולוגיות – זו עיר עם אדריכלות מגוונת מתקופות שונות , שילוב של ישן עם חדש – לדוגמא קשת שער הכניסה שנבנתה ביימי הבנים מול תיאטרון המבטא אדריכלות בסגנון עכשווי. במרכז העיר כיכרות רבים ויפים כמו כיכר Carioli , אשר בה בנויה מזרקה מפוארת  או בכיכר פיאצה דל פופלי אשר בה ממוקם פסל של הקיסר אוגוסטוס. כמו כן בברינדיזי מבצרים צלבניים עתיקים ומגדלי שמירה מהתקופה הפיאודלית, ומימי ממלכת נאפולי, מערות מיושבות וכנסיות. 

קצת היסטוריה : ברינדיזי כסמל היסטורי רב משמעות - אשר ידעה תהפוכות לאורך ההיסטוריה נתפסת כעיר רווית היסטוריה לתרבויות רבות ובתוכן ארץ ישראל. לברינדיזי שנשלטה בעבר ע"י הרומאים , מקדשים רבים , כמו כן בנו הרומאים את התארכות קולוני – Via Appia  - שמובילות מהעיר לנמל. זו העיר בה נלחמו פומפיוס ויוליוס קיסר, ולאחר נפילת האימפריה הרומית נשלטה ברינדיזי ע"י הגותי והביזנטי. ברינדיזי ספגה התקפות רבות במלחמת העולם הראשונה והשנייה ואפילו נחשבה לעיר בירתה של איטליה לזמן קצר. כמו כן מוזכרת ברינדיזי ומחוברת רבות להיסטוריה של עם ישראל מאחר ומנמלה יצאו רבות מספינות המעפילים בדרכם לארץ ישראל, גם צלבנים רבים יצאו ממנה למסעות הצלב בירושלים. גיבורו המפורסם מתוך ספרו המפורסם של ז'ול וורן- מסביב לעולם בשמונים יום" הגיע אל העיר ברינדיזי. 

הנמל : לברנדיזי יש נמל טבעי יפה ומהודר, אשר נחשב תמיד כשער למזרח, וכמו שנאמר קודם לכן שימש רבות בהיסטוריה וכן כיום זהו נמל פעיל ביותר המכיל רציפים רבים ומשמש תחנת מעבר מרכזית מאחר וחלק גדול מהמסחר עם יוון ומזרח הים התיכון עובר דרכה- כמו כן ניתן לעלות על מעבורת ליוון ולמקומות שונים. בנמל יש טיילת מפוארת ואיך אפשר שלא להיתרשם מהעמוד שיש הנוסק לגובה 19 מטרים המסמן את הקצה של – Via  Appia  - סוף הדרך אשר חיברה את  רומא עם ברנדיזי. 

כנסיית סנט מרי : כנסייה שמבטאה דוגמא מפוארת לסיגנון אדריכלי – רומנסקי גותי מהמאה ה- 13 ממוקמת ליד שדה התעופה, כנסיית מנדיקטוס הקדוש : כנסייה משנת ב- 1089 , אשר נבנתה גם היא בסגנון האומנות הרומנסקית. כנסיית סנט תרזה : כנסיה שנבנתה בשנת 1697, ומבטאה דוגמא אדריכלית יפייפיה של סגנון הבארוק. כנסיית סנט פול המתבודד : כנסיה עתיקה שנבנתה במאה ה- 14בסגנון אדריכלי גותי. מוזיאון הבישוף - דיוקסיה : שם טוענים כי נמצא אחד מששת כדי האבן שבו הציג ישו את הנס הראשון כשהפך מים ליין, בחתונה יהודית בגליל, כד אשר הובא ע"י הצלבנים ישירות מארץ הקודש- ישראל. קסטלו של המלך פרידריך.  מבצר אראגון : בו יש שרידים של פסלי הקדושים. 

