אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

מזג האוויר בונציה

מזג האוויר בוונציה,  ונציה היא אחת הערים הפופולאריות ביותר בקרב תיירים באיטליה. היא עיר יפה ורומנטית ויש בה אטרקציות רבות. בגלל שהרחובות בעיר ריקים מתחבורה, זו עיר שנהדר ללכת בה, לאורך התעלות ובין הכנסיות, הכיכרות והחנויות. ונציה מחולקת ל 117 חלקי יבשה המחוברים אחד לשני על ידי יותר מ 400 גשרים מעל 150 תעלות מים.

 הרחוב הראשי הוא ה"תעלה הגדולה" והוא חוצה את מרכז העיר. ונציה נמצאת לחופה הצפון-מזרחי של איטליה. בגלל קרבתה לים, מזג האוויר בוונציה ממוזג ונוח. ובכל זאת, יש סיכוי לגשם בעיר כמעט כל השנה. בקיץ מזג האוויר לח במיוחד, ובחורף רטוב ומעורפל. בעוד שהטמפרטורות משתנות משמעותית בין החורף לקיץ, הלחות נשארת גבוהה לאורך כל השנה. עובדה זו מביאה לכך שבחורף נדמה שקר מאוד, ובקיץ נדמה שחם מאוד.

 הלחות בוונציה נשארת קבועה על 70-80% לחות כמעט כל השנה. האביב המאוחר והקיץ המוקדם הם התקופות הטובות ביותר לבקר בוונציה בכל הקשור במזג אוויר. יש לקחת בחשבון שאלו גם העונות בהן העיר מלאה בתיירים, דבר היכול להקשות על מציאת חדרי מלון במחירים טובים ולהאריך את התורים במוזיאונים ואתרים נוספים. זוהי גם העונה הטובה ביותר לראות פרחים בתוך ומחוץ לעיר.

 הטמפרטורה בקיץ יכולה להגיע ל 35 מעלות (הטמפרטורה המינימלית באוגוסט היא 18 מעלות בממוצע, והמקסימלית 27 מעלות בממוצע). במשך כ-60 ימים בשנה, מאוקטובר עד תחילת ינואר, יש גאות בוונציה לכמה שעות כמעט על בסיס יומיומי, תופעה הידועה כ aqua alta (מים גבוהים).

הסתיו הוא תקופה טובה לבקר בוונציה, אבל זוהי התקופה של ה aqua alta. בעוד ש שה aqua alta בהחלט יכולה לחבל בתוכניות הטיול בעיר, כדאי לדעת שתושבי ונציה מתמודדים איתה כבר מאות שנים, וזוהי בהחלט תופעה שמעניין לראות. לרוב ניתן לטייל בעיר בזמן הגאות עם מגפיים אטימים למים. בזמן גאות גבוהה במיוחד (מעל 100 ס"מ מעל פני הים), נשמעות בעיר סירנות הממליצות לתושבים להישאר בבתיהם.

בגלל מיקומה בצפון איטליה על חופי הים האדריאטי, החורף בוונציה ארוך וקר. בחורף יש כ-4 שעות שמש ביום (שעתיים בינואר, החודש החשוך ביותר בשנה, לעומת 13 שעות אור יום ביוני ויולי). ינואר הוא גם החודש עם הכי הרבה ימי ערפל – 17 ימים בחודש (לעומת 5 ימים ביוני). אין ספק שבחורף קל יותר למצוא מחירים טובים במלונות ובמוקדי התיירות, והעיר פחות צפופה, אבל החורף בהחלט יכול להביא עימו ימים קרים במיוחד.

רוחות קרות מהים מקפיאות את סמטאות העיר. הטמפרטורות יכולות בקלות לרדת מתחת לאפס, ועומדות על ממוצע של 4 מעלות. מה שמעודד הוא שהחורף מסתיים בפסטיבל הגדול של ונציה – הקרניבל. בעונות המעבר, הטמפרטורות דומות, בנובמבר ובמרץ הטמפרטורה המינימלית הממוצעת היא 4 מעלות, והמקסימלית 12 בממוצע.

 וונציה היא עיר גשומה יחסית. החודש הגשום ביותר בוונציה הוא יוני עם 90 מ"מ גשם בממוצע. בחודשים מאי, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר ונובמבר הממוצע עומד על 70 מ"מ. בחודשים אפריל ומאי – 60 מ"מ. בדצמבר ופברואר – 50 מ"מ, והחודש הכי פחות גשום – ינואר עם 40 מ"מ גשם בחודש.

זקוקים להמלצה על מלון בוונציה או בסביבתה, השאירו לנו פנייה בטופס הכחול המצורף, פרטו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לוונציה או לאיזור וונציה ונשמח להמליץ לכם עם מגוון מלונות מומלצים הניתנים להזמנה עצמאית באינטרנט ללא עמלות הזמנה, השתמשו בטופס כחול זה :

ראו גם עמוד מזג האוויר באגם גארדה.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il