אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

חופשת סקי באיטליה

חופשות סקי באיטליה,  אתרי הסקי באיטליה אינם מפורסמים כמו אלה בשווייץ, אוסטריה או צרפת, אבל איטליה מציעה את כל המרכיבים הנחוצים לחופשת סקי מושלמת, עם אתרי סקי ברמה עולמית. אתרי הסקי האיטלקים מערבבים ישן וחדש, וניתן למצוא בהם מנהגים מסורתיים לצד טכנולוגיות סקי מתקדמות ביותר. אתרי הסקי ממוקמים לרוב בעיירות קטנות וציוריות המציעות מלונות ביתיים ומסעדות מקומיות.

 באתרים אפשרי הסקי דוגמת סלה רונדה מלונות, אחוזות נופש ובתי דירות להשכרה. אתרי הסקי באיטליה מרוכזים בצפון-מזרח המדינה באזור הדולומיטים, ובצפון מערב באזור הפסגות האלפיניות של המונט בלאן והמונטה רוזה. רוב אתרי הסקי נמצאים בקרבת גבול בינלאומי, ולכן שולטת בהם אווירה קוסמופוליטית.

זקוקים להמלצה על מלון בכל אחד מיעדי הסקי של איטליה?
ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לסקי באיטליה, כמה אנשים אתם ואם יש עמכם ילדים כמה הם ובני כמה הם [בכדי שנדע להתאים באופן הטוב ביותר את המלון לדרישתכם] ונשלח לשלוח לכם אפשרויות לינה מומלצות ליד כל אחד מאתרי הסקי של איטליה, השרות ניתן ללא תשלום, השתמשו בטופס הבא לשליחת בקתשכם.

אתרים מסויימים כמו Cervinia , Courmayeur ו La Thuile  אף מחוברים לאתרים במדינות השכנות. אתרי הסקי שבאזור האלפים האיטלקים צופים על כפרים ציוריים, אגמים ועמקים וערים עתיקות. אחד מאזורי הסקי הידועים ביותר באיטליה הוא "שביל החלב", באלפים שבגבול צרפת-איטליה, המציע כ-400 ק"מ של מסלולי סקי. מי שמחפש חופשת סקי באיטליה מלאה באדרנלין, יכול לנסות את אזור עמק הסוסה, שבו נמצאים האתרים  Sauze d'Oulx ו Sestriere.

 בשני האתרים האלה אפשר להנות מחיי לילה תוססים ושניהם נמצאים על "שביל החלב". מי שמעוניין בחווייה רגועה ומסורתית יותר, יכול לנסות את Livigno, כפר ציורי עם מעמד של אזור ללא מכס, דבר המוזיל משמעותית את העלויות במסעדות. מי שמעוניין בחופשת סקי מאוחרת, יכול לגלוש בעמק הסולה, המוביל לקרחון הפרסנה. אתר זה נשאר פתוח עד יוני.

האתר המרשים ביותר ביופיו לחופשת סקי באיטליה הוא Courmayeur השוכן למרגלות הפסגה האלפינית של המונט בלאן. לחובבי ההיסטוריה, באתר Cervinia אפשר לגלוש לנופי טירות מן המאה ה-13 על רקע פסגת המטרהורן שבאלפים. בנוסף, גם באזור הרי הדולומיטים אפשר למצוא אתרי סקי מצויינים. באזור זה ניתן לרכוש את כרטיס ה"סופר-סקי" המציע יותר מ-1200 ק"מ של מסלולי סקי. תחת כרטיס זה אפשר למצוא אזורים רבים וביניהם אתרים כמו Val Gardena, Val di Fassa ו Arabba.

הרבה אתרים באיטליה מחוברים אחד לשני ברכבלים ויוצרים אזורי סקי עצומים בגודלם, כמו למשל אזור ה"סופר סקי" בדולומיטים. סוגי הסקי מגוונים במיוחד, בדומה לאתרי הסקי עצמם, החל מהיוקרתיים ביותר ועד המשפחתיים והביתיים ביותר. לרוב המחירים באתרי הסקי באיטליה זולים יותר מבמדינות אחרות באירופה.

ההגעה לאתרי הסקי בתחבורה ציבורית יכולה להיות איטית ומסובכת. לרוב השכרת מכונית היא האופציה הטובה ביותר. שני שדות התעופה הקרובים ביותר לרוב אתרי הסקי הם טורינו ובולצאנו. איכות השלג באיטליה מגוונת במיוחד. בדולומיטים למשל ניתן למצוא מדרונות תלולים, ולעומת זאת באזור Livigno לדוגמא, אפשר למצוא שלג אבקתי איכותי במיוחד. ברוב האתרים ניתן להנות משמש בימים רבים בחורף.

לפרטים נוספים, ראו עמוד סקי באיטליה.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il