כמו כן כל יום ראשון בתחילת כל חודש יש שוק הומה של מוצרים יד שניה. ואחת לשנה במהלך השבוע הראשון של ספטמבר מתקיימת מסורת – התהלוכה בים- טקס שהחל בשנת 1776- זו חגיגה של מגיני העיר הקדושים של ברינדיזי , תהלוכה מדהימה ביופיה בה משתתפות ולוקחות חלק סירות רבות.  הביקור בברינדיזי חוויה קולינארית מה שהופך את הביקור למושלם בזכות שפע פירות הים, דגים, בשרים ועצי הזית – ניתן להנות ממאכלים מגוונים בטעמם ובריחם . האוכל אייכותי טרי ובריא, פירות וירקות טריים וכמובן שמן זית משובח המיוצר במקום- כמו כן בשילוב של לחמים הנאפים גם כן במקום ואיך אפשר בלי היין המעולה המיוצר גם כן במקום, מה שהופך את כל הטיול לחוויה בלתי נשכחת, הן היסטורית , ויזואלית, משולבת בשפע של טבע, אדריכלות רב גונית , יופי איטלקי קלאסי ועתיק , ברינדיזי עיר שמצליחה לישמור את כל היופי והקסם. חוויה רב גונית לכל החושים- לעניים לכיס ולטעם, מומלץ לבקר בחודשים אפריל עד יוני וספטמבר אוקטובר כשמזג האוויר נעים ונינוח, הטמפרטורות נעות בין 21 מעלות בלילה ועד 32 מעלות ביום. 

Alberobello

עיירה מקסימה כ 80 ק"מ מברנדיזי צפונית מערבית. קחו לכם יום יומיים וחיזרו בזמן, או דמיינו שאתם בסרט שר הטבעות. אלברובלו נמצאת במחוז פוגליה, על גבעת  Morge דרום מערב איטליה בתחילת העקב של המגף. מה שמאחד כל כך את אלברובלו זה הבתים המרשימים שנקראים Trulli אלו בתים נמוכים לבנים עם כיפות אפורות, בתים מאוד מצועצעים ונראים כורייאצייה מקורית לדיסנילנד. השם trulli נובע מהמילה היוונית  Trollos כלומר מבנים עתיקים מאוד. ישנם כ 1500 בתים כאלה בעיירה, חלקם מלונות, מסעדות וכמובן שחלקם משמשים למחייה. פירוש השם של העיירה נובע מהמילה,  Silva Arboris Belli, המשמעות יער ענק שהיה באיזור לפני שנים רבות. אלברובלו  Alberobello היא עיירה מקסימה ומעניינת ובהחלט שווה ביקור.

Cisternino סיטרנינו.
עיירה השוכנת בתחילת העקב של המגף של איטליה. בעמק איטריה, עמק פרי היסטורי, חלק ממחוז ברינדיזי, אפוליה. בעיירה מרכז היסטורי של ימי הבייניים עם מגדלים, ארמונות,  שעד היום פעיל, בו תוכלו לשבת מסעדות ובאים. מסביב לעיירה עצי זית לרוב. האוכל בעיירה יהיה אוכל אותנטי איטלקי. מלונות העיירה יהיו חלקם בסגנון Trulli מעיין מלון בסגנון מערה עם כיפה אפורה. הגעה מרומא, A1 E45 לכביש E841 לכביש A16 E842 ל A14 E55 לכביש SS16 ל SS100 ול SS172 עד שתגיעו לעיירה. להזמנת מלון,
לחצו כאן.

מסלול טיול מומלץ, יציאה מברנדיזי, דרך חבל קאמפאניה וחזרה לברנדיזי :


הצג מפה גדולה יותר


עקבו אחר ההוראות וצאו לטיול מקסים המתחיל בעיר ברנדיזי, עובר למחוז טוסקנה וחוזר דרך האטרקציה מספר 1 באיזור ברנדיזי בתי הטרולי ובחזרה לברנדיזי, לאחר הנחיתה בנמל התעופה של ברנדיזי, אוספים את הרכב ולא מתעקבים יותר מדי, עולים על הכביש הנוסע לעיר Taranto משך הנסיעה עד כאן כשעתיים, אנו ממליצים לכם ללון את הלילה הראשון בעיר טראנטו ראו מלונות בקישור זה טראנטו וכן יש קשר לטרנטינו.. היא העיר השלישת בגודלה בדרום איטליה, יש בה מסעדות מעולות, רמת מלונות מצויינת, חיי לילה תוססים וחפי ים מקסימים, היא בהחלט שווה את הלילה הראשון בטיול שלכם, עם בוקר אחרי גיחה לאחד החופים, אתם ממשיכים בנסיעה לכיוון סלרנו, כאשר בחלק מהדרך אתם עוברים צמוד לאיזור ההררי של פארק נאציונאלה דל פולינו, אחד הפארקים הטבעיים המיוחדים ביותר באיטליה, סלרנו היא העיר הדרומית ביותר במחוז קאמפניה המפורסם של איטליה, מכן מתחיל לדעת רבים הכביש היפה ביותר באיטליה העובר בין אמאלפי ופוזיטאנו, החופים מרהיבים, הכפרים מקסימים, האוכל נהדר והלימונצלו חמצמץ וטעים, תוכלו לבחור עם ללון בסלרנו, אמאלפי או פוזיטאנו, כל בחירה תהיה מעולה, הקדישו לאיזור זה לפחות 2 לילות, אם זה אפשרי ואם לא אז לפחות אחד, אתם לא צריכים הוראות מיוחדות למסלול, פשוט לנסוע על הכביש בין סלרנו לנאפולי, עד הכביש הצמוד לחוף, תבינו כבר הכל שתגיעו לשם.

