אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

טיול בדרום איטליה

טיול בדרום איטליה. דרום איטליה היה אזור פחות מפותח לאורך ההיסטוריה לעומת צפון איטליה בכל הקשור בקדמה טכנולוגית וכלכלית. הדרום היה באופן מסורתי חקלאי יותר מהצפון. דרום איטליה גם פחות מאוכלס מהצפון. עד היום קיימת יריבות גדולה בין הצפון והדרום. בטיול בדרום איטליה כנראה שתפגשו פחות אנשים שדוברים אנגלית שוטפת ומצד שני, הכל יהיה זול יותר מאשר בצפון. זה מקום נפלא לחוות בו את החיים המסורתיים של האזור, ראו גם השכרת רכב באיטליה : לחצו כאן

הרבה אנשים נוסעים לאיטליה בכל שנה, אבל רק מעטים מהם מגיעים לדרום המגף. שלושת היעדים הפופולאריים ביותר באיטליה הם רומא, פירנצה וונציה. שלושת הערים האלה נמצאות במרכז ובצפון איטליה. טיול בדרום איטליה, לעומת זאת, הוא הזדמנות לחוות את איטליה " האמיתית ", הפחות מוכרת והפחות תיירותית. הדרום מציעה אתרים ואטרקציות מסוג שונה מאשר צפון המדינה. בסיציליה, למשל, ניתן לבקר בשרידים ארכיאולוגיים יווניים, וזאת מפני שיוון העתיקה הקימה מושבה בסיציליה במאה השמינית לפני הספירה.בנוסף, בדרום איטליה אפשר להרגיש בהשפעות מצפון אפריקה בעיקר בארכיטקטורה ובסוגי האוכל. בדרום איטליה ניתן למצוא גם ערי חופים ואזורי נופש, עוד אי ואחד היעדים המרהיבים באירופה הוא האי סרדיניה, קל להגעה דרך סיציליה או בטיסה מרומא.

טיול בחוף המערבי:
מסלול מומלץ לטיול לאורך החוף המערבי בדרום איטליה יכול להתחיל בנאפולי. אם אתם קצרים בזמן, אפשר להקציב כשלושה ימים לטיול הכולל את סורנטו ונאפולי ועוד חלקים מהאזור. מומלץ לבלות יום בנאפולי, יום לאורכו של חוף אמלפי ויום לביקור בפומפיי וסורנטו. ישנם אתרים נוספים השווים ביקור, כמו פאסטום, הר וסוביוס, הרק ולנאום, והאי קפרי, אבל לשם כך תצטרכו זמן נוסף באזור. סורנטו היא עיירת נופש קטנה של כ-20,000 תושבים. היא שוכנת בין ההרים לבין הים התיכון, ובקיץ היא מלאה בתיירים. רוב האנשים בעיר מדברים אנגלית והעיר ידידותית מאוד לתיירים. בעיר יש רובע עתיק, רחוב קניות שוקק חיים ותחבורה ציבורית נוחה.

יעד מרכזי בדרום איטליה הוא חוף אמלפי. זוהי רצועה צרה של חוף מדרום לנאפולי באזור סורנטו. חוף אמלפי הציורי בדרום איטליה מהווה יעד נופש מרכזי, במיוחד בקיץ. מצוקים מתרוממים מעל הים בדרמטיות ומעליהם שוכנים כפרים מסורתיים. ניתן לחוות את החוף ע"י נסיעה מרהיבה באוטובוס. הנסיעה לאורך החוף מסורנטו לסלרנו היא אחת מהמרהיבות והיפות בעולם! הדרך לאורך המצוקים צרה ומתפתלת, ומהווה מופת הנדסי ואתגר לנהגי אוטובוס. הים התיכון ימצא כ-500 מטר מתחת לכביש בתחתית התהום.לאורך הדרך נישאים כפרים, מלונות ועיירות תלויים מעל המצוקים. העיירות לאורכו של חוף אמלפי אמנם יפות, אבל לרוב מלאות בתיירים ויקרות.