זקוקים להמלצה על מלון בברנדיזי או בכלל בדרום מזרח איטליה?
ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לאיזור ולהיכן, כמה אנשים אתם ואם יש ילדים כמה הם ומה הגילאים שלהם ונשמח לשלוח לכם קישורים לאפשרויות לינה מומלצות העונות לדרישה שלכם והזמינות בתאריכי ההגעה שלכם, השתמשו בטופס הכחול הבא, השרות ניתן ללא תשלום.בסיום החלק של חוף אמאלפי, אתם נוסעים להר געש הגדול ביותר באירופה וגם זה שהיה אחד ההרסניים ביותר בתולדות העולם, הר הגעש וזוב והעיר פומפי המפורסמת שנקברה תחת העפר של התפרצותו האדירה, הטיפוס על הר הגעש וזוב הוא חובה ואינו קשה במיוחד, תגיעו עם הרכב עד כ 300 מטר מהפסגה ומכאן עולים בכביש נחש [הטיפוס על מצדה קשה הרבה יותר] עד ללוע של הוזוב, המראה של הלוע המעשן מעט עדיין, עוצר נשימה., לאחר הביקור בהר הגעז וזוב אתם ממשיכים לביקור באתר פומפי, הסיפור של פומפי מדהים, לסיפור המלא ועוד מידע על
פומפי ראו כאן, לאחר הביקור כאן המשיכו אל העיר נאפולי, ללא ספק אחת הערים היפות של איטליה, אם כי דרוש פרק זמן ארוך יחסית של זמן בכדי להבין זאת ובלילה האחד שלכם כאן, מעט תפספסו את העיר, אבל שווה לטעום ממנה ובעיקר מהפיצה שלה, מולדת הפיצה והפיצה הטובה ביותר בעולם ללא עוררין, הפיצה הנאפולטנית, ראו מידע והמלצות כולל על מלונות בנאפולי באתר העיר נאפולי בעברית נאפולי.

בסיום החלק של נאפולי, אתם מתחילים לחזור לכיוון ברנדיזי, כאשר המטרה להגיע לאטרקציה מספר 1 של מחוז פוליה של איטליה, בתי הטרולי, בישוב Alberobello יש את המגוון הגדול ביותר שלהם, עם זאת קחו בחשבון יום נסיעה מעט ארוך, כ 4-5 שעות מנאפולי עד איזור ברנדיזי, בקרו באיזור ובבתי הטרולי וחיזרו לסיום החופשה בעיר ברנדיזי, באחד המלונות לצד החופים של ברנדיזי או באיזור המבצר והעיר העתיקה, השלימו שם את השהיה שלכם עד מועט טיסתכם חזור לישראל, ראו מלונות בברנדיזי :
לחצו כאן

מעט תמונות מהמסלול :


פוזיטאנו.


אמאלפי


הר הגעש וזוביו


איים ויעדים אליהם ניתן להפליג מברנדיזי :

Kerkyra - אי ביוון ששמו באנגלית - Corfu – זמן הפלגה 6.5 שעות
Vlora - אלבניה – משך ההפלגה 8.5 שעות
Igoumenitsa -  יוון – משך ההפלגה 7.5 שעות
Patras - יוון – משך ההפלגה 16 שעות 
Kefalonia- אי ביוון – משך ההפלגה 12 שעות.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il