פוסיטנו היא עיירה טיפוסית לאורך החוף. העיירה נמצאת באמצע הדרך בין סורנטו והעיירה אמלפי. בעיר בתי קפה וחנויות אפנה רבים, ויש לה חוף נעים. העיירה קפרי, עיר הנופש ההיסטורית של הקיסרים הרומיים אוגוסטוס וטיבריוס, היא היום יותר מלכודת תיירים מאשר עיירת נופש של העשירים. העיירה היא בעצם אי קטן שניתן להגיע אליו בקלות בסירה מסורנטו. באי אפשר למצוא שרידים מרומא העתיקה ומנזר מהמאה ה-14. אחת האטרקציות המרכזית באי היא המערה הכחולה והאזור מציע מסלולי טיול יפים במיוחד.

פומפיי, העיר שנחרבה בפתאומיות ע"י התפרצות הר הגעש וסוביוס בשנת 79 לספירה, היא אולי הדרך הטובה ביותר לחזות כיצד נראו חיי עיר רומאית עתיקה לפני 2000 שנים. בעיר השתמרו באופן מושלם כמעט שרידי העיר, שחיו בה בשיא גודלה כ-20,000 תושבים. העיר החלה כעיר יוונית ואטרוסקית קטנה וגדלה להיות עיר רומאית חשובה. התפרצות הר הגעש קברה את העיר מתחת ל-10 מטר של אפר וולקני. דבר זה עזר לשמר את העיר בדיוק כמו שהייתה בזמן ההתפרצות. זהו מקום נפלא ללמוד בו כיצד נראו חיי העיר.

הרקולנאום גם היא עיר עתיקה וקטנה יותר מפומפיי. גם כאן ניתן לצפות בחיי העיר כמו שהיו לפני אלפיים שנה. כמו פומפיי גם העיר הזו נהרסה ע"י התפרצות הר הגעש, אבל הרבה מהמבנים של הקהילה הקטנה הזו שרדו והשתמרו בצורה מצויינת. ניתן לבקר גם בהר וסוביוס, הר הגעש הפעיל היחיד ביבשת אירופה. ההתפרצות המתועדת האחרונה של ההר הייתה בשנת 1944. ניתן להגיע לפסגת ההר (בגובה של 1281 מטר) עם מכונית, אוטובוס או מונית. מאזור החנייה, ניתן לעלות בשביל כ-30 דקות לפסגה. קחו בחשבון שלעתים ההליכה מלווה ברוחות קרות. מהפסגה ניתן לצפות בנוף עד למפרץ של נאפולי, ומהצד השני של הפסגה דמויית המכתש – את פומפיי. נסו להקשיב ולראות אם אתם מזהים אדים או רחשי התפרצות. אל תדאגו, ההר סגור למבקרים בזמן פעילות וולקנית.

פאסטום הוא אחד המקומות הטובים ביותר במערב אירופה לבקר במקדשים יווניים. המקום נוסד ע"י היוונים במאה השישית לפנה"ס והיווה תחנה חשובה על דרך סחר מרכזית באותה תקופה. הרומאים כבשו את המקום במאה השלישית לפנה"ס. מגפת מלריה תקפה את האזור בשלב מאוחר יותר והוא עמד שומם כמעט אלף שנים. המקום נתגלה מחדש במאה ה-18 והוא מהווה אתר ארכיאולוגי מאז.

נקודה חשובה בטיול היא כמובן נאפולי. נאפולי היוותה עיר סחר יוונית חשובה ומשגשגת לפני כ-2500 שנים. עד לפני כ-200 שנה היא הייתה עיר הבירה של מדינת נאפולי ונחשבה ל"פאריז של הדרום". לאחר איחוד איטליה, עושרה נבלע ע"י מדינת איטליה החדשה. היום ניתן להנות בעיר ממוזיאונים, כנסיות וארכיטקטורה מסגנונות שונים. אתרים שלא כדאי לפספס בעיר הם המוזיאון הארכיאולוגי והקאפלה סאנסברו.אבל יותר מהמוזיאונים והכנסיות, מומלץ ביותר פשוט לטייל ברחובות העיר ולהנות מהארכיטקטורה והרחובות מימי הביניים. 

טיול לאורך החוף המזרחי:
חופה המזרחי של איטליה מציע אפשרויות מגוונות לטיולים ומסלולים רבים. בחצי האי פוגליה, המהווה את "עקב המגף" של איטליה, ניתן לטייל ולחוות את האזור בצורה אותנטית במיוחד. אזור זה פחות מטוייל מאזורים אחרים באיטליה, אבל הכפרים הלבנים ומטעי עצי הזית העתיקים מציעים חוויה מסוג אחר למי שמעוניין בטיול שונה ופחות תיירותי.

מרומא ניתן לקחת טיסה לעיר בארי, בירת פוגליה. בעיר ניתן לראות ואף להתאכסן בחווה מבוצרת, אחד מהסמלים של העיר. מבארי, אפשר לנסוע לואלה ד'אטריה, עמק עם קרקעות אדומות ועצי זית. ניתן להתרשם מה"טרולי" – סגנון מגורים מאבן הנפוץ באזור הזה מאז התקופה הפרהיסטורית. בעיר אוסטוני ניתן ללכת בסמטאות וברחובות ולהנות מהמבנים המשומרים. לאחר מכן אפשר להנות מטיול קצר בכפר הבארוקי של מטרינה פרנקה ולבקר בטירות אלגנטיות מהתקופה. באזור ניתן גם לבקר באלברובלו, אתר מורשת עולמית של UNESCO, המכיל כ-1500 מבני טרולי.

העיר לצ'ה, הידועה בארכיטקטורה מתקופת הבארוק ואמפיתיאטרון רומאי, היא מקום מצויין להמשיך אליו. זהו מקום מצויין להנות בו מהאוכל המקומי ולטעום יין מאחד האזורים המייצאים חלק מהיינות היוקרתיים ביותר בעולם. פוגליה ידועה מאוד כאזור המייצר שמן זית איכותי במיוחד. בכל מקום ניתן לראות מטעי זיתים ציוריים. חלק מהעצים כאן עתיקים במיוחד, ויש המאמינים שחלקם בני יותר מאלף שנים. ניתן לערוך סיור בוטני במטעים ולהתרשם מתופעה ייחודית זו.

באתר הארכיאולוגי אגנזיה ניתן לראות שרידים מהתקופה הרומית ומתקופת הברונזה. באתר נערכות עדיין חפירות פעילות ובכל שנה מתגלים בו שרידים חדשים. מומלץ לבקר גם באזור באזיליקה ההררי, ובעיר מאטרה השוכנת על גבעה גבוהה. גם העיר הזו היא אתר מורשת עולמית של UNESCO בזכות מקבץ ה"סאסי" (באיטלקית: "האבנים") – מבני מגורים עתיקים ומערות החצובים בסלע והיוו את ביתו של האדם הקדמון והיו מיושבים עד שנות ה-50 של המאה ה-20. ניתן להתארח במלון השוכן באחת המערות האלה. בעיר שני רובעים המכילים את המבנים האלה, וניתן לבקר במבנה משוחזר הממחיש את החיים בתקופות השונות. בחלק מהמבנים יש כנסיות המכילות את הפרסקות המקוריות שהיו בהן בזמן פעילותן.

זקוקים להמלצה על מלון, מלונות או דירות נופש להשכרה בדרום איטליה?
ספרו לנו מה והיכן אתם מחפשים, עבור כמה אנשים ולאיזו תקופה.
ונשמח לשלוח לכם קישורים לאפשרויות מומלצות להזמנה עצמאית באינטרנט ללא עמלות הזמנה, השתמשו בטופס הכחול שלהלן  - השרות ללא תשלום.

 

לפני שאתם סוגרים טיול בדרום איטליה, כל כפרי זגוריה, צומרקה וצפון מערב יוון מחוז אפירוס שמעתם?.. ראו וידאו מצורף.

    ראו גם את פאלרמו | ראו גם השכרת רכב באיטליה במחיר מעולה ואם את האי איסקיה
    ראו גם את עמוד מזרח איטליה שלנו כאן באתר ראו גם חופשה בדרום איטליה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il